Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz McJames #8 üzenetére

    Hát igen... Sok mindenben igazad van, de azért ne felejtsük el, hogy ez minden területen bevett gyakorlat... Pl. a BKV is bekalkulálja a jegy/bérlet árába a bliccelőket, ami meg még rondább dolog: kvázi az abszulút jogtisztelőkkel fizetteti meg a ''jogtalanul'' utazók útiköltségét (valahogy úgy mint a műsoros CD-k árai)... Vagy nézzük meg a nemzetközi politikát: az USA vajon milyen jogon bombázhat/támadhat/vezetőváltásra kényszeríthet egy - egyébként tényleg negatív ember által irányított - független országot (Irak)?!?
    Én pusztán arra hívnám fel a figyelmet, hogy - ahogy PPéter is írta - nem igazán van olyan ház, ahol a másolt CD-k egytől egyig mind jogtiszták, és már egyetlen ''kalózmásolaton'' is ''keres'' annyit az ember, amibe az összes többi írott CD-jének a jogdíja belefér... Ezen a 30-40 Ft többletköltségen általában az háborodik fel a legjobban (ne érts félre, nem rád gondolok, te az elven háborodsz fel, nem pedig a tényleges összegen), akinek 1 db jogtiszta CD-je sincsen...
    Ami meg a kereskedelmi ''anomáliákat'' illeti (értem ez alatt a helyenként többszáz Ft-os áremeléseket), az egy teljesen más tészta, alapból csak 30-40 Ft-ot kellett volna emelni...
    Félreértés ne essék: engem is érint az áremelés, de amíg lesz olyan CD, amit nem veszek meg eredetiben (és úgy tűnik, még egy darabig biztos lesz, a kérdéses csak az arány a jogtiszta CD-im mennyiségéhez mérten), addig ilyen ''apróságokon'' nem problémázok...
    Ami meg az elvet illeti: nálunk erről (is) szól a globalizáció... A ''multik'' szivatják az embereket, az emberek meg ahol tudnak visszaszivatnak, nemde?!? :D

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Aktív témák