Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • DcsabaS

    senior tag

    válasz intelfan #26 üzenetére

    ''Ha a többi nforce és az előző kiadású abit via alaplapom tökéletesen működött ezekkel a hangkártyákkal amelyeket egyébként nagyobb példányszámban adtak el mint bármilyen más hangkártyát akkor ez meg miért nem megy.''

    A többi alaplapodon sem ment tökéletesen, csak legfeljebb tünetmentes volt a rendszer. Hogy egy mélyben lappangó inkompatibilitás mikor vezet tünetekre, azt elméletileg nagyon nehéz megjósolni, éppen ezért nem tanácsos úgy összerakni egy rendszert, hogy az eleve tartalmazzon ilyen potenciálisan össze nem férő elemeket.

    ''Érdekes hogy az előző hozzászólásban még azt emlegetted hogy nem tudok normálisan drivereket telepíteni most pedig hardveres problémákról beszélsz.''
    Mert az előző üzenetedben még nem írtad, hogy balfék módra VIA+ABIT+SB Live kombinációval kísérletezel, amikor koztudomású, hogy a VIA+SB Live, és az ABIT+SB Live kombinációk külön-külön is veszélyesek. Ilyet még csak nem is feltételeztem.

    ''Írod hogy az abit lapok problémásak, persze meg az Epox is problémás meg az összes gyártó........''
    Ne csúsztass! Ezt az ABIT-ről írtam. (Az Epoxról csak azt, hogy azzal nincs közvetlen tapasztalatom.)

    ''Komoly munkáról írsz a pci lock-al kapcsolatban, én meg azt mondom hogy komoly chipsetben legyen lock.''
    Miért?

    ''ismert hibája hogy ritkán ugyan de befagy az egér és a billentyűzet is amit csak reset-el lehet később orvosolni ''
    Az újabb alaplapjaim szinte kivétel nélkül mind ilyenek, a munkatársaim és barátaim körében is igen népszerű, de az általad említett tünettel még senki sem találkozott. (Persze, itt megint előjön az a kérdés, hogy nem specifikáltad eléggé a helyzetet. Mi ugyanis mind optikai és USB-s egereket használunk, ezért azt nem tudom most megmondani, hogy PS2-essel nem léphet-e fel ilyen hiba. Az USB helyes kezeléséhez természetesen vannak patchek (pl. 240075), amiket installálni kell, ha az ember stabil működést akar.)

Aktív témák