Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Cruz

    aktív tag

    Szerintem az összes ilyen jellegű lég/víz hűtési mód alkalmazása a tápokban csak egy ''esetlenke'' kényszermegoldás. Amíg nem kezdik el a gyártók/fejlesztők az alkatrészek hatékonyságát növelni addig maradhat a sóvárgás, a modding, vízhűtés stb a csend érdekében.
    Mindenképp az kellene, hogy a táp esetében a hatékonyságot növeljék az egekig (ill ameddig a fizika határai engedik). Nem a max teljesítmény kellene hogy a fő hangsúly legyen, de erről meg a chipgyártók tehetnek, mivel amíg nem kezdik el a minél magyobb teljesítmény/extrém alacsony fogyasztás érdekében a komoly fejlesztéseket, addig bizony kell a levegőcsere a házba. Örülük hogy erre már vannak törekvések, de ehhez mindenképpen új technológi, új anayagok, k. nagy kutatások kellenek. Mindennek hatalmas költségvonzata van, amit viszont a piac nem bír el ezért lassú is a fejlődés.
    Szerintem ezért a hűtés/csendesség első lépése a sokkal soványabb étvágyú eszközök lennének. Addig viszont hűteni kell a cuccokat. A legtöbb hűtési rendszer bebizonyította, hogy képes a cálját elérni, azonban stabilan melléteszik a hátrányt is. Pl.: léghűtés, ami egyszerű de zajos. víz, ami csendesebb de bonyolult, stb.
    Az autóknál/lőfegyvereknél viszont egész elől jár már e téren a dolog. Gondolok itt a hangtompítóra és a kipufogódobra. Elképzelhetőnek tartok pl olyat, hogy a nagyon jól hangszigetelt házból a levegők olyan úton távoznak, ami úgy van megtervezve, hogy a hanghullámok lehetőség szerint kioltsák egymást... (ez is csak átmeneti megoldás lehetne, ami ráadásul a bonyolultságot is fokozza)
    De addig is szerintem a logikus dolog a felvett teljesítmény csökkentése kéne hogy legyen (+ a legegyszerűb léghűtés = 1 db 12+cm venti ami épp csak áramoltatja a levegőt, stb)
    C.

    [Szerkesztve]

    Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

  • Cruz

    aktív tag

    válasz andorpapa #44 üzenetére

    :)
    Valóban az általános jellemzőik alapján mondtam az előző jellemzőket (kb úgy mint a buszok nagyok, a személyautók ellenben gyorsak, stb).
    Egy 3-7db ventivel hűtött rendszer felépítés szempontjából (esetleg borda, motor, lapát + a levegő) lényegesen egyszerűbb mint a (csövek, pumpa, radiátor, blokk, víztartály, víz, felfogatóelemek) vízhűtés. Pl, ha egy házventi bedöglik a rendszer működőképes maradhat. Ha a vízpumpa behal, akkor a vízhűtés megáll. :(
    Persze lehet mindkettőből halkat és elfogadhatót varázsolni, de vízhűtésnél az már elég komoly összeget is jelenthet. Bár pl a 10k-s zalman7000cu se épp olcsó dolog. :D
    Csak hát ez még nem fogja megoldani fő gondot a hőtermelést.

    De hát az ilyen nagy ugrások, mint amire szükség lenne (új anyag, rendesen átgondolt házak, más architetktúra, stb) mindig drágák lesznek. :((

    Addig pedig lehet a meglévővel szívni, illetve praktitkus ötletekkel moddolgatni.

    C.

    Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

Aktív témák