Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Piftuka #29 üzenetére

    A Philips 40", 4k, VA és emberi ár. Úgy értem ilyen mérethez és feature listához eddig 250-300k-s ár tartozott. Valóban, még TV árhoz is mérhető, ami eddig egyáltalán nem volt jellemző. És még olyan ritka, feláras dolog is belefértek mint hangszóró, USB!3.0!, két HDMI! :)

    Mondjuk nekem 24" FHD 50-60k-hoz képest ez sem ár/teljesítmény bajnok, de csodálkozom, hogy nem lelkesedett még senki itt érte. :)

  • sb

    veterán

    válasz Piftuka #87 üzenetére

    Egyik megoldás sem 100%-os, mindnek van hendikepje, de aki nem elfogult szerintem ezt nem kell magyarázni. Asztalihoz "odaülni", kattintgatni... tartalomfogyasztásra sokkal egyszerűbb az érintőképernyő. Mondom ezt PC-n megrögzött külön bill+egeresként. Notin kb. minden kompromisszumos, de természetesen az elvárás-arányosan: bevitel, kijelző, kraft, hordozhatóság. Tablet, telefon: produktív bevitel és képernyő. Tartalomfogyasztásra meg épp előnyös méret, pl. könyvet/újságot sem A4-es noti méretben olvas az ember.

    A lényeg, hogy másra jók, átfedéssel. Ebből azt akartam kihozni, hogy a tablet használhatatlansága is ugyanolyan túlzás mint a többi magasztalása. Ha te nem is tudod semmire használni, más még tudja... ettől még 90%-ban az asztalon fog heverni, produktív, kegyetlenül effektív eszköz soha nem lesz belőle... vagy max majd a hangalapú vagy gondolatvezérléssel. :)

    Pár példa: hírek, "újságolvasás". Épp jó méret a telefonnal ellentétben. Házon hordozható bőven, arra a legjobb. A - szigorúan nem produktív - bevitel is sokkal jobb mint 5"-on. Akinek arra kell pl. kézikonzolos játékra is sokkal jobb lehet bárminél. De egy családi képnézegetésnél is úgy lehet előkapni - vagy inkább még egyszerűbben - mint egy fotóalbumot. Ellentétben egy notival vagy desktop körbeüléssel, és egy 5" egérmozi sem alternatíva.

    Ma már egy notit sem tartok haszontalannak, tuti sokan érdemi munkát is tudnak rajta végezni. És ezt most desktophoz képest értem, mert tablethez képest egyértelmű a noti előnye munkára. Régebben én is feleslegesnek éreztem, munkára jóval produktívabb a desktop, cserébe lassú és nehéz, meleg, szar bevitelű volt. Mára ez sokat javult, de továbbra se nagyon ülök/fekszem be egy notival. Ha kell a bevitel/képernyő akkor sokszor desktop, ha nem akkor telefon vagy inkább tablet házon belül. Ha vinnem kéne akkor noti szigorúan a desktop helyére, plusz perifáriákkal és tablet/telefon mellé.

Új hozzászólás Aktív témák