Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz L3zl13 #9 üzenetére

    klapacsitás ???? Neeeem, ezt nem írhattam. Ennyire szarul gépelnék? :O

    Aki hülye, haljon meg!

  • erdoke

    titán

    válasz L3zl13 #9 üzenetére

    WD Raptor 10000 rpm SATA HDD-nél kb. 20% a CPU használata, mint PATA HDD-nél. Azért ez is számít amellet, hogy az elérési ideje 5 ms. Többi SATA HDD-nél egyenlőre még inkább úgy néz ki, hogy alig változtattak bármit a csatolón kívül.

    A legjobb aláírás a héten

  • DcsabaS

    senior tag

    válasz L3zl13 #9 üzenetére

    Kedves (#9) L3zl13!

    Az ATA 137 GByte-os korlátról és megkerülési módjairól pl. itt olvashatsz bővebben:
    [L]http://www.wdc.com/en/library/eide/137Barrier.asp[/L]

    (Egyébként ''klapacsitás'' (:-)...)

    *********
    Kedves (#12) xuldar!

    Írod:
    ''Én úgy tudtam, hogy azért melegszenek az újabb winyók, mert gyorsabban pörögnek a tányérok, nagyobb súrlódás, stb.''
    Ez alapvetően igaz is. Ez a lényegesebb faktor.

    Kérdezed:
    ''És engem is érdekelne, hogy ha pata nem tud 137G-nél többet kezelni, akkor miért lehet kapni jóval nagyobb pata winyókat.''
    Lásd az előző linken megadott helyet!

    *********
    Kedves (#14) Troll!

    Kérdezed:
    ''Nagyon szépjó ez a SATA, de már évek óta ott van pl. a FireWire. Az miért nem jó? Ráadásul az már most 800-nál tart sávszélességből.''
    Jó kérdés. Szerintem lehetne közvetlen hálózati interfészes HDD-ket is csinálni (mondjuk gigabit-est), és akkor roppant könnyen/olcsón lehetne növelni a háttér kapacitást, hiszen nem kellene hozzá PC.

    *********
    Kedves (#17) Hege!

    Írod:
    ''...de most meg szerintem tok folosleges SATA-ban gondolkodni.''
    Akinek kell a hot-swap, annak máris nagyon jó.

    Írod:
    ''A fo problema az adatatviteli sebessegekkel van es hiaba fejlesztenek ki ilyen-olyan csatolofeluleteket, ha az eszkozok fizikailag nem tudjak kiszolgalni. ''
    A fejlesztés mindkét fronton zajlik egyszerre. Az világos, hogy az elektronikák (pl. cache-ek) közötti sebesség relatíve mindig nagyobb lesz.

    Kérdezed:
    ''Szepen hangzik ez a SATA300 is , de mikor lesz a hattertarak valos atviteli sebessege 300 MB?!?''
    Ez hamarább előfordulhat, mintsem hinnénk. A mai 15000 rpm-es HDD-khez a 133-150 MByte/s-os elektronikai sebesség még éppen arányosnak mondható, vagyis a legnagyobb kategóriában már elérték azt a határt, amely fölött az elektronika már számottevően korlátoz.

    *******
    Kedves (#23) Troll!

    Ehhez hasonló Solid State HDD már régóta létezik, csak éppen drága (fajlagosan).

    *******
    Kedves (#24) L3zl13!

    Nagy (32 MByte fölötti) virtuális drive-ot lehet csinálni Windows alatt, pl. a RamDisk programmal. 32 bites proci mellett 4 GByte a határa:
    [L]http://www.winsoft.sk/ramdisk.htm[/L]

Aktív témák