Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Azért az alapján, hogy az Intelnek még mindig nincs valódi 64 bites megoldása, az AMD pedig már jó régóta tudja ezt nyújtani, nem olyan nagy meglepetés, hogy egy 32 bites platform nem lesz hosszú életű. Főleg ha pár hónapon belül valóban megjelenik a Vista, elég gáz lenne az Intelnek, ha addigra még mindig nem lenne 64 bites alternatívája.

    Ne értsetek félre, nem vagyok oda különösebben a 64 bitért, de tény, hogy ez a jövő, és ezen a vonalon (főleg mobil procik terén) bizony le van maradva az Intel.

    Az L2 cache növekedése meg ismét nem meglepő, kérdés ismét, hogy mit fog ez jelenteni fogyasztásban.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz raszputyin #10 üzenetére

    Természetesen, mivel a hír is a mobil szegmensbe szánt processzorokról szólt, így nem gondoltam az asztali szegmensre. Őszintén szólva nagyon nem is érdekel nagyon pillanatnyilag. Arról nem is beszélve, hogy a 64 bitnek most még értelme sem sok van - Windows vonalon legalábbis. Viszont a Vista megjelenésével és a 64 bites alkalmazások elterjedésével a dolog változhat. És notebookot nem 1 évre vesz az ember, és nem cserélhet benne alaplapot-procit-memóriát, mert 64 bitre váltana.

    Aki kijavított, azzal egyetértek: az Intelnek pillanatnyilag semmilyen 64 bites alternatívája nincs a mobil szegmensben. A Prescott procikat fogadni képes DTR gépeket most ne emlegessük, bár ilyet sem láttam még 64 bites processzorral.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák