Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Male

    nagyúr

    válasz TeeJay #37 üzenetére

    Miért is? Az alapján mondod a Samsungra, hogy biztos rossz, merthogy nagy a tányérméret, és biztos csak erre hajtottak, és a megbízhatóság nem számít. Ezen logika alapján biztosan rossz a Raptor is, hiszen az meg milyen gyors, biztos csak a sebességre hajtottak, a megbízhatóság nem számított. Szerintem egyik feltételezés sem megalapozott.... (#36: ezért írtam, így már talán egyértelmű, hogy mit akartam vele).


    Egyszerűen a Samsung más irányba fejlesztett... a PMR helyett ők a ''Magnetic tunnel junction'' [link] eljárásban látták a jövőt, ezzel foglalkoztak. (A T133-as vinyók közül a 400-asok már ezt talkalmazták tudtommal). Azonban a legújabb sorozatnál (F1) ők is bevetették a PMR-t... elképzelhető, hogy sikerült az MTJ-ből is felhasználni részeket, és így érték el a 333GB/tányér méretet. Ez némi magyarázattal szolgálna a nagy ugrásra.
    (Seagate mennyit tudott PMR nélkül? 125-re emlékszem... a Samsung 166-ot az MTJ-vel, de még PMR nélkü... PMR-nél így mostanra épp mindketten dupláztak, és ki is jön a 250/333)

Új hozzászólás Aktív témák