Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Keitaro

    addikt

    válasz Géjza #21 üzenetére

    Igen az új északi hidak, nem valami nagy fejlesztések, de ettől függetlenül pl a Serial Ata olyan dolog amit máig nem találsz NF déli hídban. Márpedig minnél több extrát tartalmaz a déli híd annél olcsóbb lesz a full extrás deszka. Továbbá az IDE kezelése is jobb mint az NF2é.
    Csak tudom mindenki szereti a szintetikus teszteket nézni... szerintem egy duál vezérlő nem a világ, másra is kell figyelni. Én pl inkább lemondok a +1-10% sebességről (már ahol van) a gyorsabb IDE-ért és a nagyobb megbízhatóságért.
    (értsd : sokat szívtam NF lapokkal míg szerencsére VIA fronton talán egy esetre emlékszem. De az NF2-k miatt már majdnem őszültem meg :) )

  • DcsabaS

    senior tag

    válasz Géjza #21 üzenetére

    ''Teljesítménybe nem szól bele a déli híd, az szinte csak szolgáltatásokat nyújt. ''
    Attól függ. Ha előremutató SATA HDD-kkel teszteltek volna, akkor pl. lenne sebességi különbség is.

    ''És ha visszalapozzátok a KT600-as nagy tesztet, azért elég vicces volt, hogy majdnem az összes tesztben állta a sarat a réges régi KT333-as chipsetű lap a legújabb KT600-akkal.''
    Az a teszt ilyen szempontból elég muris volt, ugyanis KT333-as beállításban használták a KT400-at és a KT600-at is, holott a KT400 attól más, hogy DDR400-at is támogatott, a KT600 pedig még a 200 MHz-es FSB-t is. Ezen túlmenően lényegében mellőzték a 3D teszteket(!), holott pont azokban mutatkozhatott (volna) meg a KT600-as fejlettebb RAM vezérlője. (Úgy emlékszem 1 db 3D teszt volt, és abban jóval gyorsabb is volt a KT600.) Arról már nem is beszélve, hogy a VT8237-es déli híd a KT333-hoz nem, csak a KT400-tól kezdve használható.

    (A cikkben sokat ecsetelték az overclock körüli dolgokat hiányosságokat is, mintha éppenséggel a tuning lenne a legtöbb felhasználó legfontosabb célja.)

Aktív témák