Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Coccolino_O

    őstag

    válasz Coccolino_O #220 üzenetére

    Lejárt a szerk. idő.

    Ha jól optimalizált a játék, akkor gyengébb gépen is jól tud futni a játék, nyilvánvaló. Akkor vannak gondok, amikor valami csilivili játék jön ki, atom-brutál grafikával. Szerintem az egyetlen alternatíva a használt alkatrészekből való építkezés. Igaz, hogy nem lesz több év gari, viszont töredékáron lehet megkapni szinte mindent a ha-n. Bizonyos alkatrészeket szerintem sem érdemes megvenni használtan, de szerintem annyira "gyorsan" avulnak az alkatrészek, és akkora az értékvesztésük, hogy még azelőtt cserélsz, mielőtt "kiszolgálna" a hardver. Használt esetén mindig két dolog van, ami miatt jogos az ellenkezés. Gari és a bizalom kérdése, hogy pontosan mit is művelt vele az előző tulaj. A "gaming" ugyanolyan drága hobbi (luxus?), mint bármi más. Aki pedig nem akar költeni rá, az nem is fog olyan élményt kapni, mint az, aki költ rá.

    *Viszont azt nem sokan említik meg, hogy mennyibe is kerül egy eredeti játék konzolra. Kiüttetni meg nem lehet, mert akkor ugrik a bolti garancia v. idő előtt meghal a gépezet.

    [ Szerkesztve ]

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Coccolino_O #220 üzenetére

    3-5k-ért már van játék konzolra, ha lemezen veszed, el tudod kb. ugyanennyiért adni. Nem tétel. PC-re is baromi drága az új játék.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Coccolino_O #220 üzenetére

    "Abban talán mindannyian egyetértünk, hogy 100+ centin kicsit élvezetesebb játszani mint 21 colon v. 70 centis tévén."

    A 21"-es monitorod 80 centiről pont ugyanolyan, mint a 106 centis televíziód 1,6 méterről vagy a 130 centis 2 méterről. Nem az a lényeg, hogy mekkora a képernyő, hanem a látótered mekkora részét tölti ki. A legtöbben 100-110 centis TV-ket néznek 2+ méterről, ami kisebb, mintha a 21-24"-es monitorod előtt ülnél.

    "Viszont azt nem sokan említik meg, hogy mennyibe is kerül egy eredeti játék konzolra."

    Ez ilyen népszerű sztereotípia, amit még én is pedzegettem itt pár hónapja. Igen, valóban drágábbak a vadiúj játékok, de nézd a teljes képet: A PC-s játékot veled temetik el, mert még gondolatban sem adhatod tovább, különben széjjel gumibotozza a fejedet a DRM-csendőrség. Konzolon meg elég gyorsan megjelennek a használt lemezek, amik már vetekszenek a PC-s árakkal és épp úgy tovább passzolhatod, ahogy megvetted. Nekem egy Rise of Tomb Raider azért a nyúlfarknyi sztoriért drágább eladhatatlan PC-s változatban 8 ezerért, mint 11 ezerért a használt XO lemez, amit kb ugyanennyiért tovább is adhatok végigjátszás után. De egyébként digitális játékokat is sokszor olcsóbban veszek XO-ra, mint Steam-en szoktam PC-re. Szóval ja, a játékok bolti listaára tényleg olcsóbb PC-n, de ez nem a teljes kép.

    "Fogalmam sincsen, hogy mire elég manapság az i3+gtx 1050+8 gb ram."

    Nem a világot váltja meg. De ez a belépő (!) szint. Szó nem volt arról, hogy ezzel kompromisszummentes játékot kapsz. Kb ez az a szint, ami alá nem érdemes menni, ha valaki játékra akar PC-t összerakni.

    "Nekem i5-4570+gtx 770+8 gb ram volt, és már az is kevésnek bizonyult egy csomó multi-fps játékban."

    Ha komolyabb igények vannak, komolyabban a zsebbe kell nyúlni. A fenti i3-as konfig nem neked szól (ahogy nekem sem, nálam a játékos PC valahol egy i5-6500 + GTX1060 vagy legalább egy RX470 körül kezdődik).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák