Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cs_gaborka

    tag

    Tegnap vásároltam, hosszas mérlegelés után egy Canon IP4000-es kütyüt. Otthon az első meglepetés, nincs telepítő lemez:( Bontom tovább, a CD nyomtatáshoz adott füzetecske teljesen más típushoz való :( Felhasználói kézikönyv szintén sehol. Na gondoltam azért ezek nélkül még beüzemelhető, drivert le tudok tölteni, amit később meg is tettem. Patronokat szépen beraktam, lapadagoló tálca helyére, papír bele, felül is. Bekapcsolás után a sárga lámpácska szépen villog (néha egy zöld felvillanás) a két előoldali gomb semmit sem reagál, a felső tálca zöld LED világít (ha kiveszem a papírt akkor is), de átkapcsolni nem lehet. Ezek után a fejbeállás követően kerregő hangon elindul a lapadagoló mechanika (egy része gondolom) de persze lapot nem húz be, azután két másodpercre már normálisnak tűnő (de a HP lézerhez képest hangos) mechanikahang, majd néma csend. Nyomtatni persze nem lehet, ha jól emlékszem 3B00 vagy valami hasonló hibát jelez. Illetve mindez múlt idő, ma fogtam és visszavittem b....a meg a Metro. A gondom csak annyi, hogy ezek után is szeretnék egy ilyen MŰKÖDŐ készülék tulajdonosa lenni...

  • cs_gaborka

    tag

    Először is köszönöm a tanácsokat :)
    Igen én is láttam a dobozán a hozzávalók listáját, ahol szerepel a telepítő és egyébb programokat tartalmazó CD is. Kívül is megnéztem természetesen ott volt a garancia papír, amelyet érvényesíttetni kellett, nekem is megfordult a fejemben, hogy a kiscsaj úgy bontota fel, hogy maga felé volt, majd a lepecsételt papírt a kezembe nyomta, ott akkor nem gondoltam arra, hogy esetleg kieshet a csomagból valami. Az azért mindenesetre akkor is furcsa, hogy a CD nyomtatás füzetecske egy teljesen más típusú gépé volt. Még jó, hogy a beüzemelési a sajátja, ez alapján állítottam össze... Az ára egyébként 39.900Ft volt.
    Ma hirtelen felindultságomban felhívtam néhány PC-s szaküzletet, és az Elenderben igen választ kaptam azon kérdésemre, hogy van-e náluk. Gyorsan felhívtam feleségem, ő van oda nagyon a színes nyomtatásért :) aki rögtön el is ment és megvásárolta. Természetesen én is mondtam neki, bontsák ki és ellenőrizzék le, minden megvan-e. Nem fogjátok elhinni, lemez természetesen nem volt benne (oldalán nem volt zacsi) sőt telepítési és CD nyomtatási útmutató sem ! De itthon van, emlékezetből összeállítottam, és pöccre indult, és szépen MŰKÖDIK :DD Holnap telefonálok a Canon-nek, hogy nyugodtan postázzák a lemezt (driver ugyan megvan a netről, de a többi progi is kellene), kézikönyveket. Azért ezt nem vártam tőlük...

  • cs_gaborka

    tag

    válasz keszeg83 #99 üzenetére

    Lehetne konkrétabban, mondjuk a Canon IP4000-hez? Előre is köszönöm.

    Tegnap szóltak a Metroból, hogy megjött a telepítő lemez, amelyet a vásárlás napján megrendeltettem, miután ugye nem volt a dobozban. Amikor vissza vittük (b.....kmeg kíséretében:) ) ha jól emlékszem lemondták a rendelést mégis megérkezett. Én meg persze át is vettem. Felraktam a drivert, amely újabb (!!!) mint amit a netről letöltöttem, és a CD készítő progit. Legnagyobb meglepetésemre azonban indításkor az ''A compatible printer for printing CD media was not found'' hibával kilép. Mivel a kézikönyv még nincs meg, nem tudom mi okozhatja, jól van-e behelyezve a CD tálca, stb. Nevetséges az egész, vagy inkább már-már szomorú. Ahhoz, hogy a hiányzó dolgokat megküldje a Canon, faxolnom kell feléjük a számla és a garancia másolatát, amely utóbbi természetesen nem volt meg az Elendernél. Jövő hétre ígérik, azután futhatok egy ujabb Canon ''kört''...

    [Szerkesztve]

  • cs_gaborka

    tag

    De örülök, hogy más is vásárolt ilyen készüléket (IP4000), és ezek szerint boldogabb tulaj mint én. Két héttel a vásárlást követően sikerült hozzájutnom a telepítőlemezhez, valamint az útmutató füzetekhez. Már csak a garancia papírra vások, de anélkül mondjuk még tudom illetve tudnám használni. Minden ok. nyomtat rendesen szépen, de ha el akarom indítani a CD LabelPrint programot, egy kedves ''A compatible printer for printing CD media was not found'' hibaüzenetettel köszönt, majd kilép. Ha jól fordítom, azt írja, hogy nem talál a CD nyomtatáshoz kompatibilis nyomtatót. Most akkor mi van?
    Köszönöm a segítséget előre is.

Új hozzászólás Aktív témák