Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • martonx

    veterán

    válasz repvez #13 üzenetére

    Direkt nem tájékozódtam figyelmesen a VR trendekről. A Quest 2-t a korábbi cégemnél kaptam ajándékba, nem pedig tudatos döntés alapján választottam :D
    Egyébként tényleg ennyire szövegértési problémáid vannak? Leírtam, hogy csak egy minimál FB accountot hoztam létre, EGYETLEN EGY ismerősöm sincs FB-n. Nullát használom az FB-t (se a messengert, de még instát se, whatsuppról nem is beszélve), azon kívül, hogy a Quest 2 ezzel a regisztrációval megy.
    Ergo én biztos nem fogok sírva könyörögni FB-nek, hogy VR-ben chatelhessek az ismerőseimmel :D
    Ahogy azt is írtam, hogy nem is használom. Tavaly valamelyik menedzsment hülyének jó ötletnek tűnt, hogy a járvány intézkedések miatt az éves nagy céges összejövetelt, amire egyébként is számolatlan milliót költöttek el minden évben, VR-en tartsák meg (külön VR appban, amihez teljesen független regisztráció kellett), és ehhez vettek minden alkalmazottnak Quest 2-t.

    Egyúttal akkor már válaszolok a másik hivatásos rettegőnek is: @fatpingvin nem olvastam el a ToS-át, mert leszarom, hogy mi van benne. Kizárt dolognak tartom, hogy egy élő accountot letiltsanak, amin még évi 1-2 app vásárlás is van.
    Szerencsére az FB teljesen kihagyható az életünkből, ellentétben mondjuk egy Guglival / Almával (persze ez is kihagyható, de sokkal nehezebben). Egy ilyen minimalista regisztrációval meg simán elérhető, hogy működjön a Quest 2. Az életben sok dolog van amitől érdemes rettegnünk, egy alig használt FB regisztráció nekem nem éri el a rettegési ingerküszöbömet :D

    Én kérek elnézést!

  • martonx

    veterán

    válasz repvez #15 üzenetére

    Ezt mind ismerem. De mi van akkor, ha felállítanak rólam egy profilt? Amiben nem ismerik az ismerőseimet, se a szokásaimat. Nem tudják, hogy FB-n mire kattintanék rá, melyik bejegyzésnél állítom meg a hírfolyamot, ahogy azt se, hogy mit ettem tegnap, se nem tudják, hogy gugliban mire kerestem rá. Tudják, hogy kb. hol lakok, és hogy bútorok vannak a nappaliban :D Meg tudják, hogy van egy Quest 2-m, és azon van 2 darab játék. Hűha, aztaaa, ez aztán félelmetes profil. Értem fognak jönni egy fekete autóval? Nem, ehelyett időnként emailt küldenek, hogy milyen új játékok jöttek az Oculus store-ba.

    Ha ezen múlik, hogy Quest 2-zzek, továbbra sem érzem nagy kockázatnak az FB regisztrációt.

    Ezt leszámítva maximálisan egyetértek veled, amit a giga cégek FB, Gugli, Alma, MS (mondjuk az utóbbi kettő mérsékelten, mert ők nem a reklámokból élnek) csinálnak, az még ha nekünk kényelmes is sokszor, de a kényelemért a személyes adatainkkal fizetünk. Amit utána úgy váltanak pénzre, hogy elképzelni se tudjuk / észre se vesszük.

    Én kérek elnézést!

Új hozzászólás Aktív témák