Hirdetés

Aktív témák

  • kBagyula

    senior tag

    Nekem Samsung SDP 4510P klavim van, az sem szereti, csak a mediaplayert...
    Telpítéskor a telepítő cd drivere külön figyelmeztet rá, hogy a Winamp, Quicktime... stb lejátszók nem működnek vele.. értem ezalatt a hangerőszabályzást a play/pause, stop stb funkciókat...
    Mindenesetre nem használom sem a Realt, sem a MediaPlayert.. :P

    Valahol igaza van a Real-nak.


  • Szuri

    tag

    Lehet, hogy a Real tud nyerni peren párszáz millió dolcsit, de ha MS berág rájuk akkor végük. Az MS-nek meg megér ennyit a + piac…

    Sun is sokat ugrált Java jogokkal kapcsolatban, erre MS úgy döntött, hogy nem lesz a Windowsukban és az javasolják a fejlesztőknek hogy migráljanak .NET-re, mert a Java-t nem támogatják és nem tudják garantálni a stabilitását Windowson.:) Most fejleszthetik a Java Desktopjukat, a piac 1-2 százalékának…:)
    (Anno Corelnek is volt egy Linuxos „lázadási” kisérlete még 2000 körül.)

    Tény hogy az MS elég agresszív a piacon, de a Windowsos szoftverfejlesztők egy kicsit nekik köszönhetik a kenyerüket. Ha a Real-nek van egy kis esze behódol, vagy csinálhat saját Linuxot.

    Szvsz.: Egy gyártót sem lehet rákötelezni arra, hogy a termékébe jó legyen egy másik cég adott alkatrésze.

  • X-COM

    nagyúr

    válasz Szuri #52 üzenetére

    a microsoftot a bíróság kötelezte a jvm kivételére a windowsból
    az más kérdés, hogy ők ezt végülis örömmel tették, a sun most meg azért kardoskodik, hogy az ő saját java motorja legyen integrálva a windowsba, kackac

    Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

  • HSNet

    aktív tag

    válasz X-COM #53 üzenetére

    Ácsi-bácsi. A történet a maga teljességében úgy néz ki, hogy az MS rátette a dobozra, hirdetésre, stb, hogy ez biza egy Java kompatibilis cumó. A Java, meg egy szabvány. Aztán jó szokás szerint szart magasan a szabványra, és hipp-hopp, a szabványnak tökéletesen megfelelő alkalmazások egy része rögtön nem futott MS-rendszeren, csak ha lecserélted az MS VM-jét.
    Aztán köv. lépésnek jött az, hogy ha valamit úgy írtál meg, hogy az ''MS-Java''-n jól menjen, akkor igencsak sanszos volt, hogy más VM-en nem fog futni.
    Na ennek a megszüntetésére szólított fel a bíróság (értsd, szüntesse meg az inkompatibilis Java használatát), amit az MS úgy értett, hogy kivette a Java-t. Namost a helyzet a következő. Van egy termék (család) ami elvileg Java kompatibilis, ugyanakkor egyáltalán nem tartalmaz VM-et. Ez így vastagon a fogyasztók (szándékos) megtévesztése. Erre lépte meg a Sun, hogy amennyiben az MS nem tud/hajlandó normális Java implementációt készíteni, akkor tegye bele (az elvileg Java-t támogató) rendszerébe valamelyik szabványos VM-et, pl az övét, vagy az IBM-ét, stb...
    A .NET-tel meg kitörölheti az MS, mert csak annyira platformfüggetlen, mint a Win32-es kód:) És itt hiába jön be az asztali oprendszerek piacán szerzett elsőbség, egy bank jó eséllyel nem fog csak azért MS szerverekre átállni, hogy lecserélje a Java-t .NET-re, mint ahogy a mobiltelefon tulajok sem fognak a telóikra Windowst installálni a Java kiváltása végett...

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

  • HiperG

    addikt

    Tény, hogy agresszív az MS, de azis nevetséges ahogy állandóan pereskednek ellene.
    pl. ha Windowsba beleraknának egy játékot pl. a tetrist akkor egy tetrist fejlesztő cég egyből bepereli érte az MS-t hogy vegye ki mert akkor ő csődbemegy...
    Node nekem jó a beépített tetris is és nem kell megvennem más cég tetrisét is...
    Persze nem minden esetben igaz hogy a beépített cuccos jobb, de a WMP9 nálam bevált

  • Sav

    tag

    Annyit szólnék még a RealPlayer-hez, hogy egyszer idén nyár végén felinstalláltam a lejátszót, a telepítés közben kiikszeltem a már társított file-formátumokat, csak .rm, .ram és társaikat hagytam engedélyezve. A lejátszót szigorún csak internetes rádiózásra használom. Videókat egyáltalán nem játszok le vele, csak ha stream-elek valamit netről (pl. webcam), mp3-jaimat Sonique-val játszom le. A progival semmi bajom nem volt még. Ha kikapcsolod, egy apró reklámablak jön be, azt kell lelőni. Mint egy shareware Winace indításkor.

    ASUS-P5KC; Q-6600; INNO3D 8600GT; 2GB Kingmax 800Mhz

  • XeeN

    senior tag

    Az első hozzászólásom valóban irónikus akart lenni, ám most elgondolkodtam egy kicsit. A Real playert nem sokszor használtam eddig, de nem volt vele rosz tapasztalatom. Én személy szerint kiállok a Real mellett.

    Tőbben írtátok, hogy a MediaPlayer szebb, jobb, stb. Nem lehet, hogy azért jobb, mert az MS valóban betart a külső fejlesztőknek? A magyarázat egyszerű. Amíg a beépített médialejátszó jobb, addig a kutya sem vesz ''külső'' lejátszót. Ha mindenki a mi (MS) lejátszónkat használja, szépen nyilvántartunk mindent a szokásaikról. Azt hiszem ez utóbbi kijelentésem nem is annyira megalapozatlan. A folytatást találja ki mindenki magának. (nem vagyok paranoid :) )

  • nygma

    addikt

    válasz HSNet #55 üzenetére

    még csak a végéről olvasom a hsz-eket, de:

    ''Aztán jó szokás szerint szart magasan a szabványra, és hipp-hopp, a szabványnak tökéletesen megfelelő alkalmazások egy része rögtön nem futott MS-rendszeren, csak ha lecserélted az MS VM-jét.''

    ez ebben a formában hülyeség. a java nem szabvány, mégcsak nem is ajánlás. az 1.1.8 alatti JDK-val fejlesztett alkalmazások (ha nem használtak JNI-t, de az értelmes java-kóder csak végszükség esetén teszi) minden további nélkül futnak az ms jvm-el.


    ''Van egy termék (család) ami elvileg Java kompatibilis, ugyanakkor egyáltalán nem tartalmaz VM-et. Ez így vastagon a fogyasztók (szándékos) megtévesztése.''

    Az, hogy valami kompatibilis, még nem jelenti azonnal azt, hogy kell is tartalamznia egy VM-et., csak azt, hogy egy VM képes üzemelni az OS alatt.


    ''Erre lépte meg a Sun, hogy amennyiben az MS nem tud/hajlandó normális Java implementációt készíteni, akkor tegye bele (az elvileg Java-t támogató) rendszerébe valamelyik szabványos VM-et, pl az övét, vagy az IBM-ét, stb...''

    az ms tud normális JVM-et csinálni, hiszen az MS JVM sokáig az iparág legjobb VM-je volt... bíróság tiltotta meg neki, hogy továbbfejlessze! egyébként az egész hülyeség, miért kéne az ms-nek más cég üzleti érdekei miatt más cégek programjait terjesztenie? ingyen? baromság....


    ''A .NET-tel meg kitörölheti az MS, mert csak annyira platformfüggetlen, mint a Win32-es kód''

    ez te komolyan gondolod? nézz rotor-t, mono-t, vagy portable .net-et, és csodálkozz. ez a kijelentés (khm) HAZUGSÁG. a .net-es kód hordozható, platformfüggetlen. más kérdés, hogy az ms nem akar (nincs szüksége rá) más os-re CLR-r fejleszteni (de tudna, nyugodt lehetsz, hiszen a rotor is ms-produktum, és freebsd-n fut (meg linuxon, meg macosx-en, meg...))


    ''És itt hiába jön be az asztali oprendszerek piacán szerzett elsőbség, egy bank jó eséllyel nem fog csak azért MS szerverekre átállni, hogy lecserélje a Java-t .NET-re, mint ahogy a mobiltelefon tulajok sem fognak a telóikra Windowst installálni a Java kiváltása végett...''

    igazad van, az emberek csak úgy nem fognak cserélni, a nagyobb cégek/bankok meg pláne nem. egyet felejtesz csak el: a fejlesztőket. és a fejlesztők szeretnek működő rendszerekkel operálni. nem kívánom kifejteni hosszabban, de J2EE-s alkalmazások átvitele mondjuk weblogic-ról websphere-re nem annyiból áll, hogy fogom az alkalmazást, cp, aztán hagy'fusson... van, amikor (a platformfüggetlennnek mondot!!!) kódot hónapokig patkolják...

    a mobilos szféra egy más eset, az emberek olyan telefont vesznek, ami csicsás, ezer nyelven zenél, színes hangfelvételeket csinál, stb (csupa baromságot tud, csak egyet nem: eredeti funkcióját betölteni), és óccsó'




  • nygma

    addikt

    válasz XeeN #58 üzenetére

    ''Tőbben írtátok, hogy a MediaPlayer szebb, jobb, stb. Nem lehet, hogy azért jobb, mert az MS valóban betart a külső fejlesztőknek? A magyarázat egyszerű. Amíg a beépített médialejátszó jobb, addig a kutya sem vesz ''külső'' lejátszót. Ha mindenki a mi (MS) lejátszónkat használja, szépen nyilvántartunk mindent a szokásaikról. Azt hiszem ez utóbbi kijelentésem nem is annyira megalapozatlan. A folytatást találja ki mindenki magának. (nem vagyok paranoid )''

    ez betartás? bakker. akkor nehogy csináljon valami új és jó dolgot, mert az genyóság, betart azoknak, akik valami hasonló, de szar dolgot csináltak..

    a privacy megsértése persze más kérdés, az undorító, hányinger, monnyonle'

  • Zsiba

    senior tag

    válasz up #54 üzenetére

    Mit kell ezen mosolyogni? Ne moziban vetített filmekre gondolj. Olyan filmekhez használom amiket sajátkezüleg kamerával rögzítek.

    [Szerkesztve]

    ''One Ring to rule them all...''

  • AI

    tag

    +1 szavazat a Real ellen. Soha életemben nem láttam még ennyire szar lejátszót. Ha van még ennél is rosszabb akkor szóljatok légyszi, hogy messziről el bírjam kerülni...

    42

  • dzsoni

    senior tag

    Évek óta telepítve van a Realone a gépeimre, semmi gondom vele. Ha az ember normálissan beállítja akkor nem szól bele semmibe (még a player kikapcsolása után felugró ablakot is ki lehet iktatni). Amúgy meg a napokban volt a kezemben egy 6600-ás Nokia ami tud videót lejátszani/felvenni, és Realone lejátszó van a telóban...

  • up

    senior tag

    válasz Zsiba #61 üzenetére

    És mi bajod az xviddel? Szerintem jobb minőségű azonos bitrátán, és a wmv-hez ugyanúgy kell kodeket tenni régebbi windowsokra. Végiggondolva, szerintem a wmv-nek csak streaming-nél van létjogosultsága ha a nettó teljesítményt nézzük.

  • csucsu_17

    aktív tag

    +1 Szavazat a Real mellett

    Nagyon jó lejátszó program igaz jól bekell konfigurálni de ha ez megvan nagyon felhasználó barát a program

    Az M$ meg fizessen csak megérdemli

    ''Üdvözlet a győzőnek''

  • nygma

    addikt

    válasz csucsu_17 #65 üzenetére

    ''Az M$ meg fizessen csak megérdemli''

    és miért érdemli meg? erősen csőlátásod van. egyébként a realone feleannyira nem gyors és stabil, mint akármilyen más lejátszó.

  • Zsiba

    senior tag

    válasz up #64 üzenetére

    Ki mondta, hogy bajom van az xviddel. Nincs bajom vele. Jó! Egyszer kipróbáltam a wmv-t és tetszett az eredmény. Ezért használom is. :)
    Pusztán azt fejtettem ki korábban, hogy a windows media formátum nem olyan sz@r, mint sokan állítják. Nem értek egyet azzal sem, hogy csak streamingnél van létjogosultsága...

    ''One Ring to rule them all...''

Aktív témák