Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    ... és dobhatom ki az egészet, ha az elektronika elromlik, a flash elöregszik, vagy ha egyszerűen csak, mivel ez a terület nagyon gyorsan fejlődik, újabb, jobb lejátszót szeretnék. :( :(((

    Sokkal jobb, sőt kifejezetten jó kezdeményezés lenne, ha bevezetnének valami szabványos csatlakozót, amivel kis zenelejátszókat lehetne fejhallgatókba tolni. Ilyen módon cserélhető lenne a nagyon gyorsan elavuló lejátszó rész, de maga fejhallgató sok évig használható maradna, mert az, ha jó minőségű, akkor nagyon sokáig bírja ugyanis, és ezen a területen alig van már - de legalábbis rendkívül lassú - a fejlődés.

    Remélem, legalább line-in van rajta, hogy normális fejhallgatóként is használható legyen a készülék, és ha már a DAP korszakból kiöregedett, ne feltétlenül a kukába kerüljön.

    (Nem az itt a baj, hogy ez a cucc sokba kerül, mert akinek ez kell, fizesse meg, hanem a fölösleges pazarlás és környezetszennyezés a probléma, méghozzá igen nagy probléma. :(( Van tippem arra, hogy honnan jött az ''Egoiste'' elnevezés. :()

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz sidhe #3 üzenetére

    Az átlagos felhasználó nem fogja sokáig használni a 256 MB-os lejátszót, mert ez a memóriaméret néhány éven belül nevetségesen kicsinek fog számítani. (Megjegyzem szerintem mindig is kicsi volt, de ízlések és pofonok, ugye.) A memóriás lejátszó esetében jogosan merül majd fel az igény a cserére, mert az új jobb lesz, méghozzá sokkal jobb, míg a fejhallgató esetében semmi oka nem lesz a cserének, mert az új valószínűleg nem lesz jobb, vagy esetleg csak elhanyagolható mértékben lesz jobb.
    Két, ennyire eltérő ''élettartamú'' komponenst szerintem nem lenne szabad elválaszthatatlan módon kombinálni.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz sidhe #6 üzenetére

    ''nem azert dobjak ki esetleg most az emberek, mert tul nagy a csabitas a tobb, jobb nagyobb etc valtozat fele?''
    Bizonyára ez a fő ok a legtöbb esetben. Ilyen ok viszont fejhallgató esetében általában nem létezik. Az elvi élettartam egy dolog, a gyakorlati másik. Hiába bírná esetleg némely mp3 lejátszó tovább, ha úgyis kidobják.

    ''fejhallgato: nekem csak atlagos, vagy az alatti fejhallgatom van, de egy ilyennek a boritasa, a muanyag resz, ami a fuleden van nem oregszik el par ev alatt?''
    Eltörhet a műanyagpánt, elkophat a fülpárna, illetve eltörhet a kábel. Leginkább ilyen hibákat láttam eddig, de egy normálisan tervezett fejhallgatónál (fém pánt, cserélhető párna, jó minőségű és cserélhető kábel) ez nem kellene hogy probléma legyen.

    Én is elhasználtam pár fejhallgatót, aztán vettem egy Beyerdynamic DT 770 Pro-t. ;] Nemsokára 4 éves lesz, de egyelőre semmi baja. Nem tudom, meddig fogja bírni, mindenesetre használatban vannak még >10 éves darabok is. :)

    (Szerk.: évszámot elírtam.)

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz sidhe #9 üzenetére

    ''csakhogy egy atlagos hordozhato mp3 lejatszot akkor ugyis kidobnak, nem?''
    Egy átlagos mp3 lejátszót hamarabb kidobnak szerintem, mint egy - a kép alapján ítélve nem a leggagyibb minőségű - fejhallgatót. Ha egybe van építve a kettő, akkor az mp3 lejátszóval együtt a fejhallgatót is kidobják, hamarabb, mint akkor tennék, ha nem lennének egybeépítve.

    ''valoszinu persze, hogy egy juzer, aki ilyet vesz, nem fogja a villamoson haszalni, mert kinezik''
    Szerintem a DT 770 nagyobb, és azzal is elmegyek akárhova... :DDD


    ''egy hosszu busz, vagy vonatutra nekem nagyon bejonne''
    Szerintem is jó az ötlet, ''mindössze'' az nem tetszik, hogy nem cserélhető benne az elektronika/lejátszó rész.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz sidhe #13 üzenetére

    Nem értem ezt az ódzkodást a nagy fejhallgatóktól. Egy nagy, zárt fülesnek megvan az az előnye, hogy alig kell hangosabbra venni venni pl. metrón, mint egy csendes szobában, és ezért sokkal kevésbé károsítja a hallást, mint a kis szarok, amiket üvöltetni kell, hogy halljon valamit az ember.
    (A kis fülbedughatókból is van olyan, ami jól kizárja a külső zajokat, de ami még szépen is szól, az persze nem olcsó, ráadásul ezek a legtöbb embernek kényelmetlenek, és állítólag rosszabb a fülnek, ha nagyon közel van hozzá a hangszórómembrán.)

    (A flash-es kérdésre nem tudok válaszolni.)

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz strike-force #20 üzenetére

    Javaslom, hogy inkább a >= 20 GB körülieket célozd meg. ;)

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz Raymond #34 üzenetére

    Felvarratom a szemem, és elmegyek japánnak. :DDD

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Új hozzászólás Aktív témák