Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bit_vector

    tag

    grat.

    de van nekem is ellenérzésem ezekkel a tesztekkel kapcsolatban. Egy tesztnek általában arra a kérdésre kell válaszolni, hogy az adott beállításokkal, hw elemekkel mennyire stabil a konfig. Ha csak a ponthajhászás kedvéért feltuningolok valamit, az nem lesz egyébb egy óvodás toy-nál, tulajdonosa pedig max. kísérletező amatőr toy-al a kezében. Kicsit olyan ez, mint amikor az óvodásnak a kezébe nyomod a konzol irányítóját, hogy gyilkolj tehenet a TV-ben. Gyermekként élvezni fogja, felnőttként már nem biztos... Vég nélkül lehetne sorolni azt, hogy mitől nm hír ez, bár egyvalami mégiscsak: tessék csak kitenni azt a képzeletbeli zárójeles ikszet a jobb alsó sarokba, hiszen nem véletlen az a csomő doboz egyazon márkától.
    És akkor még valami, amit még én magam is tapasztalok a digitális témakörökben: a sebesség nem anyag, hanem pénz kérdése. Lehet limites a lapkád, de raksz egymás mellé jó pénzért még kettőt, és már jó lesz céljaidra. szemléletesebben: még a régi c16-ból is lehet szuperszámítógép, csak rakj egymás mellé elegendőt, és szorozd meg azt nem kevés $u$kával. Az egyenlet eredménye egy szupergyors gép lesz. Ha gyorsabbat akarsz, tegyél hozzá még ca$h-t, és gyorsabb lesz a rendszered. De az egyprocesszoros gépek esetében is, válogatás és pénz kérdése, melyik lapka mit bír. A nagy gyártók persze esetleg osztályozzák ezt, ettől lehet, hogy mondjuk egy noname ram esetlegesen jobban teljesít feleannyi pénzért, mint a nagy nevek tuninramjai.


    üdv.

    Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

  • bit_vector

    tag

    válasz brasil #25 üzenetére

    a cucc ezeken az órajeleken 20órán át stabil volt.minden futott...

    h miért nagy teljesítmény?ember először szedd össze a cuccot, aztán hozd ki ezt az eredményt! 10 óra után értük el az első használható pontszámot! szal a dolog nem csak azon múlik h a PH! ad neked 10 millát.elmesélem akor se lennél sehol.


    Ember, először is talán kezdjük azzal, hogy ott volt a grat. Mindenki megfárad a saját toy dolgaival, persze ez egyénenként különbözik. Ember, talán nem is akarok összeszedni egy ilyen cuccot... van különb, igaz, azon nem biztos, hogy a 3Dmark valamely példánya egyáltalán futna is. Hiába, teljesen más architektúra. De ha csak a PC-t nézem, akkor is van néhány fura dolog. ilyen például a Si egykristály öregedése ami a hő nagyságával kb. exponenciális arányban övekszik, lesz napról napra rosszabb a cucc. Egyszer pedig eléri azt az állapotot, hogy kakukk neki, és nézhetsz magadban egy újjabb lap után... megint csak pénz... Az pedig, hogy 10 óra setupolás után hoztál ki valami pontszámot, hát tudod... én 10 óra munka után általában több forintot viszek hazam, mint amennyi pontot te összeszedsz akármelyik tesztben... Ember, és mesélj csak... hallgatom érvelésed, mégha meggyőzni sem tudsz arról, mire jó a ponthajhászat. Itt a fórumon is érdemi beszélgetések közt a hozzászólások kb. 15-25%-a arról szól, hogy most ennyi pontszámot értem el, ez überfaszadejó? sajnos a többségük szinvonala (már bocs) olyan is. Kb. ezért is van, hogy nem mindenki ujjong egy-egy jó pontszám elérése után. És mesélj, nem is akarok nagyon a PC-s tuningok közt szerepelni. meghagyom alapon, nálam ugyanis inkább a megbízhatóság számít. Munkám során terveztem jópár digitális cuccot, és egyik-másik még a PC-ken is túlmutat. Mesélj, mi az a gyári timing specification, és vajh mire jó? mesélj, miért nem jó, ha akárcsak 5%-al tolod el az órajelet egy alapvetően megbízhatónak tervezett berendezésben? Mesélj, mi az a propagation delay, amiről jóformán semmit sem beszéltek tuningosok, pedig az ördög sokszor itt van elásva. Mesélj, mitől jobb az, ha plussz kétszáz megahertz eredményért még rápakolsz x száz watt hűtést, és majd egy kilowatt plusz energiát az egész rendszerre? Fura érzés azt hallani, hogy csakazért, hogy a képernyőn egy nyolcas legyen a hetes helyett.
    Ember, tudod mit: mesélj te!

    (bocs, ha durva voltam, de nem szeretem azt, ha valaki nagyképű négy számjegy miatt)

    Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

  • bit_vector

    tag

    válasz brasil #85 üzenetére

    a kereset kérdésében arra próbáltam rávilágítani, hogy talán van hasznosabb dolog is, mintsem a pontok hajhászása. De szíved joga mit csinálsz, legyen peace. Ami azt illeti, mesélhetnél a timing specification, propagation delay dolgokról, és arról is, miért nem jó a rendszerórajelet akár csak 5%-al eltolni egy megbízhatónak tervezett berendezésben?

    Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

  • bit_vector

    tag

    válasz Racecam #86 üzenetére


    ehhez a hozzászólásodhoz nem akarok nagyon hozzászólni, de egy gratulációt fogadj el. Sikerült most jól megmondani az übertutikivagyte...fej dolgot... Komolyan, Gratulálok! szép teljesítmény...

    ps.: amúgy neked nem kellene valami toy mellett lenned? (pl. mászóka, homokozó?)

    innentől részemről off-topic az egész, kimaradok...

    üdv.


    [Szerkesztve]

    Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

Új hozzászólás Aktív témák