Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cruz

    aktív tag

    Hola

    Mentioned by Alkracsont...

    Sose értettem, miért hátrány ha egy ''aktuális'' Vga két slotot foglal: nem látom ételmét ezt háránynak feltüntetni, mivel az alaplapok 85+%-nál az Agp port a mellette lévő Pci porttal van azonos IRQ-n. Ebből (teljesítmény) és a hűtés szempontjából sem nagyon indkolható ezen negatívumként feltüntetése. Pláne úgy, hogy az átlag alaplapok is tele vannak integrálva egyre több használható cuccal. Ezzel nem azt mondom, hogy nem jöhet össze olyan, hogy ne zavarjon valakit, de sztem min 50:1 annak az aránya, hogy hány otthoni gépben van akármi is oda rakva.

    Sokkal-sokkal fontosabb a fűtési teljesítmény. Attól hogy anno az NVidia-é nem volt túl hatékony, ez még lehet az (pláne annak tükrében, hogy az ATI az utóbbi időben egész korrekt (halk és elfogadható) hűtési cuccokat pakolt a kártyáira(pl 9800 széria, x800 széria)).

    Valóban elhúzni látszik az NVidia. Valahogy én is kicsit lyukasnak érzem az ATI termékpalettáját. Ez persze nem baj, kénytelenek lesznek fejleszteni. :)

    Más: A 9800as szériát azért nem éri meg sztem olcsón adni, mert egyrészt már kifutófélben lévő tecnika, másrészt pl egy 9800 és x700 előállítása kb ugyanannyi lehet, de a 9800at olcsóbban kellene adni ahhoz hogy versenyképes legyen. Kevesebb lesz tehát ennek terméknek a fedezete, elveszi a piacot az új termék elől, stb, stb...
    Még másabb: én annyira nem látom sötéten a PCI-E kártyák jövőjét. Egy új termék bevezetésének elején vagyunk. Emiatt kell egy év mire ez a piac annyira tért hódít, hogy meghatározó legyen. persze szerény kis országunkban más a helyzet (még akkor is mi leginkább a PHról értesülünk az aktuális gépálományról; azonban ez kiemelt kört tartalmaz, akik általában többet áldoznak az ámítástechnikára, viszont a piacnak csak kis részét fedik le). Nem vagyunk meghatározó piac és nem is nagyon vágjuk, hogy a nagyobb fizetőképesebb piacokon (Ny-Eu, Usa) hogy állnak az eladásokkal...

    Ellenben ha most VGA-t kéne vennem gondban lennék, nagy gondban. Nem is igazán a pénz miatt, hanem, mert pont a technológiai váltás miatt nehezen tudnék dönteni. Jelen esetben ez egy feltételes valamilyen 6800-at takarna. És ez tök független attól, hogy most ATIm van, mert nem az számít hogy mi van ráírva, hanem, hogy mennyibe kerül és mit nyújt 2 hónapnál hosszabb távon.

    Üdv

    C

    [Szerkesztve]

    Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

Új hozzászólás Aktív témák