Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Barton

    senior tag

    Itt is ki alakul egy AMD kontra Intel fele osszecsapas ???

    SiS 7x5 rulez ...

  • Barton

    senior tag

    Hölgyeim és Úraim !

    Csak nekem van stabil ECS K7S5A mobom ????
    Szerintem nem !!

    A config :

    Codegen ház 300 W
    900-as Tbird, WBK68
    2*128 MB 2100 DDR RAM (Samsung)
    SBLIVE 1024
    20 GB (FB) 7200 Maxtor
    Inno3d GeForce2 MX-400 32 MB
    RTL8029 based hálókártya(Acorp)
    Pragmatic USB-s szoftmodem ...

    Másik gépemmel hálóba vagyok kötve és hálón keresztül szoktam CD-t írogatni !!!
    Nem volt se adatvesztés se kék képernyőm se stb.
    Úgy néz ki jól válogatott cuccaim vannak ?!

    Ya ...

  • Barton

    senior tag

    válasz guest #19 üzenetére

    Milyen hálókártyád van kedves guest ???

    Nálam Intel 8255x-nél kezdődik a jó kártya, sajna otthonra nem telik ilyen cucc ...

  • Barton

    senior tag

    válasz guest #27 üzenetére

    Éppen hétvégén nyomtam egy audio CD-t pár MIDI fájlomból és nem volt probléma ...

  • Barton

    senior tag

    válasz guest #37 üzenetére

    Üdv !!!

    Nem szeretek beleszólni más vitájába !

    Olyanról hallottál már guest, hogy valami nem kompatibilis valamivel ??? Én már láttam is pár ilyen problémát !!!

    Pl. ne próbálj belerakni ASUS PCI-ULTRA66C kártyát, mert nem(vagy csak nehezen) tudsz belépni
    az ECS K7S5A BIOS-ába, stb. !!!

    Sajnos nem lehet mindent mindennel kipróbálni ezért szoktak pl. memória ügyileg listát készíteni, hogy melyik modul megy tökéletesen a cuccosban !!! (Javaslom ezzel kezd a dolgot, ha még nem nézted meg! )

    Ha már akkora "menőcsávó" vagy, hogy hozzád hozzák a cuccokat belőni akkor lehetnél olyan kedves legalább regisztrálni magad. Legyen akkora szád, mint nekem !!!

    Ilyen stabil alaplapom, még soha életemben nem volt pedig, már benne vagyok a 30-as ban.Már volt, használtam, teszteltem pár mobot !!!

    Másik dolog : lehet, hogy gagyi alkatrészek vannak beépítve, de pl.az ASUS A7A266 (anno 50 rúgóért vásárolt) és egyéb ASUS lapokon, meg rakás sz@r feszültség stabilizátorok vannak, túlmelegednek és akkor instabil lesz az egész mobo !!! A másik meg a CMI csodacsip ráintegrálva az ASUS alaplapokra, NEM MIDI kompatibilis !!!
    Jelzem az ECS K7S5A alaplapra integrált hangketyere MIDI része totál jól megy. YAMAHA PSR D1-et használok !!!
    Ki is cserélték adtak helyette egy olyat amelyiken nincs integrálva (ugyanazért a pénzért !!! Errrrr...., TP-Comp, Pécs).
    Kérdem én, miért sz@r annyira a cucc, ha már idézőjelbe márkás cucc is úgy sz@r ahogy van 3 év garanciával és aszonták tök jó !!! Na szóval 1/2 pénzért adják az ECS K7S5A-t. Fikázod úgy, hogy fing*d sincs róla mi a probléma. Marha ügyes csákó vagy !!!

    Ha már utána olvastál a dolognak akkor te is tudod, hogy az AMD is benne ebben az ellenállás buliban !!! Ilyenek vannak és sajnos lesznek is.

    Mr. Athlon is aki ebben a témában eléggé otthon van, Ő ezeket a mobokat szeretni, minden hibájával !!!

    Uff ...

  • Barton

    senior tag

    válasz guest #19 üzenetére

    "VIA chipset-es alaplapoknál csak akkor jött elő az előbbi probléma, ha rossz volt a RAM modul, vagy ha SB Live volt a gépbe téve."

    Na ebből látszik a tájékozatlanságod !!!

    Köztudott, hogy nem csak VIA chipsetes alaplaponál jött elő ez a probléma, csak a VIA-t, mindig le lehet fikázni valamiért !!!

    Azt, hogy a Creative nem tud normálisan megírni egy drivert arról nem a VIA tehet. (PCI szabvány is van a világon !!!) Az alaplapgyártók BIOS-ból probáltak orvosolgatni, de hát nem nagyon jött nekik össze ...

    Ha érdekel a téma akkor nézz utána és ne a levegőbe durrogtass !!!

    Morcos vagyok ma 1 kissé ...

  • Barton

    senior tag

    válasz guest #41 üzenetére

    Kedves guest !

    1st az XP-ket nem érinti(elvileg) !!!

    Van olyan, hogy néha nem sikerül egy hardver 100%-ig tökéletesre ekkor driver, patch, stb. szóba jöhet a problémák orvoslására erre utaltam.

    a probléma pedig idézve :

    What is the so-called “686b Data Corruption” issue?
    There are many theories that continue to pop up as to what caused the 686b Data Corruption issue, and most of those can be found within the General Section and VIA Tweak Section of the VIAHARDWARE Forum, and other sites on the Internet. This FAQ isn’t interested in restating those theories and is more interested in the official statement, and in the fixes that have presented themselves to correct this issue. Therefore we will only include the official explanation of the problem from VIA.

    Official statement from VIA:

    The data corruption error, which some web sites and people have reported with the 686b Southbridge, is caused by incorrect bios registry setting to the Northbridge. These bios settings were made by motherboard manufacturers, in an attempt to fix a conflict with the Sound Blaster Live Value cards. Information has been provided to all motherboard manufacturers on how to correctly resolve both the data corruption error and the Sound Blaster Live conflict. The patch released by VIA in the 4in1 4.31 drivers’ replicates the correct bios settings. We provided this patch to make sure as many people got a fix to their Sound Blaster Live problems as soon as possible. Most motherboard manufacturers have now corrected their bios and the patch is not necessarily needed although it will not harm any VIA based system if installed.

    Részemről téma lezárva ...

Aktív témák