Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz lenox #3 üzenetére

    A 4k 10-bit az tényleg húzós lehet neki. Én már azon is meglepődtem, hogy az R9 290X-ből kimegy 1080p60-ban 12-bit (mármint a kábelen, az OS-ben nincs ilyen mód, csak 8,10[,16]).

    Még nem mélyedtem el benne (majd ráér nekem, ha lezárult a formátumháború és a csapból is ilyen tartamlak folynak), de tudtommal az lenne a metaadat valódi értelme, amitől adatnak minősül, sem pedig egyszerű kapcsolójelnek (amit be lehet tenni a TV menüjébe is On/Off), hogy bár a gyakorlatban adódhat úgy, de alapvetően nem kell konstansnak lenni, hanem egyfajta dinamikus kontrasztszabályzás (mi az adott képkockák legvilágosabb pixelének az abszolút fényereje), ami együttműködhet a kijelzők saját kontrasztszabályzásával. Ezt pedig legfeljebb valami olyan doboz tudja megoldani, ami HDMI+USB+szoftver.

    (#8) jerry311

    Jah, jó tippnek tűnik. Van új HDCP is az új HDMI-hez. :K

    (#9) cacasz02

    Ezt nem értem. Mégis milyen metaadatot akarsz ráilleszteni (akár "szabványosan", akár "hack"-el), ha nem azt, amit korábban a forrásból nyersz ki (vagy persze esetleg "hamisítasz" valami kamu módon). Meg egyébként is a legegyszerűbb dolognak tűnik kidobni a stream-ből, ha nincs rá szükség, hogy továbbmentsd (de szerintem van, mert nem feltétlen konstans, vagy ha az, akkor is filmről filmre változó lehet?).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz cacasz02 #12 üzenetére

    Vagyis #8?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Madwe #15 üzenetére

    Ez attól függ, hogy szubjektíven miként értelmezed a HDR-t. Csak úgy általánosságban, mint egy rövidítés egy fogalomra, vagy szűkebben úgy, mint az új multimédiás szabvány, amit most a TV-kbe (és vélhetően hamarosan a monitorokba) tolnak. Utóbbi azért is nehéz, mert úgy tűnik már egy szabványháború közepén (SMPTE vs. Dolby) elkezdték szállítani a TV gyártók (egyiket vagy mindkettőt), valószínűleg még nem a végleges formában, csak mint "open beta".

    Ha csak annyit értesz a HDR-en, hogy 10+ bit, Rec709-től tágabb színtér, és magas kontrasztarány >120 cd/m^2 maximális fényerővel, akkor bizonyos mértékben még egy 8 éves HDTV is kamatoztathatja az új tartalomformátum előnyeit (megfelelő külső segítséggel [akár "dobozka", vagy inkább PC szoftver] akár a gyakorlatban is, csak félő, hogy a tartalomszolgáltatók ezt nem segíteni, hanem aktívan hátráltatni/ellehetetleníteni próbálják majd).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #54625216 #19 üzenetére

    Az X360 kicsit több, mint 10 évig volt forgalomban (2005 vége, 2016 eleje), amiből az első 8 évben még nem volt átfedés az XO-val (2013 vége), melyhez most 3 évesen jön a "negyedgenerációs" frissítés, szóval szerintem innen még 3 évig nem lesz új generáció, a marketing pedig olyan erőltetett menetben nyomja ezt az UHD HDR-t, hogy pár éven belül már te magad is vágyni fogsz rá. :P

    Bár a játéknál szerintem a "vizoroké" lesz a főszerep, csak ott nincsenek ennyire elszaladva a reklámokkal (még, de ami késik nem múlik).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #54625216 #24 üzenetére

    Nagyjából egyetértek. Szerint is az "optikai SSAA" az egyetlen gyakorlati értelme pillanatnyilag a 4k-s kijelzőnek, mert így jobb eredményt érsz el nagyjából ugyan abból a VGA teljesítményből, mint ha 4k-ban rendelsz és ezt 2k-s kijelzőn jeleníted meg (egyrészt megspórolod a resample lépést teljesítményben, másrészt minőség szempontból is jobb, ha optikailag mosódik össze, nem digitálisan egy sebességre kihegyezett algóval "gyógyul összébb"), a modern játékmotorokkal pedig rég nem működik már az MSAA, miközben a post-process AA még mindig inkább egy rossz vicc (gyakorlatilag egy moslékká maszatol össze a gyönyörű képminőséget is).

    A marketingesek azért elég sok embert rábírtak arra, hogy vegye fel a szemüveget, itt pedig nincs is szükség ilyen bohóckodásra (bár a VR sisak szerintem nagyon kemény dió lesz, nekem már sok ez a Lord Helmet játék), és ahogy mondod, passzív módon is egyre többeknek lesz UHD HDR képes eszköze, illetve lassan elérhetővé válnak a tartalmak is.

    99%-ot ugyan úgy nem fog érdekelni olyasmi ezután sem, mint az optimális nézési távolság a képátló és felbontás függvényében, vagy a bitráta és az "effektív képminőség", ahogy eddig sem. A fejükbe lesz vésve, hogy az UHD HDR az jó, a régi meg már elavult szar, és onnan majd dolgozik a "kis ördög" a fejekben, akkor is ezt igyekeznek választani, ha igazából semmi különbséget nem látnának (de a képmérnökök és TV gyártók tesznek róla, hogy kiverje majd a szemüket a kép néha indokolatlanul is, úgyhogy látnak is majd különbséget). Aztán ha már minden ismerősödnek lesz, akkor hiába leszel szkeptikus és racionális, úgy fogod érezni, hogy ha már minden "parasztnak" is van, akkor neked "rajongóként" már csak meg kéne lépni végre, még ha 50/50 agnosztikus vagy is a dolog iránt.

    Általában így történik ez mindennel, csak azt nem is nehéz eladni, mert alapvetően tényleg előre halad a technológia objektíven nézve is ("vakítani" is lehet vele, de ténylegesen is javítható vele a minőség is, szóval win-win lehet).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák