Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • konyi79

    addikt

    válasz .mf #29 üzenetére

    Kimaradt a felsorolásból a 1018, ami nem csak lazán kirajzolja a 24Mp-t, kurvára érzéketlen ellenfényre, ami nagylátónál szintén fontos szempont. Bár tény, nem mindenkinek van rá szüksége.
    Az 55-210 sem életlen szar, és szép telt szinei vannak. Fényerőben olyan amilyen, ekkorában ezt adta. Ez nem is fog változni, az FE vonal miatt, nem lesz fényerős tele.
    Helyén kell kezelni a dolgokat. A sonynál a felső kategóriát a ff gépek adják, és szerintem meg is fogja már tartani a lépcsőt az aps-c gépek felé. A fujinál nincs ff milc (bár ez később változhat), ezért neki a csúcsot is ide kell építeni, és próbál különc lenni kínálatával. Emellett a sony az amatőr-hobbi szintre szánja ezeket a gépeket, és így is kezeli (sajnos). Profiknak ott a ff A7 sorozat, vagy az slt -canikon dslr helyett. Ami persze megint nincs a fujinak.
    Ezek a különbségek mellett még mindig azt gondolom nem a gép, a fotós szeme, felkészültsége vagy gyakorlata fog dönteni mit alkot, nem pedig az fuji, sony vagy panoly gép van a kezében. Mindegyik képes kiváló képeket készíteni.

  • #68487936

    törölt tag

    válasz .mf #42 üzenetére

    Mindenbe bele lehet kötni....

    Az FE vonal novemberben lesz 1éves..., miről beszélünk. 10hónap után melyik rendszernek volt 20 obi a tarsolyában?

    A 35f28 igen érthetetlennek tűnik, de mekkora is az-az obi? Az FE sorozatnál kiváncsi lennék mekkora is lenne egy 2.8, valószinüleg nem véletlen, hogy azoomok tekintetében f4-el kezdtek. Igen drága, de ekkora méretben FF senkinek nincs, így a labda most a Sony-nal pattog.
    A felsorolást naphosszán keresztül lehetne folytatni. Magam részéről meg vagyok elégedve a Nex rendszerrel és igen nem hiányzik egy DSLR a maga méretével és súlyával.

    Maradjunk annyiban minden rendszernek van előnye és hátránya, itt sincs másképpen. A fanyalgók minden rendszerben találnak hibát, legyen az Canon, Nikon, Olympus, Fuji, Sony. Ők naphosszán keresztül nézik a tesztábrákat és nagyítóval a sarkokat, majd ezek alapján hoznak egy verdictet anélkül, hogy a kép egészére vetnének egy pillantást. Az övék is egy vélemény.

    Részemről ennyit tudok hozzátenni.

    [ Szerkesztve ]

  • #68487936

    törölt tag

    válasz .mf #49 üzenetére

    Ne haragudj én nem azt magyarázom, hogy nincs itt semmi gond,.... , azért ne fordítsuk ki a szavaimat, köszönöm.

    Azt magyarázom, hogy ez a rendszer is rendelkezik hibákkal, hiányoságokkal. Azonban az nem igaz, hogy használhatatlan és nincs obi választék mint amit a legtöbben hirdetnek. Ez nem igaz. Erre még 1x annyit tudok mondani nézzük át még 1x azt az obi listát.

    Aki munkaeszközként keres gépet vagy komoly fotósnak tartja magát az nem a Nex-ben fog keresgélni mint első számú rendszer, jelenleg. Pontosan azok miatt amiket leírtál, erre probáltam rávilágítani. Ennek a körnek a Nex rendszer több ?-et jelent, ha elsődleges rendszert kíván választani. EZ egy kategória, de nem mindenki tartozik ide és ezt kellene végre felfogni, hogy nem mindenki ezzel a fejjel gondolkodik.

    Egy átlag felhasználónak tökéletes, kicsi, jól használható és megtalálhatóak azok az obik amik kellenek. Hangsúlyozom átlag! EZek az emberek nem vágynak egy 70-200f28 meg mindenféle extrem obira. Ellenben utazáskor, családi eseménykor szeretnék használni és ha megérintette őket a fotózás akkor a kiválasztott témára, mert nem csak a hirdetőtáblát lehet egy Nex-el müvészien lekapni.....
    Továbbra is kérdezm a 24/35/50 f18 miért nem jó egy átlag felhasználónak? Bokeh vagy az élesség, színekkel van a baj?

    Aki nem ebbe a körbe sorolja magát a Nex-ben hiányérzete lesz. Ez a kör jelenleg DSLR-ben gondolkodik és ha kis gépet keres dilámmázik mert m43 sem megfelő a számára. Ez a kör pedig nem a többség.

    Ez itt a második probléma itt, hogy olyanok is próbálnak itéletet hozni akik nem az átlagkörbe tartoznak. Ezzel nem lenne baj, ha figyelmbevennék, hogy nem mindenki gondolkodik hasonlóan.

  • #68487936

    törölt tag

    válasz .mf #49 üzenetére

    Igen én elégedett vagyok a Nex7-el és az 50f18, a1855 és a 1670z-vel. A döntéskor pedig figyelmbevettem, hogy mire kívánom használni és emiatt esett ki a Ca/Nikon. Ettől azonban nem moindom, hogy azok a rendszerek nagyok, nehezek és ezáltal s..rok....

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz .mf #20 üzenetére

    Ugye tudod mit mondott a svéd bakter, amikor a vonat levágta a lábát?
    "Hát a f***om nem kéne?!"(I) :))

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Új hozzászólás Aktív témák