- Vezetékes FÜLhallgatók
- Asztrofotózás
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Megérkezett a Snapdragon X-hez tervezett Windows 11 lemezkép
- Milyen Android TV boxot vegyek?
- Két MSI alaplapban is leégett az AMD új Ryzenje
- Milyen nyomtatót vegyek?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Monitor hiba topik
- Milyen monitort vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz #71562240 #139 üzenetére
Magam is tapasztaltam a mérés-meghallgatás eltéréseit.Annak idején a Régi Hifi magazin lemérte a Vidi EA-7386S- t és a NAD3020i- t. A mérés hasonló lett ill kicsit a Vidi felé billent, a meghallgatás a NAD óriási előnyét hozta, nálam is járt a két erőlködő, nincs verseny köztük, a NAD tarol.....
A tüske fizikájára kíváncsi lennék, miért javítja a hangot (dobozok alatt) ?
A nagyon voodoo paraméterekben nem annyira hiszek, bár mostanság derülnek ki dolgok hogy egy-két varázslat nem is annyira misztikum......
Az SPDIF optikait meg a koaxot csak használom, de nem tudtam hogy nem digitális a kiadott jel, leírhatná valaki milyen a jel összetétele (nem elektromos szakember vagyok). Ami feltünt és csodálkoztam rajta hogy egy alalplapi digit-kimenet is (nemcsak az analog) xarabb mint egy jobb dedikált kártyáé.Ezt úgy magyarázták hogy a digitális jel is torzulhat.
A 3 test probléma nem megoldható.
-
dabadab
titán
-
bkercso
nagyúr
Tudod Te, mi az a fáziszaj? Nem a frekvenciája változik meg. Az átlagfreki ugyan annyi marad. A fáziszaj az egymást követő ciklusidőket módosítja, és spektrális jellegű dolog.
DarthSun: Természetesen nem Neked szólt a poén.
Az SPDIF hordozza az órajelet: azonos időközönként egy lefutóélt, amikor a feszültség hirtelen lecsökken. Jitternek a fáziszajt hívjuk: azt, hogy mégsem egyenlő időközönként vannak a lefutóélek. Mintha egyenlő távolságra gombokat tennél egy papírlapra, aztán a papírlapot kicsit megráznád.
Ennek két oka van: egyrészt nem tökéletes a digit forrás ószcillátora (órája), másrészt a lefutóélnek véges a meredeksége, így a tápegységek és egyéb áramkörök feszültségzajából időzítésbeli zaj lesz (egy lejtős élt ha fölfelé eltolsz, oldalra is eltolódik kicsit az él).[ Szerkesztve ]
kapható az OPA Red2 - Kercso Audio
-
-
bkercso
nagyúr
Figyi, ha nem értesz valamit akkor kérdezni kell , vagy utánanézni. Na mindegy, elmagyarázom újra: ha egy ADC tökéletes (elvi ADC), akkor egyenlő időközönként vesz mintát a bejövő analóg jelből. Eddig értjük. Na most mivel az ADC nem tökéletes, kicsit néha előbb. néha később vesz mintát. Nyilvánvaló, hogy a két fájl nem lesz egyforma. Az eltérést hívjuk jitternek.
Tudja a gép, hogy van ilyen a fájlban? Nem, honnan tudná, éppen az ő órája az, ami nem tökéletes.
Ha pedig arra gindolsz, hogy az SPDIF-et játszod át, akkor sem lesz tökéletes a dolog, mert a jitternek - mivel spektrális - van olyan alacsony frekvenciás komponense, ami nagyobb a bithossznál, így néha hibás jel érkezik. Itt nincs újrakérdezés, ez egyiányú kommunikáció. Ha tökéletes lenne, nem lehetne hallani a diffit két SPDIF-forrás között, de lehet.[ Szerkesztve ]
kapható az OPA Red2 - Kercso Audio
-
-
dabadab
titán
"Figyi, ha nem értesz valamit akkor kérdezni kell"
Akkor kérdezek: az A lejátszók lejátszik mondjuk egy CD-t, amit kinyom SPDIF-en. A B gép ezt rögzíti WAV-ba az SPDIF bementén. Hol van itt az ADC? Sehol.
"Ha pedig arra gindolsz, hogy az SPDIF-et játszod át, akkor sem lesz tökéletes a dolog, mert a jitternek - mivel spektrális - van olyan alacsony frekvenciás komponense, ami nagyobb a bithossznál"
Hogy lenne már akkora jitter?... Ha ekkora, akkor ott valami már nagyon-nagyon-nagyon elromlott. Bármilyen normális rendszerben a jitter nagyságrendekkel kisebb, mint a bithossz. Egyébként ez pont olyasmi, amit elég egyszerű ellenőrizni. Te megtetted?
Egyébként mindez, amit elmondtál, semmi összefüggésben nincs az eredeti felvetéseddel, miszerint nincs kvantálás.
[ Szerkesztve ]
DRM is theft
-
bkercso
nagyúr
Én nem mondtam, hogy nincs kvantálás. Én azt mondtam, hogy a saját órával nem rendelkező DAC-ok, amik az SPDIF-ből szedik az órajelet, analóg módon adják ki a kimeneten a jittert. Illetve maga a jitter sem kvantált, hanem analóg, mint minden zaj.
Az SPDIF egyirányú kommunikáció. Pl. a pendrive-ra másolás kétirányú, viszakérsezős. Próbáld ki, hogy egy vacak kábellel vagy korrodált csatlakozón át hogyan esik az átviteli sebesség, és megérted, hogy a hibák folyamatosan jlen vannak. SPDIF-nél ezeknek nincs korrekciója.
kapható az OPA Red2 - Kercso Audio
-
dabadab
titán
"Én azt mondtam, hogy a saját órával nem rendelkező DAC-ok, amik az SPDIF-ből szedik az órajelet, analóg módon adják ki a kimeneten a jittert. Illetve maga a jitter sem kvantált, hanem analóg, mint minden zaj."
Én is, meg még hozzátettem, hogy ha viszont egy hangkártya SPDIF bementét használod, akkor ott már van kvantálás.
"Próbáld ki, hogy egy vacak kábellel vagy korrodált csatlakozón át hogyan esik az átviteli sebesség, és megérted, hogy a hibák folyamatosan jlen vannak."
Próbálj már ki egy olyat, hogy egy SPDIF kimenetet rákötsz egy gép SPDIF bemenetére és rögzíted, hogy mi jön, majd összehasonlítod az eredetivel. Nem kell drága stúdiókártya, se aranyozott SPDIF kábel, mégse lesz benne hiba. Legalábbis a saját méréseim azt mutatták, hogy több óra alatt sem jött össze egyetlen nyamvadt bithiba sem. Az egy dolog, hogy van valaminek elméleti esélye, de az a fontos, hogy mennyi az az esély. SPDIF-nél a bithiba normál körülmények között elhanyagolható.
DRM is theft
-
#71562240
törölt tag
válasz DarthSun #151 üzenetére
Tüske a hangdoboz alatt téma. Beszéljünk alátétről, ne csak tüskéről (faidom, gyurma, rágó, szövetanyag, felfújt bicikligumibelső...)
1., Rezgéscsökkentő hatás.. Csökenteni a hangdoboz rezgéseit, az állvány rezgéseit, és elválasztani a hangdobozt az állványtól-padlótól, hogy ne terjesszék egymásra át a rezgéseket.
2., Rezgéselvezető hatás. A hangdoboz saját rezgéseit elvezetni az állványon keresztül a padlóba, környezetbe. Minél kevésbé a hangdobozon belül csengjen le a rezgés, inkább vezetődjön el belőle, amennyire lehet. Mint a villámhárítónál a töltések.
3., A rezgések hangolása. Adott alátét az adott hangdoboz rezgéseit átalakítja olyan frekvenciájúakká, amelyek kevésbé károsítják a hangzást az adott hangdobozon.
4., Szilárd alátámasztás. A mozgó hangszórómembrán visszahatása ne mozgassa a hangdoboz testét, a doboztest álljon vigyázzban, mereven. (Furcsa módon a felfújt bicikligumibelső is sokszor beválik hangdobozalátétként is, pedig nyilván nem biztosít szilárd alátámasztást.)
5., Esetleges egyéb spekulatív, hipotetikus hatások.
6., Mindezek különböző arányú elegye. -
válasz #71562240 #163 üzenetére
Köszi ! Az 1,2,3- ra gondoltam, valamint szóba került a haverokkal való beszélgetésekben is de hozzátették hogy kimerítő fizikai magyarázat nincs hozzá. A stabilitásra meg úgy gondoltam, hogy ilyen hegyes tüskéken még instabilabb a doboz
A 3 test probléma nem megoldható.
-
bambano
titán
válasz DarthSun #164 üzenetére
azért hegyes a tüske, hogy még a kőkemény betonba is bele tudd szúrni. Mivel a tüske hegyének területe nagyon kicsi, így olyan nyomást lehet kifejteni vele, mintha tonnákkal terhelnéd. az egyszeri hangfallábakat ráteszed a betonra, a tüskét meg bele. kis túlzással
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
bzoley
veterán
A hm topikban mutogattak valakinek nemrég aranyozott optikai kábelt százezrekért. Kíváncsi voltam, mivel indokolják a szükségét, de megválaszolták. Ha belülről.is aranyozva van, azt fényesebbre lehet polírozni, mint a műanyagot.
Én jól nevelt voltam, és úgy tettem, mint aki elhiszi. De szerintem többet nem kíváncsiskodok. Elég, ha egymást tudják okosítani ilyesmikkel.[ Szerkesztve ]
-
-
Gicz
addikt
HDMI kábelekhez: egy hsz
egy link, attól az oldaltól amit minden topikban elismernekA CD témakörhöz pedig annyit, hogy ahogy haladunk a spirál mentén, nem időrendben van a zene rajt... hanem összekeverve vannak a csomagok, azért hogy egy karc a CD-n ne húzzon keresztbe egy egész másodpercet pl, hanem inkább sokszor okozzon 0,001 másodpercnyi hibát, mert ezt még javítani tudja a hibajavító, és a nem is annyira hallható. innetpl mint Jitter, nincs, pufferelés viszont van, mert anélkül nem lehetne helyes sorrendbe rakni a csomagocskákat.
[ Szerkesztve ]
-
#22145024
törölt tag
válasz #71562240 #107 üzenetére
Most tényleg nem kötekedésből, mert nagyon komálom a jól szóló cuccokat, DE:
felteszek egy olyan kérdést, amire -véleményem szerint- lehet adekvát választ adni. Akár egy tanulmány, akár egy cikk linkjének formájában, akár egy pdf. Erre jössz a már jól bevált, semmitmondó tereléssel, hogy "ajánlom...blablabla", ami lehet hogy nagy általánosságban lefedi a kérdést, de legtöbbször nem, illetve pontosan magára a kérdésre nem ad kielégítő választ, csak jól körülírja azt. Ez most vagy azért van, mert te sem tudod, ... vagy nem tudom. (tényleg nem szívózásból írom!)
Majd nyakonöntöd a " ha hagyod" szósszal. Ez innéttől kezdve meg egyfajta térítés. De nekem semmi intencióm nincs betérni a hifi-egyházba. Pusztán csak érdekel fizikailag, hogy mi mitől van úgy ahogy van -és mivel zenéről van szó- nyilván "lelki" szempontból sem mindegy, hogy kukás cuccon, vagy egy elfogadható eszközön történik a meghallgatás.
De az ilyen szeánszosdi engem taszít. És ne érts félre, nem gondolnám, hogy mindent képesek vagyunk a jelen tudásunk korlátoltsága miatt a fizikai törvények alapján megmagyarázni, hogy az adott cucc miért szól jobban, mint egy másik. Az is lehet, hogy az elkövetlkezendő 100 év is kevés lesz hozzá. 50 évvel ezelőtt a mérnökök álmodni sem mertek volna olyan mérőeszközparkról, ami ma egy átlagos kocsi áráért megvehető. De legalább nem kentek snake-oilt arra, amiről nem tudták, hogy miért van úgy. Ezt meghagyták a marketingnek
Szóval bármennyire is sajnálom, de szerintem itt most a hifi oldal vesztésre áll... -
félisten
válasz #22145024 #176 üzenetére
> hifi oldal vesztésre ál
Ebben az a szomoru, hogy a jo minosegu zenereprodukcio egy szuper dolog, minel tobb embernek kellene megismernie/megtapasztalnia, hogy milyen jo is ez. Csak nagyon sokakat elriaszt az, hogy egy viszonylag jol megertheto, megismerheto dolgot osszemocskolnak ilyen ezoterikus marhasagokkal. Azokat, akik nem latnak elegge tisztan muszaki kerdesekben (es teljesen termeszetesen ilyenbol sok van, nem mindenkinek ez a munkaja/hobbija), azokat beviszik az erdobe, rengeteg felesleges penzt, energiat pocsekoltatnak veluk es a vegen frusztraltan hagyjak ott az egeszet. Szomoru.
while (!sleep) sheep++;
-
#22145024
törölt tag
jól összefoglaltad, nekem sajna nem sikerült .
Bár azzal vitatkoznék, hogy jól, vagy könnyen megérthető dolog-e a hifi/hájend. Nekem az a vélemyényem, hogy nagyon nem. De akkor legalább egy-egy adott kérdéskörben mondanák azt a bennfentesek, hogy gőzöm sincs, de vaktesztben ez az elsöprő tapasztalat; ezért amíg nem is értjük meg minden részletében a jelenséget, addig is pragmatikus okokból eszerint fogjuk csinálni. Pont. Ettől nálam nem lesz kevesebb az illető, sőt. -
bkercso
nagyúr
válasz #22145024 #178 üzenetére
A csalók is ezt mondják, akik eladják a CD-lemágnesezőt meg -élköszörűt. Vagyis akkor kik is azok a bennfentesek és kik nem azok?
Amúgy itt az igénnyel van a baj. Ha a gondolkodás nélküli unalmas alapkapcsolások (akár high-end, drága készülékekről is beszélek) helyett a vásárlóközönség a valóban jó hangú eszközöket részesítené előnyben, illetve egy lakótérakusztikai problémát nem drága hangfalkábellel meg ilyenekkel orvosolna, akkor más lenne a kínálati oldal is. Ma a hülyeséggel lehet érvényesülni a piacon, ezért van rezgésmentes tömbalumínium erősítőházban kábelsaru meg kapcsolóüzemű táp.
kapható az OPA Red2 - Kercso Audio
-
bkercso
nagyúr
válasz #22145024 #180 üzenetére
Dehogy vettem, nincsenek önértékelési gondjaim vagy hasonló.
"De akkor legalább egy-egy adott kérdéskörben mondanák azt a bennfentesek, hogy gőzöm sincs, de vaktesztben ez az elsöprő tapasztalat"
Erre írtam.Amúgy én a következőt gondolom a kérdéskörről:
Mivel az ingerek csupán kevés, igen hiányos információt hordoznak a környezetünk történéseiről, az emberi érzékelés olyan, hogy megtanulja értelmezni az ingereket, majd egy idő után ezen tanult mintázatok alapján értelmezi őket. Ezek bonyolult mintázatok. Főleg, amikor két összetett halloo információt kell elemezni, kiszűrn belőle a beszédet, a beszélő személyét és szándékát, helyét, sebességét stb.A hifi torzít valahogy. Mág a legjobbak is. Hogy melyik torzítást hlljuk kellemesnek, lágynak, ütősnek, részletezőnek, karcosnak, bántónak, az nehezen hozható összefüggésbe az eszköz fizikájával, és egyszerű fiziológiai függvényekkel sem mindig magyarázható. Nem olyan egyszerű, hogy a páros felharmonikus kellemes. Ezek csupán ökölszabályok.
Ehhez jön még hozzá az, hogy a zenei anyag olyan bonyolult, a hallásunk pedig olyan érzékeny, hogy értetlenül állunk a hangminőség műszaki kérdésköre előtt gyakorlatilag.Hogy kábeljáratáskor mi változik: egyrészt átpolarizálódik a szigetelés mint dielektrikum, ezért kell a kondikat is járatni, ez tényleg fontos lehet, és talán kábelnél is hallható. Másrészt mechanikai hatás is éri a két ér közt ébredő változó Lorentz-erő miatt, de ez szerintem elhanyagolhatóbb a másik hatás mellett. A fém szerkezete tudtommal nem változik jelentősen áram hatására tömbi anyagnál. Lazán kötöt szerkezetben (amilyenek a vékonyrétegellenállások is) van önmikrofónia szintén a Lorentz-erő miatt, ezért van az ellenállásoknak hangjuk leginkább, és ezért szeretjük a fóliaellenállásokat.
[ Szerkesztve ]
kapható az OPA Red2 - Kercso Audio
-
#71562240
törölt tag
válasz #22145024 #176 üzenetére
Elnézést, de most még bosszantóbb leszek. És fellengzősen filozofikus blablabla, pedig éppen ezt szeretnéd elkerülni. Elég, ha csak az első válaszmondatomat olvasod el, a többit csak akkor olvasd, ha érdekel annak magyarázata, hogy miért teszek úgy, ahogy. Ez egyébként összecseng azzal a zárásoddal, hogy a hifi oldal vesztésre áll. Mert az éppen az a hifimagazinos "szeánszosdi", amiről azt mondod, hogy taszít.
"...felteszek egy olyan kérdést, amire -véleményem szerint- lehet adekvát választ adni. Akár egy tanulmány, akár egy cikk linkjének formájában, akár egy pdf. Erre jössz a már jól bevált, semmitmondó tereléssel, hogy "ajánlom...blablabla""
Ez valóban így van nálam.
Bármikor, ha valaki azt kéri, hogy adjak meg ("linkeljek be") valami egy tanulmányt, cikket, pdf-et... afféle bizonyítékként vagy akár csak tudásközlő tájékoztatóként, nincs az az isten, hogy megtegyem! Nagyon is szándékos, hogy ilyenkor legfeljebb csak a (blablabla) művelődésre, műveltségre, szemléletre, látószögre, a részletek integrálására apellálok.
Példát bármire fel lehet hozni. Minden "egy" iromány hibás, legfeljebb féligazságok gyűjteménye! Minden "egy" nézet hibás, legfeljebb féligazság! A tanulás kevés. A tudás kevés. Az igazság megközelítése csakis műveltségen, csakis szemléleten, a sok féligazság értő integrálásán keresztül lehetséges. Sose adok senki kezébe "egy" "bizonyítékot". Ha valamit mutatok, akkor az legalább egy egész könyvtár.
Minden fa hibás. A sok így-úgy hibás fa adja ki az erdőt. De a fához csak akkor érthetünk, ha értünk az erdőhöz. Sose mutatok fát, ha a kérés a fa megismerésére irányul. Csakis erdőket mutatok - ha egyáltalán.
"Egy" tanulmányból nem tudsz meg semmit. "Egy" tapasztalatból nem tapasztalsz semmit. Tudást nem az egy-egy leírt tanulmány tartalmaz, hanem az ezeket összességükben feldolgozó tudományos nyilvánosság. A műveltség. Én pedig nem akarok féligazságokat terjeszteni.Sajnálom, nyilván bosszantó, de sosem adok "egy" "linket". Szemléletet, műveltséget adhatok csak, elsősorban a magamét, mert azt le tudom írni. Ami mögött sok-sok tapasztalás, szakirodalom, kísérlet van. Mások műveltségét sem lehet "linkelni". A saját műveltségét, szemléletét mindenki csak kialakítani tudja, kapni nem. Én másokból is a műveltségükkel, szemléletükkel tudok kezdeni - ha van nekik.
Mutattam egy "erdőt", egy olyan "erdőt", amely elég jó kiindulás a szóbanforgó "fa" megismerésének elkezdéséhez, folytatásához, soha le nem zárásához - ha akarod, ha hagyod. Én ezt tudom, elnézést érte.[ Szerkesztve ]
-
#22145024
törölt tag
Akkor jó. Csak mert ugye ez az egész hifizés egy elég érzékeny téma, soxor akaratlanul is bele lehet gyalogolni vkinek a lekivilágába. Pláne, ha pótcselekvés az illetőnél, akkor olyan, mintha a gyerekét bántanák. Ez meg nem célom.
A csalók az egy nagy témakör, de pont azzal kapcsolódtam be ebbe a fórumba, hogy akik tényleg értenek hozzá, azoknak kell a sünegereket kiszórni a soraik közül. Erre egy remek terep lehet az internet.
A kábeljáratástól messze vagyok, nem ez a leggyengébb láncszem nálam.
Egy teljesen más oldalról közelítve a betápkábel kérdést:
Vagy közel 20 éve, egy akkori BS szintű nagyzenekari cuccnál a rackekben átszereltük a végfokok betápzsinórját, műszercsatiról fix, sok-kvadrátos kábelekre. Érezhetően jobban szólt. Pedig ugye a toroidokban lényegesen kisebb átmérőjű a réz, a hosszak eltéréséről nem is beszélve. Ezek mellett az is hozzátartozik, hogy maguk a végfokok rettenetesen lomhák voltak már lánykorukban is, és a hangfalrendszerben is számottevő tényezőként merült fel a puszta fűtőérték az akusztikai képességeivel összevetve. Ezzel csak azt mondom, hogy itt konkrétan jót tett a rendszer egészének az először értelmetlennek tűnő tuning, de egy eleve jól szólónál még adott esetben akarva sem lehetne belehallani a javulást. Vagy nem tudom -
#22145024
törölt tag
válasz #71562240 #182 üzenetére
Hadd közelítsem meg máshonnét, hogy világosabb legyen. És mivel pont kézenfekvő, álljon itt bkercso legutóbbi hozzászólása, pont a kábelesdivel kapcsolatban. Nem akart lehengerlő, bombasztikus érvekkel meggyőzni, netán minden kétséget lesöpörve erőszakkal belémpaszírozni a tudás kivintesszenciáját. Mégcsak .pdf linket sem adott, de amit írt, arról lehet továbbgondolkodni, vagy akár kapcsolódó tanulmányokban célzottan elmélyedni, kinek-kinek vérmérséklete szerint. Pl. pont a CsoPa csapata tudja ilyen módon az elvont dolgokat érthetővé tenni, sőt, kedvet csinálni azok tanulmányozására.
Amit viszont te csinálsz, az teljesen kontraproduktív. Egyfajta olümposzi magasságból akarsz életvezetési tanácsokkal ellátni, holott én nem ezért jöttem. Mindössze az érdekelt, hogy abban a nyüves kábelben történik/történhet-e mérhető, vagy legalábbis a mai tudásunk szerint elméletileg bekövetkezhető változás, ami esetleg magarázatot adhat arra, hogy van-e értelme bejáratni egy kábelt, vagy az egész csupán egy obskurus marhaság, ami parazitaként él meganyi fajtársával együtt a hájend iparág gazdatestén.
Hogy neked konkrétan ez a stílusod, azt persze el tudom fogadni, nincs is ezzel önmagában gond, csak épp nem a "nyitást" erősíti, hanem a kennel magasítását. Aztán mindenki a saját területéről néz csodálkozva a kerítés túloldalára, hogy miért nem választják azok ott túl inkább a "vidám oldalt"... -
AMDFan
addikt
Hehe, látom felmerült megint ez a téma. Úgyhogy csak annyit tennék, hogy belinkelek a témában egy elég velős cikket: [link]
Ezután a fórumhozzászólásokban természetesen ment a sárdobálás, de azért volt egy hangmérnök aki nekiállt tesztelni is digitális jelátvitel témájában, az eredményről szóló hozzászólás az 515ös, de idézem:
"Közben sikerült megcsinálnom a real-time CD felvételt is digit kimenetről.
Hát, rossz hírem van a hifisták számára.
Legnagyobb meglepetésemre ez is teljesen egyezik az eredeti wavval, így a grabbelt wavval is.
Nem hittem, hogy ez is ilyen pontos tud lenni, mivel elvileg ez egy másfajta kiolvasási mód.
Azonban így is tökéletesen nulla a kivonások eredménye, tehát a fájlok azonosak.
Ez annyit jelent, hogy a CD hangzása csak és kizárólag a DAC órajelétől tud függeni,
mert a kiolvasást ugye nem befolyásolja semmi, vagy ha mégis, akkor az csak romolhat a fentiek alapján.Két CD felvételt csináltam, mindkettő tök egyforma, de itt nem álltam meg.
Csináltam egy olyan felvételt is, ahol az első fél percben
folyamatosan mozgattam, lökdöstem és enyhén rázogattam a lejátszót.
Kíváncsi voltam, van-e bármi hatása a külső mechanikai behatásoknak.
Egyetlen 13ms-ig tartó hibát tudtam csak előidézni.
A többi területen itt is nulla a különbség.
A rögzített fájlban ez sem hallatszik és nem is látszik, csak a kivonás után derül ki.
Nyilván egy erős lökésnél adatvesztés volt egy pillanatra és működésbe lépett a hibajavító,
ez okozza a két fájl közti eltérést arra a 13 ms-re, de ennek sincs semmi köze a hangminőséghez, megszólaláshoz.Ez logikailag számomra azt jelenti, hogy pl. semmilyen rezgéscsillapító alátét nem lesz semmiféle hatással
a kiolvasásra. Mondhatjátok, hogy akkor biztosan az órajelet befolyásolja, de az meg erősen igazolásra vár.
Ismereteim szerint kizárt, hogy az emlegetett módszerekkel befolyásolni lehessen az órajelet,
de ha valaki tudja, cáfolja meg ezt kellő alapossággal.
Egy CD lejátszóban nyilván nem egy több százezer forintos, stúdióba való
órajel generátor van, így ráférhet az időzítés pontosítása, de nehezen hihető számomra,
hogy az órajelet stabilizálná bármiféle külső beavatkozás,
legyen az demagnetizálás, vagy alátét, vagy akármi.Ha valaki kíváncsi a fájlokra, szívesen feltöltöm, de bárki maga is elvégezheti ezeket az igen egyszerű
teszteket, ha van egy SPDIF kimenetű CD lejátszója és egy SPDIF bemenetű hangkártyája."Hát ennyi.
-
félisten
válasz #71562240 #182 üzenetére
"Minden "egy" iromány hibás, legfeljebb féligazságok gyűjteménye!"
Latod, ez a problema -- a relativista bolcseszhozzaallas tizenkilenc evesen meg elmegy, de a muszaki tudomanyok nem ilyen termeszetuek. Nem velemeny kerdese, hogy pl. digitalis kabel szine valtoztat-e a hangon vagy sem, ez nagyon egyszeruen merheto dolog.
while (!sleep) sheep++;
-
#71562240
törölt tag
válasz #22145024 #184 üzenetére
Egyébként nem feltétlen kontraproduktív, attól függ ki a befogadó, mire van igénye, mire hajlandó.
Az fontos érteni, hogy én nem akarok ("életvezetési" vagy bármilyen) tanácsot adni. Ha kérnek tanácsot, akkor vagy adok vagy nem, ha adok, akkor az pedig nem biztos, hogy találkozik az igénylő igényével. Attól függ, hogy az génylő igénye belefér-e az én lehetséges "adási intervallumomba". Nagyon sokxzor alakul át az igénylő igénye a tanács szándékához. Máskor meg nem.
Te kértél tanácsot, és a jelek szerint az általam adható nem találkozott az igényeddel. Én nem akartam most se "tanácsot" adni. Ha akarnék, nyilván alkalmazkodnék az igényeidhez.
Szerintem ez rég túl van beszélve, nem érdemes erről ennyit beszélni egy más témájú topikban. -
#71562240
törölt tag
A műszaki irományokra is igaz, hogy mindegyik hibás, legfeljebb általában "nem annyira", mint általában a bölcsész irományok. A műszaki tudományok is csak törekednek az egzaktságra, el nem érik. És az aktuális egzaktságok egy idő után túlhaladottá válnak. A világ nem tankönyv. A műszaki világ sem. A műszaki tankönyv tartalma is csak modell, nem a világ.
Az életkor ügye általában inkább fordítva van, tizenkilenc évesen még "elmegy", hogy mindenhez kategorikusan szól hozzá valaki. Idősebbek többsége ezt ritkábban teszi, ismert okokból.
Persze, hogy nem vélemény kérdése, hogy változtat-e. Mérhető, ha van adekvát módszer. Remélem nem akarod rámfogni, hogy én ezt tagadnám, remélem sehol nem fogalmaztam olyan hibásan, hogy ezt lehetne kiérteni belőle. Minden valós jelenség mérhető, persze - bár a kvantummechanikában ez is jóval rsztochasztikusabb, mint a makrovilágban. Például fül-agy vagy egyéb, például elektronikus mérőműszerekkel mérhető, hogy változtat-e a hangon a szín. De hogy hogyan változtat, az ellenben részben vélemény kérdése. Hangminőség nincs hallás nélkül.(#188) mintAdarab: Helyes.
[ Szerkesztve ]
-
ivana
Ármester
válasz #71562240 #189 üzenetére
Úgy látszik, hogy te valami bölcsész vagy
Ha a modell lehetővé teszi jól működő dolgok létrehozását az a modell jó, a modell nem attól jó, hogy tökéletesen pontos, sőt tökéletesen pontos modell nem is létezhet. Lásd newtoni fizika, a legtöbb esetben elég, ritkán van szükség relativisztikus korrekciókra. De a GPS műholdaknál például igen. Attól, hogy valami nem tökéletes még nem lesz hibás.
[ Szerkesztve ]
-
Teasüti
nagyúr
válasz #71562240 #187 üzenetére
Tehát nem tudod a választ.
Bakker srácok mit műveltek itt? Egy adott kérdésre egyszerű és lényegre törő választ vár az egyszeri olvasó.
Ha nem tudja megválaszolni röviden, tömören és főleg érthetően (az olvasó szintjén) a kérdést, akkor az azt jelenti, hogy a válaszadó sem érti még igazán.Amúgy meg egy egészen új és érdekes élmény végigolvasni, ahogy a PH! oszlopos tagjai egymásnak esnek - komolyan -, de ez itt nem egy szakmai fórum?
-
bkercso
nagyúr
A wav is digitális fájl, nem analóg, így azt, hogy van-e hallható hatás ez a teszt nem igazolja/cáfolja.
"semmilyen rezgéscsillapító alátét nem lesz semmiféle hatással
a kiolvasásra"
Leginkább a kerámiakondik tudnak mikrofóniázni, de elég durván (persze az elektroncső után). Ezeket előszeretettel használják táphidegítésre, így a rezgés hatására keltett zajuk rákerülhet akár az órajelre (jitter!), akár az analóg fokozatra, ahol beleintermodulál a jelbe. A zajszűrést komolyan haééanai analóg fokozatokban, így el tudom képzelni, hogy ezt is. Szóval ha nem fejhallgatózunk, hanem hangfalazunk, és egy nagy asztalra tesszük az erősítőt, akkor igenis lehet létjogosultsága a rezgéscsillapítónak.emvy: Hagyd. Kutatóintézetben dolgozom, küldözgetjük egymásnak a cikkeket, ha kérdés van...
[ Szerkesztve ]
kapható az OPA Red2 - Kercso Audio
-
félisten
-
bkercso
nagyúr
Nem. Miért, szerinted analóg jel a wav, amit a számítógéped digitálisan tárol? Tudod, mi az analóg, hiszen szakértő vagy, nem? Egy magnószalag tud analóg jelet tárolni, de egy flash aligha.
Kvantált az idő a wav számára, ezért a jitter nem hat rá annyira.Mondjuk ettől függetlenül meglepett, hogy tényleg ilyen jó az SPDIF jelátvitel. Nem hiszem el, akkora diffi van hangban az egyes USB-SPDIF források között, de még a PCI-os SPDIF-kijáratos hangkártyák között is!
[ Szerkesztve ]
kapható az OPA Red2 - Kercso Audio
-
#71562240
törölt tag
Én ugyanezt mondtam.
(#192) Teasüti Nem mindenki egyszeri olvasó. És azért mert valaki egyszeri olvasó, nem kötelező azt akceptálni. A téma kívánalmai adják a meg a válasz módját, és csak azután szempont azt a kérdező igényéhez szabni, de csak akkor, ha az igény nem ellenkezik a téma kívánalmaival.
Ennyit mára a konyhafilozófiai eszmefuttatásokról.[ Szerkesztve ]
-
félisten
Az allitas az volt, hogy a CD futomu tokeletesen olvassa le a digitalis jelet a CD-rol, majd ezt hibatlanul tolja at SPDIF-en attol fuggetlenul, hogy van-e kulso vibracio, tuske a CD lejatszo talpain, Shakti-ko a mosogato alatt, vagy kek szinu-e az SPDIF kabel.
Ha bitpontosan jut el a CD-rol az SPDIF vevoig az adat, akkor a minoseg csak attol fugg, ami az SPDIF jel vetele utan van. Tehat nincs ertelme bringabelsot rakni a CD-lejatszo ala, ha pl. kulso DACot hasznalsz.
Egyetertunk?
while (!sleep) sheep++;
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Imperium Ryzen 5 Phoenix 8000 PC Ryzen 5-8600G, A620TUF, 16GB DDR5 RAM, 1TB SSD
- Garanciális be quiet! Silent Loop 2 360mm (BW012) ( Light Wings ventikkel )
- IPad Mini 4 - 128 GB - Cellular + Wifi (+ TOK + FÓLIA)
- ÚJ Lenovo Legion 5 16IRX9 - 16" WQXGA 2k 165Hz - i5-13450HX - 16GB - 512GB - RTX 4060 - 3év garancia
- 1 TB Samsung M.2 2280, NVMe, PCIe, Gen4X4, SSD /számlával / 12 hónap jótállással
- HTC Touch HD
- Asus játékra is,7.gen.A9 (3,6Ghz),R5+AMD 8500m 2GB videokártyák, 8GB RAM,SSD,jó akku, jó állapot
- ESZTÉTIKAI HIB. MAGYAR !! BILL. ALKATRÉSZNEK - NATEC GENESYS RHOD 400 + TRUST THURA GXT 860 RGB HUN
- Philips avent SCD502 Bébiőr
- MICROSOFT XBOX SERIES S 512GB - WHITE Használt/Garanciális 23 Hónap!
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest