Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • DcsabaS

    senior tag

    válasz Fiery #47 üzenetére

    Kedves (#47) Fiery!

    Írod:
    ''Dehogyisnem, lasd Intel es az RDRAM, Intel es a PCI Express stb.''
    Ezek szerintem csak a konkurencia kinyírására születtek, nem a felhasználók igénye alapján.

    Írod:
    ''Nem sokra mennek vele, ezzel max. a desktop felhasznalokat tudjak meggyozni, az meg nem eleg.''
    De hiszen előbb pontosan a desktop felhasználókat kell meggyőzni. A piac többi része úgyis azt fogja követni (ha tetszik, ha nem).

    Írod:
    ''Az emberek egyiket sem akarjak, jo pelda erre az is, hogy a SATA vinyok me'g mindig baromi ritkak, senki sem akarja a PATA-t levaltani (mondjuk a vasarlok egy bizonyos hanyadan kivul).''
    A SATA vinyók már egyáltalán nem ritkák, szinte bárhol vehetők. Az áruk még kissé magas, de szerintem már nem sokáig. És azonnal venni fogják őket, amint tapasztalják, hogy az integrált SATA vezérlőkön használva tényleg sokkal gyorsabbak, és rugalmasabbak. (Lásd multimédiát, vagy akár csak a Windows és külöféle programok betöltődési idejét.)

    Írod:
    ''Az Intel nem sietett a SATA-val, de me'g igy is boven ido elott bekerult a chipseteibe a SATA tamogatas.''
    Az Intel csak meglehetősen csökevényes SATA támogatást épített eddigi chipset-eibe. Ahogyan az északi és a déli híd egymás közötti kommunikáció sebességét is túl alacsonyan tartották. Ezen persze nyilván változtatni fognak, de a késlekedésük a többiek számára esélyt jelent a felzárkózásra.

    Írod:
    ''Ugyanez lesz a PCI Express-szel is, azt se kene annyira eroltetni, legalabbis a videokartya piacon semmikepp... ''
    Pl. hálókártyákhoz viszont annál jobb lenne. (De még jobb 1-2 db integrált gigabites LAN vezérlő.)

    Írod:
    ''De hat valamit ujitani kell, es akkor miert ne pont az AGP-t csereljuk le, ha mar vegre ilyen jo gyors es mar kezdene ugymond kiforrni''
    Az AGP-t nem feltétlenül kell lecserélni (lehagyni) ha már egyszer van. Inkább arról van szó, hogy túl sok olyan eszköz jelent meg az elmúlt években, amelyek számára a PCI összesen 133 MByte/s-os átviteli sebessége kevés, ezért a PCI szorul módosításra. (Mondjuk én már évekkel ezelőtt a 66 MHz-es és 64 bit-es PCI-t pártoltam volna. Akkor az AGP kalandra nem is lett volna szükség, most meg elég lenne pl. 133 MHz-re emelni a frekit.)

Aktív témák