Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    Ugyan már megmondták a szerkesztők, hogy a jótállás nem tartozik bele a végső eredménybe, de azért érdemes lenne megemlíteni, hogy a sok márkának Magyarországon nincs szervize. Az az gyakorlatban ha megveszed, nem lesz biztos a javítás vég kimenetele.

    Lenovo Ideapad - Lengyelország
    Acer - Csehország
    Sony - Wien, v. Németország
    Asus - Csehország

    Aztán a cikk egyáltalán nem veszi számba a további bővíthetőség lehetőségét. Ott van mindjárt az Acer, ahol egyértelműen jótállásvesztéssel jár, ha nem az EC-CO szereli be az alkatrészt. (Ha nem előttem zavarnak el egy szerencsétlen idős hölgyet a Fillér utcában, hogy idegen alkatrész van a gépben a jótállás ugrott (Holott a gép működött!!!), akkor nem gondoltam volna, hogy ez igaz, de sajnos a saját fülemnek hiszek, ha tettszik ha nem)

    Sony: [link]

    Értem én, hogy szépek ezek a márkák, csak éppen ez a terméktámogatás USA-ban működik ahol létezik a fogyasztóvédelem fogalma, de itt kb nagyszerűen azt csinálnak amit akarnak, gyakorlatilag a gyártók. És itt mindegy mennyi a garancia a gépre.

    Egyedül a dell/samsung képes ebből a mezőnyből normális jótállási feltételeket nyújtani. Az is demagógk lenne, ha azt mondanám, hogy ott nincsenek bakik, de van kivel beszélni ha baj van, nem pedig, egy Romániában, Görögörszágban, vagy Lengyelország-ban lévő Call centeressel.

    Dell Inspiron:
    Valamint amit nem értek, hogy mit keres az Inspiron a DTR-ek között? Az rendben van, hogy majdnem annyiba kerül, mint egy Y580, csak éppen a kategóriának (Consumer Multimédiás Notebook Belébő szint ) semmi köze a ahhoz a kategóriához, amit a kategória többi szereplője képvisel (Consumer Multimédiás Notebook felső kategória). Szóval nem kerek. Amit a kedves szerkesztő keres az Dell XPS, még akkor is ha jóval a többi gép felett van árban. Ha a saját kategóriájában versenyeztetnék erősen verné a mezőnyt. Az pedig, hogy gyakorlatban az egyik legdrágább Inspironnal hasonlítják össze a többi gyártó középkategóriás "Játékgépét" picit sántít. (Arról szívesen látnék egy statisztikát, hogy máshol mennyibe kerül egy XPS, mert van egy olyan érzésem, hogy ez megint a nagykerek játéka) [link] Ennyi erővel miért nincs olyan teszt, hogy egy ThinkPad, EliteBook, Latitude, LifeBook (Enterprise Business), közé bevágnak egy Travelmate P-t (Small / Medium Business), vagy egy Asus B-t majd azt mondják a TravelMate gyenge, hát valóban, ha egy ThinkPan T mellé tesszük.

    Persze ezek a dolgok csak nekem sántítanak lehet, hogy így jó...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák