Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • McJames

    senior tag

    ''...1996 óta alkalmazva van...
    Én meg a méregtől vagyok ''felmászva a falra''...(Bocs, andorpapa, de ez így nem helyes... :) )

    Ezt követően ugye hivatkozhatunk arra - legalábbis ez lenne logikus -, hogy file csere-bere? kiírtam CD-re? de nem nevezhető jogtalannak, hiszen a CD-író, valamint a CD-lemez - meg persze lassan már a levegőért is fizetendő - ''adóban'' leróttam az ''artis jussát''...

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

  • guest

    veterán

    Felén egy hónapig nem lehetett kapni normális Cd -t.
    Persze volt mert a bolt betankolt a Roham előt, mielőtt megemelték a cd árakat ugye volt egy kis bevásárlási láz. Na a bolt meg ekkor jóócskán megemlete a cd árakat. olyan 400 - 500 forint közé. Szép mi. És elfogyot mind.
    Pedig nem 100 darabot vett raktárra.
    Mostmár baráti 350 ért is lehet Cd t- veni. PERSZE EZ OLYAN DARAB AMINEK MÉG A NEVÉT SEM LEHET KIMONDANI.
    Téynleg nem éreztem a hatását. Nekem csak néha kellene egy két darab, de az már tulzás amit itt művelnek.
    Csak azt nem értem, hogy honnan van ennyi nemnormális ember aki megvette a bolt készletét.
    Ránézésre ez olyan 50.000 tétel lehetett. Egy fajtából. És volt vagy 10 fajta. Mindenütt csak CD -k.
    És elfogyott. Én meg nem fogok 1000 forint körüli összeget kiadni két nyers Cd -re.

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    Hehh? Itt most is 100ft a vastagtokos 74es Philips!!! :)))

    prohardver vendég

  • McJames

    senior tag

    válasz guest #2 üzenetére

    Hát ha így volt - és miért ne lett volna? -, akkor csak sajnálni tudom. Mint tudjuk, az emberi hülyeség határai...
    Egyébként én legutóbb 190 Ft/db áron vettem slim tokos 700-as (CD-R) lemezt, természetesen már matricával.
    Jut eszembe, az az 500 Ft/db-os, az nem CD-RW volt véletlenül?

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

  • Egon

    nagyúr

    válasz McJames #1 üzenetére

    ''Ezt követően ugye hivatkozhatunk arra - legalábbis ez lenne logikus -, hogy file csere-bere? kiírtam CD-re? de nem nevezhető jogtalannak, hiszen a CD-író, valamint a CD-lemez - meg persze lassan már a levegőért is fizetendő - ''adóban'' leróttam az ''artis jussát''...''
    Sajna nem... Olvasd el az eredeti cikket a cgrab.hun! Főleg a szürke szövegboxban lévőt!

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • WiLDoR

    tag

    hmm.. tényleg ez a matricázós dolog a CD-RW-kre is vonatkozik??? vagy csak a CD-R-ekre?

    mert ha belegondolok, akkor a CD-R-re ___csak egyszer___ irhatok fel valamit, s ha az mondjuk egy film, akkor mondjuk azt, hogy kifizettem érte a jogdíjat (jó, persze ez így nem teljesen igaz)

    de ha cd-rw-re írom fel ugyanazt a filmet és mondjuk utána letörlöm, mert meguntam, akkor miért kellett jogdíjat fizetnem? a semmiért? hiszen nem tartottam meg, csak mondjuk azért írtam fel, mert rendeztem a winyómat és ideiglenes tárolónak használtam a cd-t, mert a wincsin nem volt elég hely...

    vagy mondjuk a saját dokumentumaimat akarom tárolni a cd-n, amik nem szerzői jogkötelesek. ilyenkor mi van? kifizettetik velem a szerzői jogdíjat a ___semmiért__????

    ehh, baromság ez az egész, se füle, se farka, ez megint csak jó pénz valakinek, mi meg sz**hatjuk a f***t...

  • McJames

    senior tag

    válasz Egon #5 üzenetére

    Olvastam már. Azért írtam, hogy így lenne _logikus_.

    Nem a műsoros adathordozók árát optimalizálják, nem... Extra profit az rendben van...

    Pedig az már mégiscsak nonszensz, hogy jogilag bizonyítatlan tény alapján, kvázi tolvajnak, csalónak tekintve az összes vásárlót!!!, csak mert ''ők'' össze tudnak fogni és meg van hozza lobbi-lehetőségük (is), megadóztatják a világot!!!
    Hol van itt az összes demokratikus jogrend alapját képező ártatlanság vélelme? Az internacionális multik eme képviselői felette állnak a törvénynek?

    Milyen alapon? Ők gyártják a CD-írót vagy a lemezt? Ráadásul a képviselt zenészek nevében, a törvényesített rablás összegéből főleg magukat tartják fenn.

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

  • McJames

    senior tag

    válasz McJames #7 üzenetére

    Bocs, ez még lemaradt:
    A fentiekre nem tartom magyarázatnak azt, hogy az adatlemezekre +3x, a zeneiekre +5y Ft-tal ugyan csak kompenzálni tudják a (zenészek) kiesett jövedelmét, de így, bár a szükségesnek tartott jogvédő és súlyos büntetési tételeket tartalmazó törvényeket meghozatták, a magánszemélyekre nem igazán alkalmazzák, ha nem üzleti tevékenységként hajtja végre a cselekményt.
    Tehát hallgatólagosan ''elismerik'', illetve békén hagyják az otthoni, magáncélra történő másolást, ám a büntetési tétele megvan ennek a cselekménynek is, amit kényük-kedvük szerint alkalmaztathatnak, ha éppen úgy alakul...
    Ha jól belegondolunk, ez megintcsak nonszensz, az igazság szolgáltatásként történő kezelése, a szürkegazdaság, -kereskedelem törvényesítése, és a legszebb, hogy ehhez több ország jogalkotó testülete (parlamentek!) hozzájárult!
    Nem semmi... Sci-fi rémálom beteljesülése a XXI. században. Mi jön még?

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

  • Egon

    nagyúr

    válasz McJames #8 üzenetére

    Hát igen... Sok mindenben igazad van, de azért ne felejtsük el, hogy ez minden területen bevett gyakorlat... Pl. a BKV is bekalkulálja a jegy/bérlet árába a bliccelőket, ami meg még rondább dolog: kvázi az abszulút jogtisztelőkkel fizetteti meg a ''jogtalanul'' utazók útiköltségét (valahogy úgy mint a műsoros CD-k árai)... Vagy nézzük meg a nemzetközi politikát: az USA vajon milyen jogon bombázhat/támadhat/vezetőváltásra kényszeríthet egy - egyébként tényleg negatív ember által irányított - független országot (Irak)?!?
    Én pusztán arra hívnám fel a figyelmet, hogy - ahogy PPéter is írta - nem igazán van olyan ház, ahol a másolt CD-k egytől egyig mind jogtiszták, és már egyetlen ''kalózmásolaton'' is ''keres'' annyit az ember, amibe az összes többi írott CD-jének a jogdíja belefér... Ezen a 30-40 Ft többletköltségen általában az háborodik fel a legjobban (ne érts félre, nem rád gondolok, te az elven háborodsz fel, nem pedig a tényleges összegen), akinek 1 db jogtiszta CD-je sincsen...
    Ami meg a kereskedelmi ''anomáliákat'' illeti (értem ez alatt a helyenként többszáz Ft-os áremeléseket), az egy teljesen más tészta, alapból csak 30-40 Ft-ot kellett volna emelni...
    Félreértés ne essék: engem is érint az áremelés, de amíg lesz olyan CD, amit nem veszek meg eredetiben (és úgy tűnik, még egy darabig biztos lesz, a kérdéses csak az arány a jogtiszta CD-im mennyiségéhez mérten), addig ilyen ''apróságokon'' nem problémázok...
    Ami meg az elvet illeti: nálunk erről (is) szól a globalizáció... A ''multik'' szivatják az embereket, az emberek meg ahol tudnak visszaszivatnak, nemde?!? :D

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • utax

    aktív tag

    hja, nekem sincs pofám felháborodni, hogy 200 helyett 250 forintos cd-re kell írnom a másolt dolgaimat ...
    ami meg az 500 forintost illeti, nem kell ott vásárolni, hanem a tisztességes helyeken. kész.

    Use the force, Dude !

  • andorpapa

    őstag

    Én két doboz TDK Reflex Ultrát (24x íráható) vettem, 700 megásat, nem matricásat 195 HUF-ért, szóval nem tudom.

    Engem nem is a matrica háborít fel a legjobban, hanem a boltosok, például egyes helyeken ugyanezt a Relfex Ultrát 290 HUF-ért adják!!! Szerintem nem az a 36+áfa a legnagyobb gond, hanem az, hogy hol találjuk meg az elfogadható árú boltokat. :(

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • guest

    veterán

    Nem tudom még mit találnak ki , hogy jobban meg megvágjanak minket. Elvileg egy 20 eve használt hordozoért meg ez sem kevés.

    prohardver vendég

Aktív témák