Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #64791808

    törölt tag

    Ez úgy halott ötlet, ahogy van. Akinek ez a szint megfelel, annak ott van a microATX. Most egy alap microATX alaplap, integrált VGA-val, LAN-nal, hanggal, SATA-val, és Conroe támogatással 11.000 forintba kerül buruttó kiskeráron. Elhiszi azt valaki, hogy ennél lehet olcsóbb...?

    Hogy mért halott ötlet? Borzasztó egyszerű: minden szempontból visszalépés az ATX-hez képest. Kivétel nélkül minden szempontból.

    1., Szabvány? Nem, nem lesz az, az Intel sosem fogja átvenni.

    2., Max 65W TDP? MUHAHA :D

    3., 2 bővítő slot? Jó édes anyátokat. Deméééér, hiszen mindenből ott van a Zalaplapi, az mé'nem jó? Azért, mert az alaplapi hangkártyának FOS a hangja. Lehet, hogy torzítási tényezőkben megközelítenek mondjuk egy Live!-ot, de ha megkefléjük őket, sem fogják hozni egy Audigy2 ZS vagy egy X-Fi hangzását. Ilyenekről nem is beszélek, hogy E-MU APS... No és ha nincs elég SATA bővítési lehetőség? Vagy SCSI-t szeretnék? Vagy TV-tuner?

    Anno volt egy P4 configom, még rambusos. Volt benne videokártya, két SB Live, TV-tuner, SATA kártya, és egy második hálókártya. Hogy miért? Mert zenéket keverésztem, játszottam, TV-ztem rajta, és kevés volt a 4 csatlakoztatható IDE eszköz. Kompromisszumok nélkül csináltam, azzal a hangkártyával, tv-tunerrel, sata kártyával, amelyikkel én akartam. Meg tudom ezt tenni akár ma? Már ma sem! Na de ezzel a szabvánnyal végképp nem.

    Úgyhogy azt látom, hogy mindenkire ráeröltetik, hogy egy bizonyos eszközt használjon az adott célra, az alaplapi hangkártyát, usb-s tv-tunert, stb stb. És ha én nem akarom? Az le van szarva. Ez a DTX szabvány a szememben tökéletes bizonyíték arra, hogy ma a user van a termékért, és nem fordítva.

    Az AMD-nek pedig el kellene kezdeni értelmes dolgokat fejleszteni. 4x4 meg DTX... egyik nagyobb baromság, mint a másik, közben a teljesítményorientált piac kicsit is tehetősebb rétegében kezdik elfelejteni a nevét a Core2-esek miatt.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz dr faustus #48 üzenetére

    ehhez tegyük hozzá, hogy MAGYARORSZÁGON.

    Ahol mindenki kurva szegény, de annyira senki, hogy belássa: nekem elég egy microATX lap. Tegye fel a kezét, akinek az van!

    Nem, nem kötekedni akarok. A piacot az igényeknek kellene mozgatniuk, nem pedig fordítva. Akinek nem kell sok bővítőhely, az vehessen olyan microATX-et, ami neki kell, de aki most olyan rendszert épít, ahová kell 4 PCI slot, az megépíthesse azt a rendszert.

    Most is mi van már? Alaplapon 2 de max 3 PCI, helyette vannak idióta PCIe x1 slotok. Semmi gond nem lenne, ha lenne választék ilyen hang-, tv-tuner, sata, scsi, firewire, mpeg2, stb stb kártyákból. De mivel nincs, ezért anyázás van.

    A lényeg pont az lenne, hogy olyan PC-t építhessek magamnak, amilyet akarok. Ezt látom elveszni.

Új hozzászólás Aktív témák