Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz erdoke #21 üzenetére

    Na, hát sejted te (de úgy nem jó), hogy jöttek ki a számok, akkor minek is linkelgessek? Szerintem mindenki tud a 40%-os ígéretről, akit érdekel a téma, meg a várható órajelekről is.

    Egyébként így számoltam: azt vettem alapul, hogy 2.5 GHz-en (elvileg legmagasabb órajel 4-magos K10-re, legalábbis egyelőre) lesz - az ígéret szerint - 40%-kal gyorsabb FP-ben, mint a Xeon 5355, ami 2.66 GHz-es. Így 4-mag esetén a 2.66-hoz adtam hozzá 40%-ot. A 2-magosok esete kicsit bonyibb (na nem sokkal): legmagasabb órajel állítólag, legalábbis egyelőre ugye a 2.9 GHz. Nos ez 1.16x-osa a 2.5-nek. Így: 2.66x1.16x1.4=4.3 GHz kellene elvileg a Penrynnek, hogy megfeleljen a 2.9 GHz-es új 2-magos AMD-knek (Kuma, Rana), FP-ben.

    Azt senki sem mondta, hogy ezek kőbe vésett adatok, nyilvánvaló, hogy min alapulnak. De te ugyanúgy az Intel ígéretét vetted alapul, hogy az kapásból mennyivel jobb lesz, mint a Conroe. (Miért mondod, hogy nem hiszel nekik?) Tehát kb. egy súlycsoport.

    Amúgy mit ígért az Intel, hogy minél lesz 40%-kal gyorsabb a Penryn, és főleg, miért, mi által?

Új hozzászólás Aktív témák