Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    Sziasztok!

    Láttok bármiféle esélyt arra, hogy ezt a játékost és egy csak analóg VGA (D-Sub) bemenettel rendelkező, 1024x768 felbontású projektort összekössek? Utóbbinak ugyan van S-Video bemenete is, de azt szeretném kihagyni, mert a PAL SD felbontásnál szeretnék azért többet és jobbat is látni (ha nem is Full HD-t, de azért a projektor által képviselt natív XGA-t elvárnám).

    Láttam olyan kábelt, ami HDMI-ből csinál D-Sub VGA-t (cirka 1200-1500 Ft környékén), de az ilyen alkalmas lehet erre a célra? Gondolok itt arra, hogy itt vajon alapértelmezésű, hogy a HDMI-kimeneten átadja a lejátszó az analóg jeleket is? Ráadásul pont azt a felbontást, amire nekem van szükségem. Mert azt már tudom, hogy a projektor elviseli a HD (nem Full HD), azaz 1280x720-as felbontást, de hogy mit csinálna egy Full HD (1920x1080-as) tartalommal, arról gőzöm sincs. Van esetleg erre vonatkozó beállítási lehetőség ebben a lejátszóban?

    Előre is köszi minden hozzászólást.

  • cinemazealot

    addikt

    válasz cinemazealot #39 üzenetére

    No, arra már ráleltem, hogy kimenetként a lejátszó a következő formátumokat képes támogatni:

    480i, 480p (60 Hz)
    576i, 576p (50 Hz)
    720p (50 Hz, 60 Hz)
    1080i (50 Hz, 60 Hz)
    1080p (24 Hz, 50 Hz, 60 Hz)

    Így ha beállítom a megfelelően alacsony felbontásra, akkor a projektort túlhajtani nem fogja. A kérdés már csak az, hogy mindezt analóg jelként is elérhetővé teszi a HDMI csatin, vagy csak digitálisan?

    ...

    Ahogy eredeti sejtéseim sugallták, a HDMI kizárólag digitális jelátvitelen alapuló szabvány. Így ez esélytelennek tűnik, legfeljebb egy aktív átalakítóval.

Új hozzászólás Aktív témák