Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • DcsabaS

    senior tag

    válasz Fiery #49 üzenetére

    Kedves (#49) Fiery!

    Kérdezed:
    ''Van errol benchmark is valahol? Mert eddig en me'g nem nagyon lattam olyan benchmarkot, ahol a SATA legyurte volna a PATA-t -- persze lehet, hogy csak nem neztem eleg tesztet.''
    Akad már 1-1, de hamarosan sokkal több is lesz. A korábbi SATA benchmark-okra rányomta a bélyegét az az idiótaság, hogy PCI buszra illesztett vezérlőkre, vagy egyenesen PATA portokra illesztettek...

    Intelről írod:
    ''Es me'g igy is gyorsak a chipsetjeik. A SiS meg sehol sincs a MuTIOL 1 GB/s-kel ''
    Nem mondanám. A P4 200/800 MHz-es FSB-je kiváló, de a déli hídjai igen csak el vannak fuserálva. És most éppen egy olyan korszak felé menetelünk (hála az Opteronnak (:-) ), amikor a déli hidak felértékelődnek. (A SiS egyébként gyors lenne, ha nem kellene stabilitási gondok miatt butítani.)

    Írod:
    ''Teny, hogy a PCI Express a Serial-SCSI es Gigabit Ethernet vezerlokhoz szuper lenne, de az elobbi ugysem jon a desktopra (szerverekbe se egyhamar), az utobbihoz meg mar van nyakatekert megoldas (CSA).''
    Az SCSI általában is visszaszorulóban van. (Picit a Mac-ekhez hasonlóan.) A gigabites (és még gyorsabb!) hálózati vezérlők előtt viszont nagy jövő áll. Gondolj bele, olyan gépekkel, amelyeknek van mondjuk 2-3 db integrált hálózati gigabites vezérlője, milyen gyors hálózati klasztereket lehetne összerakni könnyűszerrel!

    Írod:
    ''Egyetertunk, csakhogy a PCI Express-t epp hogy a videokartyaknal akarjak eloszor bevetni (PCI Express x16 vagy mi a rakfene), a ''normal'' PCI Express csatlakozo a Grantsdale eseten csak x1 lesz elvileg (az meg turo, falidisz).''
    Az biztos, hogy az _Intel_ arra játszik, (mint mindig), hogy az iparágot bekényszerítse a saját utcájába. De ez a meccs még ugyanúgy nincs lejátszva, mint ahogy az RDRAM-DDR SDRAM meccs sem volt akkor, amikor pedig már ki is hirdették győztesnek az RDRAM-ot!

    Írod:
    ''Abban is egyetertunk, hogy a PCI64-et ill. PCI-X-et kellene inkabb nyomni a desktopon is, de azt sajnos dragabb eloallitani, mint a hagyomanyos PCI-t vagy a PCI Express-t. Es ugye a desktopon me'g mindig az ar es a teljesitmeny szamit, es nem elsosorban a csucstechnologia.''
    Igen. Ezért gondolom, hogy mára megérett az idő arra, hogy integrálják a RAID vezérlő(ke)t, a gigabites hálózati vezérlő(ke)t, IEEE 1394-et és a többit. Egyedül a grafika integrálása a kérdéses, de mert úgyis lokális RAM-ban dolgozik, a busz fajtája nem különösebben érdekes.

    ********
    Kedves (#50) gergoke!

    Írod:
    ''szerintem csak annyit kellene észrevenni (és elfogadni) végre hogy a felhasználóknak nincs -önmaguktól jelentkező- igényük, szinte csak olyan van, amit a piac és a piacvezető cégek gerjesztenek! ''
    Szerintem van önálló (nem manipulált) igényük is, ezért még a piacvezető cégek is tudnak koppanni néha (lásd Intel, vagy nVIDIA). aztán vannak a különféle hardware site-ok is (mint a PH), ahol sajátos módon hatnak egymásra a különféle igények és nézetek. És távolról sem csak úgy, hogy csak a nagyok befolyásolják a kicsiket, és a tömeget. Valójában a gyártók emberei árgus szemekkel figyelik, hogy milyen elképzelések dúlnak az ilyen fórumokon, és amit lehet, megvalósítanak a jobbakból. (Persze csak angol nyelvterületről.)

    Kérdezed:
    ''Tessék csak arra gondolni -igaz egy más területen- hogy kinek van valós igénye egy színes kijelzős, fényképezős telefonra? mms küldésre? képüzenetek küldésére?'
    Konkrétan SMS-ezni én nem szeretek, de pl. egy olyan telefonra nagyon is valós igényem lenne, amely színes TV-ként is használható. (Mostanság már meg is jelentek az első fecskék.) A színes képek, sőt, videók készítése pedig triviálisan valós igény (videó telefon) - csak az ár ne legyen túlzottan magas.

Aktív témák