Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    válasz DcsabaS #48 üzenetére

    ''És azonnal venni fogják őket, amint tapasztalják, hogy az integrált SATA vezérlőkön használva tényleg sokkal gyorsabbak, és rugalmasabbak. (Lásd multimédiát, vagy akár csak a Windows és külöféle programok betöltődési idejét.)''

    Van errol benchmark is valahol? Mert eddig en me'g nem nagyon lattam olyan benchmarkot, ahol a SATA legyurte volna a PATA-t -- persze lehet, hogy csak nem neztem eleg tesztet.

    ''Ahogyan az északi és a déli híd egymás közötti kommunikáció sebességét is túl alacsonyan tartották.''

    Es me'g igy is gyorsak a chipsetjeik. A SiS meg sehol sincs a MuTIOL 1 GB/s-kel :)

    ''Pl. hálókártyákhoz viszont annál jobb lenne. (De még jobb 1-2 db integrált gigabites LAN vezérlő.)''

    Teny, hogy a PCI Express a Serial-SCSI es Gigabit Ethernet vezerlokhoz szuper lenne, de az elobbi ugysem jon a desktopra (szerverekbe se egyhamar), az utobbihoz meg mar van nyakatekert megoldas (CSA).

    ''Az AGP-t nem feltétlenül kell lecserélni (lehagyni) ha már egyszer van''

    Egyetertunk, csakhogy a PCI Express-t epp hogy a videokartyaknal akarjak eloszor bevetni (PCI Express x16 vagy mi a rakfene), a ''normal'' PCI Express csatlakozo a Grantsdale eseten csak x1 lesz elvileg (az meg turo, falidisz).

    Abban is egyetertunk, hogy a PCI64-et ill. PCI-X-et kellene inkabb nyomni a desktopon is, de azt sajnos dragabb eloallitani, mint a hagyomanyos PCI-t vagy a PCI Express-t. Es ugye a desktopon me'g mindig az ar es a teljesitmeny szamit, es nem elsosorban a csucstechnologia.


    Fiery

  • válasz DcsabaS #48 üzenetére

    ''Ezek szerintem csak a konkurencia kinyírására születtek, nem a felhasználók igénye alapján.''

    szerintem csak annyit kellene észrevenni (és elfogadni) végre hogy a felhasználóknak nincs -önmaguktól jelentkező- igényük, szinte csak olyan van, amit a piac és a piacvezető cégek gerjesztenek! :D
    Tessék csak arra gondolni -igaz egy más területen- hogy kinek van valós igénye egy színes kijelzős, fényképezős telefonra? mms küldésre? képüzenetek küldésére? ezek mind egytől-egyig a szolgáltatók és a gyártók által gerjesztett ígények, nem a piaci valódi szükséglete.

    ezek után szerintem át lehet gondolni itt egy-két dolgot elég rendesen.

Aktív témák