Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ->Raizen<-

    veterán

    válasz hallador #30 üzenetére

    Így van sok munkahelyen a bérek nem emelkedtek semmit maradt a 100-130 ezer mint 10 -15 éve. De közben minden drágult élelmiszer, minden. Az elvándorlás egyenes következménye ez, nem tudnak megélni az emberek nem hogy még pc-t vásárolni vagy egyéb luxusnak számító cikket.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz hallador #30 üzenetére

    Azért azt se hagyd figyelmen kívül, hogy 2000 óta gyökerestől átalakult az otthoni informatika. Míg 2002-ben sima emailhez is kellett egy desktop pc vagy laptop, filmeket meg vagy pc-n néztél, vagy dvd-t kellett kölcsönözni, addig ma az egész életedet meg tudod oldani egy okostelefonnal vagy tablettel. PC-t ma már csak irodai munkára vagy játékra vesznek az emberek, a többire ott a médialejátszó, játékkonzol, telefon, tablet. Az otthoni informatikai piac mögül tehát elpárolgott a vásárlók igen jelentős része, a maradék megoldja webshopból, kisrkerbe meg max. akkor ugrik le, ha hirtelenjében kell valami apróság, mondjuk tönkrement az egér.
    Az az alapvető baj tehát, hogy a kiskerek egyszerűen nem érzékelik, hogy változtak a piaci igények.
    Mondjuk át kellene menni dobozok árusításából szolgáltatásba. Sokaknak szükségük lenne egy teljes otthoni informatikai rendszerre, normális wifi hálózat, NAS, ami kiszolgálja a család összes kütyüjét, hálózati nyomtató, ami támogatja az androidod és ios-t, stb. stb. Komplett rendszereket szerintem hajlandóak lennének webshop helyett szakértőtől vásárolni főleg, ha járna mellé szaktanácsadás, telepítés, karbantartás. Persze ehhez üzleti modellt kellene váltani siránkozás helyett, az meg ugye fáradtságosabb.

  • -NRGyP-

    tag

    válasz hallador #30 üzenetére

    Szia!

    A Mistral-t konkrétan tudom, miért zárták be, de nyugi messze semmi, de semmi köze nem volt a Sulinet-hez.
    Konkrétan ott dolgoztam az utolsó nyitvatartási napon amikor megjelent egy csomó szerv és...

    De nem lett semmi komoly, nem is akarok többet és konkrétabbat írni, egyébként az Indexen is fönt folt egy rövid kis hír, amire reflektált is a tulajdonos:

    [link]

    Ettől függetlenül másnap már nem kellett bemenni dolgozni senkinek, azóta zárva.
    Bazi nagy cég volt, jó volt ott dolgozni (24 évesen), de azért ment ott egy-két dolog, de azt hiszem a tékozló homáron sok minden fent is van ha érdekel nézz rá. Nem mind igaz, de azért volt sok jogos panasz, de hát nem az eladó/szervizes döntött a garis dolgokról, hanem a tulaj, azt meg be kellett tartani, ha dolgozni akartál.

    Na csak ennyi, egyébként nem tudom a többi céggel mi történt, de az általad említettről konkrétan igen :)

    Azóta szerencsére milliószor jobb és teljesen más munkám van, itt nem is félek az ilyen meglepetésektől. Itt nincs rá szükség és be sem jutnának :))

Új hozzászólás Aktív témák