Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz lenox #3 üzenetére

    A 4k 10-bit az tényleg húzós lehet neki. Én már azon is meglepődtem, hogy az R9 290X-ből kimegy 1080p60-ban 12-bit (mármint a kábelen, az OS-ben nincs ilyen mód, csak 8,10[,16]).

    Még nem mélyedtem el benne (majd ráér nekem, ha lezárult a formátumháború és a csapból is ilyen tartamlak folynak), de tudtommal az lenne a metaadat valódi értelme, amitől adatnak minősül, sem pedig egyszerű kapcsolójelnek (amit be lehet tenni a TV menüjébe is On/Off), hogy bár a gyakorlatban adódhat úgy, de alapvetően nem kell konstansnak lenni, hanem egyfajta dinamikus kontrasztszabályzás (mi az adott képkockák legvilágosabb pixelének az abszolút fényereje), ami együttműködhet a kijelzők saját kontrasztszabályzásával. Ezt pedig legfeljebb valami olyan doboz tudja megoldani, ami HDMI+USB+szoftver.

    (#8) jerry311

    Jah, jó tippnek tűnik. Van új HDCP is az új HDMI-hez. :K

    (#9) cacasz02

    Ezt nem értem. Mégis milyen metaadatot akarsz ráilleszteni (akár "szabványosan", akár "hack"-el), ha nem azt, amit korábban a forrásból nyersz ki (vagy persze esetleg "hamisítasz" valami kamu módon). Meg egyébként is a legegyszerűbb dolognak tűnik kidobni a stream-ből, ha nincs rá szükség, hogy továbbmentsd (de szerintem van, mert nem feltétlen konstans, vagy ha az, akkor is filmről filmre változó lehet?).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák