Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cancer

    senior tag

    Sziasztok,

    Egy HB4 és egy HB3Pro között vacillálok. A telefon úgyis nálam van aktivitás közben, ezért nem feltétlenül éri meg a dupla árat a beépített GPS.
    A Huawei Health appban van kültéri kerékpár tracking, a két említett karpánt lényegében ezt vezérli nem? Ellenben mindkét leírásban csak szobabicikli van megjelölve.

    Van már aki probalta/használta? Ilyenkor a telefonon kell indítani az aktivitást?

    Előre is köszi.

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    válasz Cyborg #509 üzenetére

    HB4-nél nem indul el a telefon GPS-es követése, ha a pántról indítom az edzést?

    Nem tudtok erről valami videót, ahol ezt bemutatják, mert review, unboxing meg deep review-ból Dunát lehet tube-on rekeszteni, viszont értelmes napi hasznos videók nincsenek fent. (Komolyan mondom, ha veszek egyet, csinálok pár ilyet) :D

    Ha kültéri futás és kültéri bringa elindul HB4-ről a telefon GPS trackjével, akkor szerintem az lesz. Ha nem, akkor valszeg marad a drágább HB3Pro...

    (szerk.:)

    "drágább"...végül is az 80e-es watch 2-től az 52e-es GT-n át jutottam el ezekig. :DD

    Viszont eljutottam oda, hogy az igényeimre költök, nem az álmaimra. Nézd csak meg. Warren Buffet egy 8 éves Cadillac-kel jár, mert indokolatlannak tartaná az új autót ahhoz a vezetés mennyiséghez, amelyet ő évente megtesz. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    válasz Cyborg #512 üzenetére

    :R elhiszem. :)

    "...ha én warren lennék, leszarnám, és Teslával járnék. Havonta cserélném a telefonjaimat, meg órámat, mert érdekel az összes, és megtehetem, hogy kipróbáljam mind:-)"

    Ha én (is) Warren lennék, lehet ugyanígy cselekednék. :DD

    Bár az is lehet, ha 88 évesek lennénk és nem ebben nőttünk volna fel, mi is 8 éves Caddy-vel járnánk. :C

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    válasz gyuri2008 #515 üzenetére

    :R

    Zavarjatok már össze teljesen! :D Majdnem megvettem a HB3Pro-t. :-P

    Köszi, akkor már csak a kerékpár a szabadban-ra kell valami megoldás és úgy tűnik, hogy a HB4 lesz a befutó. :)

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    válasz gyuri2008 #518 üzenetére

    Én kipróbálom Huawei P10-zel, aztán kiderül.

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    válasz Cyborg #520 üzenetére

    A héten meg tudom erősíteni vagy megcáfolni, mert megrendeltem.
    Neten, így max cserélem 2 héten belül. :)

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    válasz gyuri2008 #523 üzenetére

    Szerintem azt nem hiszi el, hogy a Band4-ről indított workout indítja a telón a GPS-t és/vagy a Huawei Health appot.

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    válasz gyuri2008 #526 üzenetére

    Nem tudom. Én úgy elhittem izibe, hogy egyből rendeltem egyet! :D

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    Jóság van!

    [ Szerkesztve ]

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    válasz Cancer #555 üzenetére

    Hogy kell bekapcsolni? :C

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    válasz tipuka #556 üzenetére

    Igen, itthon. 5ezret nem ért meg nekem 2-3 hét. :DD Türelmetlen vagyok.

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    válasz DeFranco #558 üzenetére

    Köszi... Basszus, basszus! Még 6 perc az irodáig. :C

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    Kis adalék az első naphoz.

    Korábban runkeepert használtam (használom). Ma hazafelé az állomásról tekertem 2,3 km-t. Elindítottam a Runkeepert, a HB4-et is utána. Ugye a GPS már aktív volt, Kb 5-7 mp alatt elindult (ebben a 3 mp visszaszámlálás is benne van). A távot a szokásosat mérte (feltételezem a teló GPS-e ugyanazt adja). Az átlagsebesség is a szokásos átlagnak megfelelő. Viszont mikor haza értem a zsebemből előkerült a telefon és a Runkeeper már nem ment. :(
    Kipróbáltam megint (séta ~50 méteren) akkor nem ütötte ki.
    Nem tudom, mi lehetett. Holnap újra kiderül.

    Egyébként egy futást már (karkötő nélkül) trackeltem a Huawei Health-el és nagyon bénán illeszti a térképen az útvonalat. A runkeeper nél legalább látszólag jobbnak tűnt, bár az sem egy bajnok. (Huawei P10) Gondolom azért számít, hogy melyik program milyen kigazító algoritmusokat használ, mert azt észrevettem korábban, hogy karon hordva a telefont rosszabb út és pontatlanabb sebesség adatok voltak, mint egy mellkasi zsebben. Gondolom előbbiben bekavarhat a kézmozgás is. (Erre kellenek az algoritmusok...) Vagy passz.

    (szerk.:)

    A bekapcsolás után 2 nagyobb (3,3 MB) frissítés futott egyből le, majd 3-4x a pánton írta ki, hogy update. Lett új óra skin is egyből :)

    [ Szerkesztve ]

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    válasz powerwade #566 üzenetére

    Sajnos nincs és ezt én is hiányolom.

    Amúgy ma reggel a 2.3 km-es bringa közben megint ki lett lőve a Runkeeper. Aminek azért nem örülök. Egy 2x4 magos telónak azért nem kellene gondot jelentenie két ilyen appnak.
    Biztos a kínaiak nem viselik a konkurenciát...

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    válasz Cyborg #568 üzenetére

    Lehet.

    Nem akartam folyamatosan hsz-okat gyártani, viszont időközben megnéztem és az első este ~1,5 km után állt le a Runkeeper. Szépen elmentette az addigi tracket. Ma reggel kb az utolsó 10 méteren állhatott le. Aztán még itt a városban is próbáltam, azt a tracket is elmentette, bár látszólag nem ment az app, amikor alvásból feloldottam a telefont. Úgyhogy ~800 méter híján megvan mind.

    Ami plusz pont a HH-nek, hogy Pomáz-HÉV-Bp bringázásból szépen trackeli a mozgásokat, a HÉV-en töltött pause időt, pedig szaggatottal áthidalja a térképen. Anno a Runstatic a pause közötti szakaszt behúzta "vonalzóval" és a távhoz hozzá adta...(így persze baromi gyors lettem, meg baromi pontatlan az egész mérés)

    Kipróbálom ezeket a kilövés dolgokat, köszi

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    válasz gyuri2008 #595 üzenetére

    Talán nincs elmentve a szám a telefonodban. Sőt nekem olyat is csinál a P10, hogyha valaki 06-xx-xxx-xxxx számon van elmentve, és +36-xx-xxx-xxxx kijelzéssel hív, akkor az autó csak a számot írja ki. Néha a telefon is.

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    Más

    Elkezdtem egy félmaraton felkészítő futás tervet. (újra felkészítő 1-1,5 év kihagyás után). Ezért is gondoltam olyan sürgetőnek a karperecet, mert a HH-ben erősen támaszkodik a pulzusra az edzések alatt. Node szombaton edzésnap van...

    Előtte. Szombaton hazatekretem 21 km-t munkából. 15 perc és 14,6 km után állt le a Runkeeper. (korábban írtam az anomáliáról). A HH végig csinálta. Sajnos már nem emlékszem, hogy ez előtt vagy ez után tettem át automatikusról manuálisra, hogy ne lőjje ki a programot. (Egyébként korábban sosem lőtte ki)

    Szóval a szombati futónap ...Még egy kicsit ragaszkodom a Runkeeperhez. Elindítottam azt, aztán a karperecen az outdoor running-ot. (Előtte a képernyőnél kikapcsoltam az alvó módba állást). Megyek...gondoltam ránézek a HH-ban az edzés menüre, mert látszólag az a progi nem futott. Belépek, semmi. Oda megyek az aznapi gyakorlathoz, nyomok egy indítást! :D A Karperec továbbra is követi az eredeti workout-ot. A telefon figyeli a felkészítő edzéstervet. A kettő között volt kb 7-800 méter diffi. Plusz ugye a Runkeeper az edzés elejétől mért. Ok, hogy többször megpiszkáltam a runkeeper képernyőt és folyamatosan az volt a kijelzőn, így viszont nem lőtte ki az edzés végéig sem. (1óra 4 perc) A végén leállítottam mind a 3-at. Tehát a HH-ben egy azon időben volt egy 8,26 és egy 7,6 km-es edzés is külön. :D Hozzá teszem később kiírta, hogy ez a kettő egybe esik, így a félmaraton felkészítőre csak az utóbbit veszi figyelembe.

    Viszont!!
    Ha edzéstervet állít össze nekem a telefon, akkor ha futónapon indítok el a karperecen egy kültéri (de akár egy beltéri) FUTÁST! akkor mi a nyavalya miatt nem az aznapi edzéstervet indítja el?!?! Esetleg a workout menüben lehetne egy training menüpont ilyenkor, ha így könnyebb leprogramozni.
    Szerintem ez "okos dolog lenne" az "okos" eszközöktől. Mert most ott tartunk, ahol a part szakad. Hogy a felkészítőt a telefonról kell elindítani... :F

    Pénteken töltöttem, folyamatos pulzus és alvásfigyelés bekapcsolva és most 60%.

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    válasz DamianB #602 üzenetére

    Bár jogos, mert kiírja, "okosabb" lenne, ha felismerné az összefüggést...

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    A tegnapi "fincsi" megtapasztalás konzekvenciája, hogy vagy én nem állítok be valamimt jól, vagy ez z egész termék (a hozzá tartozó appal) egy trágyalében úszkáló híg fos!

    Történt ugyanis, hogy a HH-ben útjára indítottam egy félmaratoni edzésterv felkészítőt. Ebben szépen váltakozva (bízom benne, hogy némi tudományos alapon felépítve - bár előre pörgetve a leendő edzéseket már ezt is kétlem...) vannak különböző állóképesség és sebesség javító edzések. Ezek része az intervallum-edzés, melynek röviden a lényege, hogy az edzés alatt váltakozik a magas és alacsony intenzitású mozgás.

    Ez lenne maga terv. Itt a pulzustartomány a mérvadó. 4 perce magas intenzitás, 2 perc alacsony... Szépen látszik is, 7 nm-es méretben, hogy kb milyen tartományban illik lenni egy adott szakaszon (se nem nagyítható, se nincs szövegesen felírva... :( )

    Mit korábban értekeztük, ha a karpántról indítunk el futóedzést, futóedzés napon, akkor bizony nem az aznapi "adagot" indítja, hanem úgy gondolja, hogy mi csak amolyan fakultatív ráduplázunk az edzésre. Tehát a telefonon az appból kell indítani az edzést. (rossz pont...mert pont a karpánt egyik előnye veszik így el)
    Ellenben ezen túl lendülve, indítjuk az edzést.

    Nos, ekkor ér minket a következő NAGYON negatív meglepetés! Ugyanis ilyenkor a karpánton csak az aktuális pulzus látható és jobb felül 2-es pixelméretben (valójában 4-es.. :D ) a pontos idő. Mármint nem az edzés idő, hanem a Földi.
    A telefon képernyőjén pedig a térkép, aktuális és átlag sebesség, megtett út quartett foglalja el a kijelzőt...(elnézést, jut eszembe egy vékony csík mutatja, hogy éppen melyik szakaszban vagyok (futás/séta))

    :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F

    Szemfülesebb olvasóknak talán már megvan, hogy mi a problémám...
    A többieknek egy kis adalék. A teló 3 km-enként bemondja, hogy megtettem újabb 3 km-t és épp ennyi a sebességem, ennyi ideje futok. És SNITT!! :Y WTF?!?!?!

    - rossz pont! A telefon "mondhatná", hogy figyi, most épp 4 perc futás következik, vagy 2 perc gyaloglás. (Ahogy ezt a Runkeepernél megszoktam)
    - rossz pont! A telefon "mondhatná", ha már a pulzusra megyünk rá, hogy most ennyi és ennyi között legyen már a pulzusod...(hisz ez az edzés lényege!)
    - rossz pont! A karpánton lehetne egy vissza/előre számláló, idővonal stb, ami mutatja, hogy épp melyik szakaszban vagyok!
    - rossz pont! A karpánt mutathatná az aktuális pulzus mellett, hogy melyik tartonmányban kellene most lennem.
    - rossz pont! A karpánt mutathatná, hogy épp milyen sebességgel haladok és milyennel kellene az edzés adott szakaszában!
    - rossz pont! A telefon "bemondhatná", hogy milyen sebességgel haladok és milyennel kellene az edzés adott szakaszában (Ahogyan azt a Runkeeper-től megszoktam)
    - rossz pont! A karpánt jelezhetné rezgéssel, hogyha épp ütemváltás jön, az adott edzésen belül.
    - rossz pont! A karpánt rezgéssel jelezhetné, ha épp nem az edzés szerinti (sebesség/pulzus) tartományban vagyok!

    Szóval a fenti "tervhez" képest az alábbi eredmény született...

    S, hogy a sok rossz pont mellé jöjjön valami jó is!

    :F :F

    - neten vettem így még 1 hétig visszavihetem... :C

    Az információgyűjtés korát éljük! Minden eszköz, app, stb azért "okos", mert információt gyűjt a használójáról! Minél több okos eszközünk van, (telefon, óra, tv, hűtő, ház!!, stb..) annál teljesebb képet tudnak alkotni rólunk.
    Jó, no para! Megvettem, beleegyeztem. De az Isten szerelmére! a fenti rossz pontok kiküszöbölése tényleg akkora programozói manőver lenne? Mert nem hinném.

    Most nagyon elgondolkoztam azon, hogy Runkeeper/Runstatic vonalon megyek tovább egy azokkal kompatibilis eszközzel...Polar, Garmin, Fitbit... :(((

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    válasz DeFranco #605 üzenetére

    Azért szomorú a dolog, mert működhetne ez rendesen is. Készültem én már fel okoseszköz nélkül félmaratonra, csak most gondoltam újra lenyomom a Félmaratonmániát s, ha már van, gondoltam megtámogatom némi "okossággal" is. Arra nem számítottam, hogy Rutastic+iPhone+Apple watch fog kelleni hozzá...vagy Polar+polar flow... :(((

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    válasz celf #640 üzenetére

    "Nekem az lenne a lényeg, h. a telefonos appról ne menjen biodata direktbe alami olyan helyre, ahol tutira kilóra eladják."

    Nemhogy tutira eladják, hanem ebbe az irányba "fejlődik" a világ. Szerintem nem az a baj, hogy kielemeznek minden elérhető és élő embert, hanem csak az, ha ezzel visszaélnek. Másrészről, ha valaki "útban van", azt már 1000 éve is el tudták tenni láb alól. :D

    Acxiom 700.000.000 emberről teljes profil, Oracle 2.000.000.000 emberről teljes profil...

    Én mellesleg kifejezetten örülnék, ha ezeket az adatokat (ha már kéretlenül begyűjtik) a rendelkezésemre is bocsátanák.
    1. példa Bankkártyát használok. Elmegyek a hypermarketbe vásárolni. Megrakom a kocsit, fizetek a kasszánál. Az nyilván egyszerű, hogy hol, és mennyit vásároltam (erre már bankszámlával összeköthető applikációk is vannak). Viszont az, hogy abból 20-30e forintból mennyi a tejtermék, hús, zöldség, elektronika stb azt már pötyöghetem be egyedül... Viszont ezek az adatok pedig tisztán megvannak a hypermarketnél, ugyanis a tagsági kártya sem más, csak adatgyűjtést szolgál. Emellett ki ellenőrzi, hogy a rendszerükben az egyes bankkártyákhoz ne rendelnének egy-egy vásárlói profilt? Elsőként ezt egyébként az amerikai Target üzletlánc fejlesztette tökélyre...
    2. Okos mérleg, okos "óra/karpánt", okos hűtő, okos otthon. Szép és jó. S megideologizálható, hogy ezek a mi kényelmünket, egészségünket szolgálják, viszont naívság lenne ezt nettó módon elhinni. Ugyanis minden az adatgyűjtésről szól. Mert ebből lesz igazán nagy profitja a cégeknek. Előre (lesz) számítható, hogy kinek érdemes "vitamin készítményt", kinek "fogyókúrás" tablettát és kinek szívgyógyszert gyártani... Ez persze csökkenteni fogja a pazarlás is valamilyen szinten, viszont nem trollkodnám további OFF témákkal a topicot.

    Röviden. Minden eszköz amelyik valamilyen úton módon kapcsolatba tud kerülni az internettel (wifi, bluetooth segítségével akár netes eszközhöz) az a használójáról gyűjt adatot. Legyen az autó vagy akár egy egyszerű villanykapcsoló. Welcome IoT! ;)

    [ Szerkesztve ]

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    válasz celf #654 üzenetére

    Szerintem egyik nagyvállalat vagy nemzet sem különb a másiknál. Az amerikai épp úgy átgázol mindenen és minenkin, ha neki úgy áll érdekében, mint a koreai, kínai, orosz vagy norvég esetleg kanadai. Persze abban igazad van, hogy legalább a látszatra adnak. Bár a végeredmény szempontjából nem jobb szerintem ha valakinek gyógyszer látszatával (nem szándékával) adnak mérget, mintha nyíltan megmérgeznék. Utóbbival legalább tudja az ember, hogy hányadán áll. :)

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    Egy rövid tapasztalat megosztás.

    Többen felvetik, hogy "ki kell-e sütni az akkut" vásárlás után.
    Nem
    Az új eszközök s főként a beépített, nem kivehető fajtájúak már nem NiMH, CdMH technológiát, hanem Lithium technológiát használnak. S míg az előző kettőnél van úgynevezett memória effektus, a Lítiumos akksiknál nincs. Sőt ezeknél nem is praktikus hagyni teljesen lemerülni, mert akár attól visszafordíthatatlanul károsodik az aksi. Ez nem keverendő össze azzal, ha 0%-ot mutat. Ugyanis a gyártók úgy "védekeznek a userek" ...vel szemben, hogy valójában a telefon/tablet/okos kütyü által kiírt 0-100%-os töltöttségi intervallum az akksi valódi kapacitásának 80-95%-ka közötti részt mutatja. Ez védi a túltöltés (ha egész éjjelre rajta hagyod a töltőn) és a túlmerülés ellen.

    Én olyan 10-30%-nál raktam töltőre a HB4-et, 100% után 4,5 napot bír folyamatos pulzus méréssel, alvás kontrollal, heti 3-5 db 1 órás edzéssel. (Az autómata bekapcsolás csak edzés alatt van, ilyenkor a fényerő is 3-as, amúgy 1-es.)

    Viszont a napokban futás előtt vettem észre, hogy 30%-on van és így nem akartam neki indulni a 1,5 órás edzésnek. Ezért feltettem töltőre kb 15-20 percre. (5A-es Huawei töltő) Hamar belepumpált +40%-ot így ezzel a 20 perc töltéssel együtt 8 nap után érett megint töltésre az eszköz.

    Tehát kisütni nem kell.
    Nagyáramú töltést bírja. (úgyis csak annyival engedi az elektronika, amennyi még komfortos neki.) :)

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

Új hozzászólás Aktív témák