Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • h-yle

    addikt

    válasz mephi666 #27 üzenetére

    Ezt mondom én is.
    Kb. annyit keresek én is mint te, de pl. van egy vidéki hegesztő haverom aki hónapok óta segélyen él, vagy szociológus, és szociál pedagógus, akikre nagy szükség lenne, de kb. havi 90 a max amit meg tudnak keresni.

    Ugyan úgy létezik, mint a 200 ezres nettó kezdőfizetés. Azt kell belátni, hogy bár nagyon nagy problémák vannak az országban, azért van kiút, és meg lehet élni normálisan, de nem fognak mindenkinek mindenért többszázezreket fizetni. Bármennyire megérdemelnék.

    Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

  • TOM-202

    senior tag

    válasz mephi666 #27 üzenetére

    Ezzel szintén így vagyok. 204e Ft netto a fizetésem. Én is mint sokan mások 90e Ft-ról indultam és évek alatt fölküzdöttem magam erre szintre. Nem mondom hogy dúskálok az anyagiakban de szinte mindenre futja egy kevés. Még félrettenni is tudok és nincs hitelem egy sem mert mindig összegyüjtöm a pénzt arra amit vásárolnék. Én azt mondom hogy sok tanulással, rátermettséggel és anyanyelvi szintű angol+német tudással itthon is sokra lehet menni. Erre én vagyok a példa még a saját baráti körömben is.
    A barátaimnak egyébként azt is szoktam mondani amikor síránkoznak hogy nem lehet 80-100e Ft-ból megélni hogy mégis mit gondolnak ki fog nekik munkát adni? Ha itthon mindenki 1000€-kat keresne netto-ban havonta akkor melyik külföldi cég jönne ide munkahelyeket teremteni? Csak akkor jönnek ide ha kevesebb működési költséggel tud üzemelni és ebbe a munkabérek is beletartoznak. Állandóan számítgatják a működési hatékonyságot és ha keletebbre jobban jönnek ki akkor szélnek eresztik nálunk az egész brigádot és átcuccolnak. Lásd Sony, IBM, Flextronics és a többi hasonló multi.
    Nem lehet mindenki vállalkozó sem, hogy magának adja a tetszőleges méretékű fizetést, van akinek affinitás, rátermettség vagy iskolázatlanság miatt a gürizés jut minimálbérért.
    Egyébként meg gondoljatok bele hogy mit érezhet a mi fizetéseink iránt egy kínai gyári segédmunkás aki havi 100$-ért akár napi 12-16 óra megfeszített munkát végez el. :)

Új hozzászólás Aktív témák