Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stargun!

    tag

    Ez a videokártya árazás még mindig nem teljesen fedi a jelen helyzetet.
    Ahogyan már a GTX570 / 580-as teszt hozzászólásai között is felvetődött valahogy nem igazán vannak kiemelve ezek a kártyák itt a PH! oldalain.

    Ez igazából két okból is szomorú. Egyrészt a GTX570 ára - karácsonyi láz ide vagy oda - áttörte LEFELÉ a 90e Ft-os árszintet. Már 88.000,- és 98.000,- Ft között simán többféle típus közül válogathatunk a kiskereknél (ráadásul kapható is). Ez nem igazán felel meg az itteni cikkben leírt 110.000,- Ft-os átlagárnak. :(

    Másodszor pedig: a Fermik tesztjénél valahogy csak a sebesség lett összevetve az új Radeonokkal (innen látható, hogy a GTX570 megfelel kb. az új 6970 sebességének), a tulajdonságlista kevésbé.

    Néhány érv a Radeon 6900 széria mellett: Eyefinity (nem tudom pontosan ki használ sok monitort, de biztos jó)

    Néhány érv a Fermi mellett: PhysX (játékosoknak), CUDA (Adobe Photoshop és Premiere használóknak), valamennyi szabványban rögzített funkciót implementáló, működőképes OpenGL driver (mindenkinek).

    Az AMD mostanában küzd az OpenGL implementációjuk javításával. Nem igazán került célkereszbte ez a dolog, mivel valószínűleg nem túl sok játékost érint, azonban ha valaki járt már az Outerra fejlesztőinek oldalán, akkor a fórumból tájékozódva megtudhatott egy-két meglepő dolgot. Például azt, hogy a hihetetlen képességű grafikus motorjuk nyilvánosan letölthető demója azért csúszik hónapok óta, mivel csak nVidia kártyán működik a szabvány szerinti OpenGL implementáció, az AMD kártyáin hibázik (nem is fut).
    A fejlesztők folyamatosan kapcsolatban állnak az AMD driverfejlesztőivel, akik készségesen javítgatják az OpenGL driverüket. Azonban mind a mai napig nem kaptak tőlük tökéletesen működő BETA drivert. Ráadásul a hibátlan BETA driver után állításuk szerint kb. 2-3 hónap (!) mire a köznép számára is elérhető a driver javítása...

    Fentiek fényében azt hiszem nem is kérdéses, hogy a GTX570 jelen pillanatban az abszolut megkérdőjelezhetetlen BEST BUY. :K

  • Stargun!

    tag

    válasz Integra #34 üzenetére

    A 3 db monitor nem gond, annyit a GTX570 / 580 elvisz (három csatlakozó van rajta). Bár valószínűleg ahhoz már SLI kellene...

  • Stargun!

    tag

    válasz Arena87 #60 üzenetére

    Igazából nem kimondottan a PhysX megléte és az OpenGL működőképessége miatt írtam le az előző összegzésemet.

    (Azért ha valaki érez egy kis kíváncsiságot azt javaslom nézze meg az Outerra oldalán a videókat, képeket és fórumot. Ennyit az OpenGL-ről. Azok a fiúk nem csinálnak mást, mint éppen forradalmasítják amit agrafikus motorokról valaha is tudtunk úgy, hogy aki betér oda garantálom, hogy a látványtól rövid idő alatt tátott szájjal ülve marad. Képzeljük csak el mire lehetnek ezek képesek egy Fermi szintű hardveres tesszelációval?!)

    Egyszerűen az zavar, hogy itt valahogy sokkal nagyobb publicitást kapnak az AMD kártyái. A PH! képes akár egy drágább AMD kártyát ajánlgatni, amikor van olcsóbb nVidia alternatíva is, ami sok szempontból jobb. Nem tudom miért bántja őket most a GTX570, érthetetlen... :(

    Mondom mindezt úgy, hogy világ életemben aszerint válaszottam a két gyártó között, hogy ár/teljesítmény arányban jó boltot csináljak. Bár ha jobban belegondolok eddig csak kétszer volt ATi / AMD kártyám: egy 9600Pro (ami egy Ti4200-es kártyát váltott) és most egy 4890.
    A 4890-re pedig egy 8800GT-ről váltottam, de most a 4890 lesz lecserélve és jön egy GTX570.

    Senki nem váldolhat egyik oldal irányába való elkötelezettséggel sem.

    Sokáig vártam, hogy az 5800-as vagy 6800-as AMD sorozat mit tud felmutatni, de úgy gondolom itt az ideje ismét váltanom. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Stargun!

    tag

    válasz planbmokus #64 üzenetére

    Igen, pont ez az a megközelítés, ami valamennyire általános: csak a teljesítmény alapján ítélni meg a dolgokat. Pontosan ezért próbáltam meg összegyűjteni, hogy a teljesítményen és áron kívül még mik azok a funkciók, amelyek az egyes oldalakat vonzóvá tehetik.

    Nálam a nVidia jelen esetben hasznosabbnak bizonyul full HD felbontáson, így ha a 6970 ugyanolyan gyors is, mint a GTX570, nálam ettől még gyengébbnek számít a körítés miatt.

    (A kétkártyás kombinációkhoz meg ugye ne feledjük el, hogy valószínűleg a felhasználók többsége nem rohangál ehhez megfelelő alaplappal.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák