Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jpisti

    senior tag

    válasz dezz #29 üzenetére

    ''Nos, állítólag igen alacsony az OLED panelek előállítási költsége. Hát bakker, adják ennek megfelelő áron, és majd nem lesz baj, ha mondjuk 2-3 év alatt tönkremegy. És akkor kezdhetnék is a tömeggyártást.''

    Nah te sem vagy egy környezettudatos emberke. Persze tudom én, hogy a mai gazdaság már nem állít elő ''öröklétű'' dolgokat sokkal inkább törekszik arra, hogy a vevő még éppen elégedett legyen az élettartammal (ami a gar idő duplája jobb esetben) és ezzel biztosítottnak is tudja a márka hűséget. De azt sem illik elfeledni, hogy manapság minden gyártó köteles gondoskodni az ártalmatlanításról is.
    Míg a hagyományos CRT és TFT LCD monitorok élettartamuk miatt általában nem a kukában hanem a használt piacon kötnek ki legalább is jórészük, addig az OLED panelek prognosztizáltan 3 év után kuka. Na ezt nem akarják beválalni.
    Valamint miért adjanak valamit ami újabb olcsóbban mint az eddigi tömegcikk, azért mert előallítani olcsóbb? Ébredj már fel!
    Az OLED-eknek is meglessz a szokásos ár karakterisztikájuk, eleinte nagyon drágák lesznek, mert így is nagy lesz a kereslet, azulán olcsóbbak és végül elérik a mai LCD-k szintjét, mert csak így lehet rávenni a maradék felhasználókat a cserére.

    A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

  • jpisti

    senior tag

    válasz Lacix29 #36 üzenetére

    Na ja! Ott a pont!

    A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

Új hozzászólás Aktív témák