Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    Ugyan már megmondták a szerkesztők, hogy a jótállás nem tartozik bele a végső eredménybe, de azért érdemes lenne megemlíteni, hogy a sok márkának Magyarországon nincs szervize. Az az gyakorlatban ha megveszed, nem lesz biztos a javítás vég kimenetele.

    Lenovo Ideapad - Lengyelország
    Acer - Csehország
    Sony - Wien, v. Németország
    Asus - Csehország

    Aztán a cikk egyáltalán nem veszi számba a további bővíthetőség lehetőségét. Ott van mindjárt az Acer, ahol egyértelműen jótállásvesztéssel jár, ha nem az EC-CO szereli be az alkatrészt. (Ha nem előttem zavarnak el egy szerencsétlen idős hölgyet a Fillér utcában, hogy idegen alkatrész van a gépben a jótállás ugrott (Holott a gép működött!!!), akkor nem gondoltam volna, hogy ez igaz, de sajnos a saját fülemnek hiszek, ha tettszik ha nem)

    Sony: [link]

    Értem én, hogy szépek ezek a márkák, csak éppen ez a terméktámogatás USA-ban működik ahol létezik a fogyasztóvédelem fogalma, de itt kb nagyszerűen azt csinálnak amit akarnak, gyakorlatilag a gyártók. És itt mindegy mennyi a garancia a gépre.

    Egyedül a dell/samsung képes ebből a mezőnyből normális jótállási feltételeket nyújtani. Az is demagógk lenne, ha azt mondanám, hogy ott nincsenek bakik, de van kivel beszélni ha baj van, nem pedig, egy Romániában, Görögörszágban, vagy Lengyelország-ban lévő Call centeressel.

    Dell Inspiron:
    Valamint amit nem értek, hogy mit keres az Inspiron a DTR-ek között? Az rendben van, hogy majdnem annyiba kerül, mint egy Y580, csak éppen a kategóriának (Consumer Multimédiás Notebook Belébő szint ) semmi köze a ahhoz a kategóriához, amit a kategória többi szereplője képvisel (Consumer Multimédiás Notebook felső kategória). Szóval nem kerek. Amit a kedves szerkesztő keres az Dell XPS, még akkor is ha jóval a többi gép felett van árban. Ha a saját kategóriájában versenyeztetnék erősen verné a mezőnyt. Az pedig, hogy gyakorlatban az egyik legdrágább Inspironnal hasonlítják össze a többi gyártó középkategóriás "Játékgépét" picit sántít. (Arról szívesen látnék egy statisztikát, hogy máshol mennyibe kerül egy XPS, mert van egy olyan érzésem, hogy ez megint a nagykerek játéka) [link] Ennyi erővel miért nincs olyan teszt, hogy egy ThinkPad, EliteBook, Latitude, LifeBook (Enterprise Business), közé bevágnak egy Travelmate P-t (Small / Medium Business), vagy egy Asus B-t majd azt mondják a TravelMate gyenge, hát valóban, ha egy ThinkPan T mellé tesszük.

    Persze ezek a dolgok csak nekem sántítanak lehet, hogy így jó...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz thomeef #116 üzenetére

    Várj csak.

    Jól emlékszem? Vagy csak te értettél félre valamit.

    Belépő szintű Multimédiás
    Belépő szintü

    Hmmm. Mit rontottam el, vagy csak olvasd el KÉRLEK mégegyszer amit írtam. Köszönöm. :)

    A dell lehet hogy jobban tudja mint Te:

    "Get the best in multimedia with this high-performance 15" laptop with an anodized aluminum exterior finish, powerful sound and graphics, and an optional Full HD display."

    [link]

    De lehet hogy a dell is hülyeségeket ír.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz matteo_szg #124 üzenetére

    Ok melyikek a magyar hivatalos szervizek? Ahova beviheted ha elromlik és elismeri a gyártó, jótállási időn belül, valamint nem csak bőviítésre jogosult partner? Köszi.

    "Illetve magyar Ügyfélszolgálat is van, tehát van kivel beszélni, ha baj van."

    Az összesnek van, csak olyan ember nincs akival szemtől szemben állva megoldod a problémát. A telefon nem szemkontakt.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz matteo_szg #126 üzenetére

    Igen, csak éppen nagy eséllyel sem az a szerviz javítja a Notebook-ot, de lehetőség már van rá. (Eddig nem volt, de az is olyan mint a kutya vacsorájy, hol volt hol nem volt, hol ez, hol az, valamint ez meddig lesz?) Szóval Igen most van.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz matteo_szg #126 üzenetére

    nagyon este lehet:

    [link]

    "Egyedül a dell/samsung képes ebből a mezőnyből normális jótállási feltételeket nyújtani. Az is demagógk lenne, ha azt mondanám, hogy ott nincsenek bakik, de van kivel beszélni ha baj van, nem pedig, egy Romániában, Görögörszágban, vagy Lengyelország-ban lévő Call centeressel."

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz matteo_szg #132 üzenetére

    Mert múlt évben, tavaly júliusban Csehországba vitték ki a kollégám ASUS-át? Csak ezért.

    "A megjegyzéseket pedig hanyagold légy szíves..."

    Hanyagolom, de meg ne haragudj, azt hiszem leírtam valamit, nem olvastad el figyelmesen, majd leírtad amit én is, mintha nem írtam volna le, nem baj, és nem sértésnek szántam, csek nagyon nem szeretem, ha leíírok valamit esetleg jogos is, és csak azért is kontráznak. Ezt lehet, de akkor legyen jogos

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz matteo_szg #134 üzenetére

    Megkérdezem neked, fejből nem tudom, az adatait igen,

    Core 2 Duo t7xxx
    2GB ram
    Ati 2xxx
    3 év jótállásra kibővítve...

    Pontos típust nagyon szívesen adok, amint kapok.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Tikakukac #128 üzenetére

    Értem én de ebben a kategóriában marad a Dell neked már ha NBD kell... Valamint akkor jön nagyon jó ha Face to Face van ha pl úgy jársz mint sokan, hogy többször visszadobják a notebookot mint ahogyan Te is leírtad, akkor kihez lehet fordulni. Még mindig jobb egy Face to Face mint egy "telefon kagyló".

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz matteo_szg #132 üzenetére

    "Erre kérdeztem, hogy kinél van szemtől szemben ügyfélszolgálat?"

    Samsung, Dell, Asus (Reméljük mostmár tartósan is). Itt beviheted a gépet és akár helyben javítják is. A többi esetben is beviheted, de maximum szépen néznek rád, és küldik is ki a gépet. De a legtöbb gyártó még erre sem költ, hanem fogják és küldik a futárt. (Acer, ASUS (legalábbis a kollégám gépéért jött), Sony), ez is egy fajta spórolás, ugyan a Consumer számára kényelmes is lehet, akkor persze nem, ha harmadszor küldöd vissza a gépet, a szervizben teleragaszgatott doboz, folyamatosan meg kell takarítgatni a sok felragasztgatott matricát leszedegetni, majd visszaküldeni ismét. Azután egyszer csak megkapod a gépet. Az esetek nagy részében szerencsésen megjavítják, de ha nem akkor jön a következő menet. A Dellnek/Samsungnak azért van olyan szervize is ahova odaviheted a gépet, és esetleg szakemberrel is beszélhetsz (A http://www.fixdirect.hu pont ilyen, de Ezt pont Te említetted). A Dell esetében esetleg még házhoz is megy a technikus, akkor viszik be a gépet, ha valami nagy anomália van és be kell vizsgálni a gépet.

    Erre gondoltam ezzel. Nem pedig másra.

    (#138) Tikakukac

    Persze ebben igazad van, engem sem érdekel, hogy van e fotel vagy cukorka, de az igen, hogy esetleg van egy vásárlók könyve, esetleg hivatalos bármilyen nyomtatvány, Amit küföldről nem kapsz meg. Ilyen esetekben jó ha van egy szerviz, ahol van Face to Face.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Pug #208 üzenetére

    Pontosan így van, csak a kollégák nem néznek utána.

    ez így helyes:

    i5:
    1 socket
    2 pCpu
    4 vCpu

    Szóval igen...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák