Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stargun!

    tag

    válasz bzoley #20 üzenetére

    Azért egy dolgot nem értek. Többen írták, hogy a mai bika erős modern procik simán elviszik a szoftveresen a realtime digizést, nem kellene ahhoz célhardver, maximum plusz biztonságot nyújt.
    Hát lehet, hogy én vagyok elmaradva, vagy lokális problémával állok szemben, de egy nem túlságosan gyenge gépen (jó nem egy C2D, hanem egy Athlon XP 2500+) egy PCI-os Leadtek HW tömörítős kártyával (WinFast TV2000 XP Expert) sima TV nézés közben (rögzítés nélkül) a processzorterhelésem 40%-os (!), míg HW rögzítést alkalmazva, amikor a kártya elvileg MPEG2-be rögzít(ene) magától a vinyóra, a proci 70% fölött pörög (!!!!) :Y . Ezzel gyakorlatilag multitasking effektíve kizárt. :W
    Most akkor hogyan is dolgozik ez a HW rögzítő?! Hol kíméli ez a procimat??? Mindezt természetesen legfrisebb driverekkel, Win XP alatt.

    Szóval ha ez a PCIe 1x csatolós HW rögzítő eljutna már oda, hogy valóban maximum 1-2%-os terhelést jelentene csak egy C2D-nek, akkor nem kérdés, hogy ilyenre váltanék az új gépbe. :U

    [Szerkesztve]

  • Stargun!

    tag

    válasz bzoley #42 üzenetére

    Hopsz. És mennyire igazad van! :O Vegyük akkor úgy, hogy meg sem szólaltam :(

    Még szerencse, hogy 1 éve, amikor a kártyát vettem, tényleg alaposan körülnéztem, hogy olyat vegyek, ami valóban tud MPEG-2-be tömöríteni hardveresen. Ezek szerint sikerült benéznem a dolgot, most a Leadtek oldalán lecsekkoltam, és tényleg. Az enyémre is rá van írva, hogy természetesen tud MPEG-2-t max 768x576-ban 25 fps-sel, és persze tudja is, de milyen áron :(((

    Na most van az, hogy vehetek egy új tunerkártyát mondjuk egy PVR2000 személyében.

    Azért bosszantó, hogy az Aqua-ban, ahol eredetileg vettem a cuccot a jelenlegi kártya (TV 2000 XP Expert) leírása ennyi: [link]

    A PVR2000-esé pedig:
    [link]

    Sajnos semmi jel nem utal arra, hogy az egyik hardveresen tömörít, a másik szoftveresen - talán csak a processzorigény, de az fel se tűnik :) Ezért gondolhattam anno, hogy a mostani jó lesz. Bár az ár gyanús kellett volna, hogy legyen. Na mindegy.

Új hozzászólás Aktív témák