Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • maniac

    senior tag

    Elég érdekes, hogy az intelt dobta a MS es helyette IBM proci lesz benne, mig az Apple dobta az IBM-t es helyette lett Intel. Főleg hogy mint kiderült az új kétmagos intel procik többet fogyasztanak és lassabbak mint az AMD-k. Az IBM-nek annyira így szerintem, nem lett akkora presztízsvesztesége, aki utánanéz rájön, hogy azért az Apple is hibázhat, és szvsz hibázott vmennyire, mikor attért az x86-os architektúrára (bár így több program lesz futtatható rajta), és otthagyta az IBM-t. Azt nem értem viszont, hogy az MS miért tért at a PPC-re, mikor az Xbox1-re portolni elméletileg könnyebb PC-ről, s fordítva.Így nem fognak annyira futni csak emulátorral a xboxos játékok (X360on) valamint, több idő lesz míg erre megjelenik egy PC-s játék, v egy X360-as megjelenik PC-re. Ok, hogy más a piac meg ilyenek, de akkor is vannak, voltak, remélem lesznek is játékok amelyek mind2 platformra megjelennek (Xbox,PC). Kíváncsi leszek erre a dobozkára egyébként. Ahogy elnéztem eddig az X360 programozhatóságot tekintve egyszerűbb lehet, és szerintem vmivel jobb játékok fognak megjelenni grafika/fizika tekintetében mint a PS3-ra. A PS2-nek is brutális ereje volt/van, de a fejlesztők nem tudták kihasználni, mivel nehéz programozni. Ugyanebbe a csapdába esett szerintem bele megint SONY. X360-ban meg van külön grafikai mag, gondolom az API marad directx-s szóval gyorsabban elfognak készülni a játékok. Na remélem érthető voltam alvás nélküli éjszaka után :).

Új hozzászólás Aktív témák