Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alby_GT

    csendes tag

    válasz Nedudgi #11 üzenetére

    hello mindenkinek,
    Részemről az a véleményem, hogy pont így kéne megtanni az összehasonlítást, hogy több noti fogy mint asztali PC, és ez főleg nem jelenti az asztali hanyatlását.
    Szerintem normális ember nem vesz egybe asztali gépet (kivéve az egybeoccsótescosulinetmadarak :) ), notit viszont ritkábban piszkálunk az emberek.
    Magam részéről biztos sosem járultam hozzá a 'vett egy számítógépet' statisztikához,
    mégis volt pár gépem, ezek úgyis folyamatosan és részben cserélődnek.
    Szimpla irodai jellegű használatokra pont jó lehet egy szolídabb notebook, akinek ez megéri a kis plusz költséget. Asztali úgyis valamivel mindíg olcsóbb lesz kevesebb kompromisszummal, játékra meg úgyis csak az asztali pc az ésszerű.
    Mindenki gondolja át és olyanokat vegyen amire Neki szügsége van. :DD
    üdv

    ...szegény ember nem engedheti meg magának hogy olcsót(gagyit) vegyen....!

  • raszputyin

    senior tag

    válasz Nedudgi #19 üzenetére

    szvsz irodában jórészt a közép- és nagyvállalatok munkatársai dolgoznak, az ilyen cégeknél pedig filléres ügy a PC, már csak presztízsből is megveszik a business class lappereket, akár kell, akár nem.

  • Terminus_

    aktív tag

    válasz Nedudgi #19 üzenetére

    Nos én, ha csak a szűk környezetemet nézem, amiben fél év alatt vagy 8-10 új notebook tulajdonos lett, akkor azt kell mondjam egyetértek a cikk mondanivalójával. Affelé tartunk, hogy mindenkinek legyen egy saját számítógépe (értsd: családon belül is akár több hordozható gép), amit bárhova magával tud cibálni. Diákoknál az utóbbi egy évben nagyon megszaporodtak ezek a gépek, ami érthető. Tanulásra a notebook nagyságrendekkel hasznosabb: bérmikor, bárhova viheted és még konnektor sem létfontosságú. Szakdogát írni, programozni, pdf-eket nézegetni teljesen jó. És ami azt illeti az emberek zömének valóban elegendő az, amit egy celeron m-es 256 MB-os gép nyújt és mondjuk még DVD író is van benne. Ha meg nem lenne elég akkor is sokan kompromisszumképesek, mert inkább vesz egy _divatos_ notit, mint egy asztali gépet _szerintem_.

    Asztalit meg lassan majd csak a gémerek meg a professzionális felhasználók vesznek. :DDD

    Az érdekes még, hogy női ismerőseim, akik eddig elzárkóztak a számítástechnikától és maximum word-özni vagy netezni ültek a gép elé, most remegnek, hogy lehessen egy noteszük. Divat lett, ennyi.

    ui. most nézem félrekattintottam, ez nem Nedudki üzenetére akart válasz lenni. sorry.

    [Szerkesztve]

    -

  • d900t

    senior tag

    válasz Nedudgi #11 üzenetére

    A munkaállomás nem kötődik a szerverhez. Igazából semmi kötődése hozzá. A munkaállomás nem más, mint egy szerver architekturájú, de csak egy usert kiszolgáló PC. A nagy előnye a hagyományos PC-hez képest, hogy sokkal jobban terhelhető párhuzamosan futó alkalmazásokkal. Egy hagyományos PC-n még az egérkurzor is fennakad, ha egyszerre akarsz videot tömöríteni és mondjuk CD-t írni. Egy munkaállomás 4 processzormagja ilyenkor 21-22% terhelésen megy és szinte észre sem veszed a háttérben futó alkalmazásokat..

Új hozzászólás Aktív témák