Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz dezz #34 üzenetére

    Nos, többféle lehetőségem is van:
    - 1080i50 -ből 720p50 -et csinálok (szétszedem félképekre az eredetit, megnövelem a függőleges felbontást - vagy 16:9 Display Aspect Ratio -t adok meg - és megszüntetem a remegést). Eredmény: 50Hz -es folyamatos kép megmarad, nincs szellemkép (m1 HD mintavideókkal kísérleteztem, nagyon jó eredményt ad). Hátrány: nem biztos hogy ráfér egy DVD re mert nagyobb bitsűrűséget kér valamivel; igazából nincs 720 teljes sor csak 540.
    - 1080i50 -ből 720p25 -öt csinálok mozgás kompenzált deinterlace -el (TomsMoComp és hasonlók). Előny: Teljes 720 sort kapok, az esetek többségében szép eredményt ad. Hátrány: nagyon mozgalmas részeknél nem lesz tökéletes és bob vagy blend deinterlace -t használ ami nem biztos szép; elveszik a mozgástartalom fele.
    - 1080i50 -ből 720p25 -öt csinálok az első módszer azon továbbfejlesztésével hogy elhagyom a képkockák felét. Előny: egyszerű kivitelezni, kevés CPU erőt igényel az utófeldolgozás. Hátrány: igazából nincs 720 teljes sor csak 540, elveszik a mozgástartalom fele.

    Egyik sem tökéles, de valamit valamiért. Sport felvételeknél érdemes megtartani az 1080i -t vagy a 720p50 -et választani. Kevésbé mozgalmas felvételeknél jó a TomsMoComp. Viszont ezeket csak akkor kell használni ha 50Hz tartalmú a videó nem pedig 25fps -es filmet adnak ami a váltottsoros továbbítás ellenére tartalmazza a teljes képkockákat. Ekkor csak max. Field shift -et kell alkalmazni és 1080p25 -öt kapok.

    Nem tudom mennyire vagy otthon a témában, nem kiokításnak szánom, csak gondoltam leírom én hogy látom a dolgot. :) Ha valamit nem látok jól azt szívesen olvasnám, mindig van mit tanulni ezen a területen.

    #36: képzeld ez egy hardver portál. mire számítottál? :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák