Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nedudgi

    aktív tag

    válasz erdoke #1 üzenetére

    Az egyik részről valóban így van, bár nem hinném hogy a nagy teljesítmény, mint inkább a kényelem motiválja azt a felhasználót munkára használja számítógépet. Aki programozott már pl delphiben vagy C#-ban az tudja mekkora előny egy nagy monitor nagy felbontással. Bár szélesvásznú noteszt nem nagyon volt alakalmam kipróbálni. Ahogy Rudi mondta az egységsugarú usernek megfelel(het) a notesz is, viszont szerintem az aki komolyan dolgozik, az a kijelzőt, az egeret és a billentyűzetet mindenképp ''meg fogja tartani az asztali számítógépből''

    d900t: Nem értek egyet a PC halálával. A Server+Munkaállomás jó dolog, de nem otthonra. Bár azt is kétlem hogy hosszabb távon lesz a doboz az asztalom alatt. Én inkább valami vékony kliens-szerver felépítést bírnék elképzelni otthonra. CSakhát a teljesítményigényes alaklmazások kimenetének átpumpálása hálózaton még mindíg problémás (pl.:3D)

    [Szerkesztve]

    It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

  • Nedudgi

    aktív tag

    válasz Alby_GT #13 üzenetére

    Szerintem nem magadból indulj ki. Nem is hinnéd mennyien vesznek ''Tacskó-gazdaságos'' asztali számítógépet.
    A Notebook pont irodai használatra nem gazdaságos...

    It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

  • Nedudgi

    aktív tag

    válasz Terminus_ #29 üzenetére

    Tiszta sor. Tanuláshoz, programozni valóban előnyös egy olcsó notebook-ot vásárolni. Az asztali gépem melett nekem is van...:) Az is természetes hogy ha az ára csökken akkor többet vásárolnak belőle (és akkor megint kevesebbe fog kerülni ;))
    Csupán arra próbáltam utalni hogy nem valószínű hogy az asztali számítógépet száműzik az emberek az irodákba.
    Nem kevesen fordultak hozzám hogy a régi asztali gépüket fejleszteni akarják mert lassú...A számítógépről elterjedt, hogy cserélhető benne ez-az és attól jobb lesz.
    A Jövőben én inkább úgy képzelném el az információs ''háztartást'' hogy van 1 erős gép, ami tároló, játékgép, mozi (a nappali nagy TV-jéhez hozzákötve) és akinek szüksége van rá, annak saját számítógépe (csöndes, olcsó, viszont komfortos). A hálózatok gyorsulnak és egyre olcsóbbak lesznek.
    Persze lehet nem nekem lesz igazam, de ezt a felépítést tartanám logikusnak.

    It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

  • Nedudgi

    aktív tag

    válasz d900t #31 üzenetére

    Tisztában vagyok a munkaállomás fogalmával, csak arra próbáltam utalni amit te mondtál, hogy a szerverek, és a munkaállomások maradnak meg ''asztali (itt a nem hordozhatót értem)'' PC-nek. Bár abban igazad van hogy egy erős munkaállomás jó lehet az otthoni erőforrásigényes feladatok megoldására.

    It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

Új hozzászólás Aktív témák