Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bit_vector

    tag

    grat.

    de van nekem is ellenérzésem ezekkel a tesztekkel kapcsolatban. Egy tesztnek általában arra a kérdésre kell válaszolni, hogy az adott beállításokkal, hw elemekkel mennyire stabil a konfig. Ha csak a ponthajhászás kedvéért feltuningolok valamit, az nem lesz egyébb egy óvodás toy-nál, tulajdonosa pedig max. kísérletező amatőr toy-al a kezében. Kicsit olyan ez, mint amikor az óvodásnak a kezébe nyomod a konzol irányítóját, hogy gyilkolj tehenet a TV-ben. Gyermekként élvezni fogja, felnőttként már nem biztos... Vég nélkül lehetne sorolni azt, hogy mitől nm hír ez, bár egyvalami mégiscsak: tessék csak kitenni azt a képzeletbeli zárójeles ikszet a jobb alsó sarokba, hiszen nem véletlen az a csomő doboz egyazon márkától.
    És akkor még valami, amit még én magam is tapasztalok a digitális témakörökben: a sebesség nem anyag, hanem pénz kérdése. Lehet limites a lapkád, de raksz egymás mellé jó pénzért még kettőt, és már jó lesz céljaidra. szemléletesebben: még a régi c16-ból is lehet szuperszámítógép, csak rakj egymás mellé elegendőt, és szorozd meg azt nem kevés $u$kával. Az egyenlet eredménye egy szupergyors gép lesz. Ha gyorsabbat akarsz, tegyél hozzá még ca$h-t, és gyorsabb lesz a rendszered. De az egyprocesszoros gépek esetében is, válogatás és pénz kérdése, melyik lapka mit bír. A nagy gyártók persze esetleg osztályozzák ezt, ettől lehet, hogy mondjuk egy noname ram esetlegesen jobban teljesít feleannyi pénzért, mint a nagy nevek tuninramjai.


    üdv.

    Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

Új hozzászólás Aktív témák