Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liksoft

    nagyúr

    válasz greeneye166 #68 üzenetére

    Olyan anyagot mely csak egy irányban változik hő hatására még nem találtam. Csak a tér minden irányában mozgóval futottam össze. Mivel a fejszerelvény tőbb különböző anyagból van, így (főleg a találkozásuknál) az abszolut térbeli homogenitást nem lehet megvalósítani. Ezért a kar nem csak hosszában, hanem ívben is fog mozdulni. A kar hosszanti tengelyére kell szimmetrikus anyageloszlást biztosítani. Ha ez nem sikerül, akkor erős túlzássalúgy fog dilatálni mint a ''bimetál''. Ez viszont a fejek között szöghibát eredményez. Igaz, hogy ez minimális, de a mai PMR technológiánál már erősen összemérhető egy-egy sáv szélességével. És akkor a folyadékcsapágyas motor használata során a térben megjelenhető deformációra még ki sem tértem.

    Ha egy szektor méretét megnöveljük 2048 byte-ra, akkor a meglévő 512 byte-os szektorokból is 4 összefogható, így 4 fejen a hely biztosított. De erre sincs szükség, hiszen teljesen mindegy, hogy sávonként vagy szektoronként váltunk lemezoldalt. Ha a periodikus váltás azonos az egész drive-on, akkor mindegy a váltás sorrendje.

    #69: Az energiacsökkentés a legritkább esetben történik nagy mértékben. A fejlődéssel folyamatos, mindig kismértékű változás a jellemző. Két okból. A kifejlesztett technológia termelje meg a fejlesztési költségét, valamint az újabbhoz új fejlesztésre van szükség. Örüljünk annak, hogy legalább már csökkenő tendencia is jelentkezett, és nem csak az erőművek felé megy a gyártás.

    #70: Bármennyire érdekes, de megcsinálták a nem négyszörjelet, hanem pozitív és negatív haranggörbét használó fejmozgató elektronikát. Vagyis nem a fej mozgása, hanem annak változása állandó! Így folyamatosan gyorsuló, majd lassuló mozgással áll sávra. Ennek nem csak a régi ''kattogó'' hang eltűntetésében, hanem a kisebb fejszerelvény belengésekben (gyors seek esetén mechanikai sérülés is keletkezhet a fej oldalirányú belengéséból - belever a felületbe) is szerepe van. Sőt, a pozícionálás ezzel a technológiával az előbb említettek miatt még gyorsabb is.

    A lemezjátszó, szalagos magnó nem túl jó hasonlat. Annyi csak az egyezőség, hogy a lemezek kerekek, valamint a magnó és winyó esetén mágneses a rögzítés. Ugyanis nem lehet egy lapon említeni az analog és digitális rendszereket. Ezen kívül a szektorra osztás, szervo használat, hibás területek átallokálása és még sok egyéb különbség van. Abban egyet értek Veled, hogy a technikát egyáltalán nem ismerő embernek ezeken keresztül a legkönnyebb a kezdeteket elmagyarázni, de itt vége is a hasonlóságnak.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Új hozzászólás Aktív témák