Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jakobkacsa

    senior tag

    válasz biga #16 üzenetére

    Pistike és Józsi bácsi még hagyján, bár az ő esetük is elég szemléletes.
    Józsi bácsinak nem kell magyarázni, hogy mi legyen a notiban (alkatrészenként), mert nem értené meg. ha viszont csak egy szót mondanak neki, azt biztos megjegyzi. Józsi bácsi megkönnyebbül, és ha notebookot akar venni, csak egy szót kell kinyögnie a boltban: Centrino, aztán a többi már megy pofára.
    itthon nem tudom, mennyire működik ez, saját ismeretségi körömben inkább még a Centrinora is tojnának, és megvetetnék velem a notit.
    tőlünk nyugatabbra azonban már bizony erős consumer piac van: a népeket nem érdekli, mi van a notebookban - de ha elmondják nekik, hogy egy centrinos gépben minden jó benne van, minőségi, gyors, blablabla, akkor bizony a centrinot fogják keresni. és lőn. Intel bácsi nagyon ügyes. arrafelé Józsi bácsinak már sokszor megmondták, és Józsi bácsi megjegyezte.
    csak ennyit kell megcsinálni a kétmagos új procikkal is - benne van a nevében is, hogy ''Duo'', akkor csak jó lehet, mert valamiben többet tud, mint a nem ''duo'' (lásd: sampon duo pack, meg ilyenek)
    innen már csak egy halovány lépés, hogy a Core Solo is ismert név legyen. az Intel előtag pedig meg fogja tenni a hatását.
    arról meg már ne is beszéljünk, hogy mennyire fognak összefűződni az új procik az Intel aztali platformjával (Viiv) - ha nálunk nem is, de észak amerika és európa valszeg tele lesz viiv és core duo reklámokkal, nagy csinnadratta, stb.

    tényleg, én azt hittem, hogy a nextgen procikhoz lesz viiv - eredetileg azonban jövő év elejétől indult volna viiv, csúsztatják, vagy elindul a mostani netburst alapú procikkal?

    Dyslexia for cure found!

Új hozzászólás Aktív témák