Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz McJames #1 üzenetére

    ''Ezt követően ugye hivatkozhatunk arra - legalábbis ez lenne logikus -, hogy file csere-bere? kiírtam CD-re? de nem nevezhető jogtalannak, hiszen a CD-író, valamint a CD-lemez - meg persze lassan már a levegőért is fizetendő - ''adóban'' leróttam az ''artis jussát''...''
    Sajna nem... Olvasd el az eredeti cikket a cgrab.hun! Főleg a szürke szövegboxban lévőt!

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • McJames

    senior tag

    válasz McJames #7 üzenetére

    Bocs, ez még lemaradt:
    A fentiekre nem tartom magyarázatnak azt, hogy az adatlemezekre +3x, a zeneiekre +5y Ft-tal ugyan csak kompenzálni tudják a (zenészek) kiesett jövedelmét, de így, bár a szükségesnek tartott jogvédő és súlyos büntetési tételeket tartalmazó törvényeket meghozatták, a magánszemélyekre nem igazán alkalmazzák, ha nem üzleti tevékenységként hajtja végre a cselekményt.
    Tehát hallgatólagosan ''elismerik'', illetve békén hagyják az otthoni, magáncélra történő másolást, ám a büntetési tétele megvan ennek a cselekménynek is, amit kényük-kedvük szerint alkalmaztathatnak, ha éppen úgy alakul...
    Ha jól belegondolunk, ez megintcsak nonszensz, az igazság szolgáltatásként történő kezelése, a szürkegazdaság, -kereskedelem törvényesítése, és a legszebb, hogy ehhez több ország jogalkotó testülete (parlamentek!) hozzájárult!
    Nem semmi... Sci-fi rémálom beteljesülése a XXI. században. Mi jön még?

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

  • Egon

    nagyúr

    válasz McJames #8 üzenetére

    Hát igen... Sok mindenben igazad van, de azért ne felejtsük el, hogy ez minden területen bevett gyakorlat... Pl. a BKV is bekalkulálja a jegy/bérlet árába a bliccelőket, ami meg még rondább dolog: kvázi az abszulút jogtisztelőkkel fizetteti meg a ''jogtalanul'' utazók útiköltségét (valahogy úgy mint a műsoros CD-k árai)... Vagy nézzük meg a nemzetközi politikát: az USA vajon milyen jogon bombázhat/támadhat/vezetőváltásra kényszeríthet egy - egyébként tényleg negatív ember által irányított - független országot (Irak)?!?
    Én pusztán arra hívnám fel a figyelmet, hogy - ahogy PPéter is írta - nem igazán van olyan ház, ahol a másolt CD-k egytől egyig mind jogtiszták, és már egyetlen ''kalózmásolaton'' is ''keres'' annyit az ember, amibe az összes többi írott CD-jének a jogdíja belefér... Ezen a 30-40 Ft többletköltségen általában az háborodik fel a legjobban (ne érts félre, nem rád gondolok, te az elven háborodsz fel, nem pedig a tényleges összegen), akinek 1 db jogtiszta CD-je sincsen...
    Ami meg a kereskedelmi ''anomáliákat'' illeti (értem ez alatt a helyenként többszáz Ft-os áremeléseket), az egy teljesen más tészta, alapból csak 30-40 Ft-ot kellett volna emelni...
    Félreértés ne essék: engem is érint az áremelés, de amíg lesz olyan CD, amit nem veszek meg eredetiben (és úgy tűnik, még egy darabig biztos lesz, a kérdéses csak az arány a jogtiszta CD-im mennyiségéhez mérten), addig ilyen ''apróságokon'' nem problémázok...
    Ami meg az elvet illeti: nálunk erről (is) szól a globalizáció... A ''multik'' szivatják az embereket, az emberek meg ahol tudnak visszaszivatnak, nemde?!? :D

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Aktív témák