Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Allien

    veterán

    válasz VaniliásRönk #22 üzenetére

    Mióta szokás figyelembe venni globális terjesztésnél egy adott ország gazdasági hejzetét (valszeg Banglades-ben még drágább)? :F Az utcsó mondatoddal meg nem értem a problémát!:DDD Egyértelmü, hogy OTT olcsóbb, ahol ''gyártják'', illetve, sokkal többen megveszik!;) Vegyél mondjuk 20Millát (már darabot), és tuti, hogy az utolsó már olcsóbb lesz, mint az első! :C
    Az árképzésnél pedig igenis figyelembe veszik azért az ország dolgait. Pl. mennyi hamburgert (mekisset) tudnánk belőle vennni idehaza, és ott! ;)

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz VaniliásRönk #27 üzenetére

    Nem feltétlen!;) Sokban függ az emberek kultúráján, neveltetésén, és a környezeten, amiben élnek. Ott ugye mindenki igyexik befizettni az adót, ''tb''-t, és hasonlókat! Itt meg pont az ellenkezője a divat! Tehát, meg fog jelenni a Vista, és tuti, hogy ott efektive akár lakosság arányára lebontva is sokkal nagyobb arányban fog fogyni, mint mondjuk nálunk. De, ha hírtelen a mi életszinvonalunk az övék tripplája lenne, akkor sem növekedne arányossan háromszorosára a szoftver eladások a jelenlegihez képest kishazánkba, és ez TUTI!
    A ''gyártás'' alatt nem azt értem, hogy hol, és mire nyomatják, az majdnem mellékes ebben az esetben. USA-ban állítják elő ezen szellemi terméket!;) Ráadásul, elvileg folyamatossan ''fejlesztik'', jobbá!
    (röhögéstől fetrengő, maga alá vizelő smile) ;)

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz VaniliásRönk #31 üzenetére

    ? :F ? Megváltoztak az emberek a rendszerváltás óta? Igen. Negatív irányba! Pedig az életszinvonal statisztikailag tutira növekedett!:DDD Ma sokkal többen meg tudnák venni a winhome változatot mondjuk, mint akár 10 évvel ezelött. Külömben, több is fogy belőle tutira, csak ettől még nem arányossan az életszinvonal emelkedéssel (nem csak azért, mert akkor még win95 volt : ). Ergo, az életszinvonal változással nem leszünk kulturáltabbak, vagy nem fogunk több eredeti szoftvert venni, ha nem kényszerítjük egymást erre. Tehát, ha nem az lessz a májer a suliba, aki mindent letölt, és nincsen egy eredeti szoftverje sem, mert amit a VGA-hoz kapott, azt is elajándékozta, vagy oda dobta a kutyának, esettleg a visszapillantó tükörre akasztotta.
    Van egy kollegám, aki ha bemegy mondjuk az MM-be, és megnézi a szoftverek árait, csak annyit mond, ''jééé, mennyit spóroltam ma is''. Bár, láttam nála fejlődést, eddig vett 2 eredeti szoftvert, valami miatt nem tudta másképpen megszerezni. Az egyik a Myst 5 ( volt, mert magyarul adták ki), a másikat most nem tudom fejbűl. :C
    A PS3 pedig külön téma, mert 1000 dolcsiért is megvették! Csak nem akarta a Sony 2000-rt adni, mert nem akarta szegény amcsikat kizsákmányolni!;)

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz Muton #30 üzenetére

    A 80E VGA relative, de rossz példa! Sőt, egyenessen kerülendő ilyen határ felállítása. Van, aki életében 1x megengedheti magának egy ilyen VGA megvételét, vagy ajándékba kapja, és másnap csöngettnek nála, az elég lol lenne! Hiszen, mit kezdesz azokkal, akik mondjuk ''CSAK'' 79900-rt vesznek VGA-t, de egyből kettőt, mert ugye SLI/CF? :C
    Ja, és igenis, de nagyon fontos a munkája a BSA-nak, meg az összes ilyen jogvédő szervezetnek! Ugyanis, ezt várják el (már az EU), ergo, kell a kirakatba pár ilyen eset, néha napján! Igenis, ezt így is lehet, és kell nézni. Amíg csak szúrópróba szerüen, néha napján csinálják ezt, addig nincsen baj, de, ha mondjuk minden internetcsatlakozás felépítésénél ellenőrizné a win eredetiségét, és mondjuk ezt azonnali retorzió követné (modnjuk letartóztatás stb.), akkor az már igazi horror lenne!:DDD

    [Szerkesztve]

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz Eszleny #33 üzenetére

    Igen, tudok!;) De, ezt inkább másképpen emlegetik (és nem közvettlen a bsa adja). Különféle akciókban, a tanárok, diákok potom pénzért használhatják a wint, és azokkal fizettetik meg, akik efektive nem tanárok és/vagy diákok! Ergo, ha mindenkinek egységes lenne, akkor mondjuk én, mint átlag user nem 20E fölötti áron vehetném meg a home werzsünt, hanem esettleg valamivel olcsóbban, mondjuk 16-rt, vagy a pro verziót, mondjuk 24-rt. Nem, mintha ezt most szándékoznék azonnal megcselekedni (ha ennyibe kerülne), ha lenne rá lehetősségem, de tervbe venném, és elöbb-utóbb meg is venném. Most is tervezem, csak éppen sokkal több dolgot terveztem előrébb!;) :B

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Új hozzászólás Aktív témák