Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    válasz ottkar #12 üzenetére

    Sok embert nem zavar az lcd-n komponálás, viszont szeretnének egy kisebb méretű gépet, amivel minőségibb képeket lehet készíteni. A többieknek ott van a dslr, azt gondolom lehet válogatni, kisméretű cserélhető objektíves gép ellenben nincs a piacon (G1 nem igazán kompakt méretű).
    Ekkora vázra elég szerény képességű vaku fér csak el, bár még mindig jobb mint a semmi. Gondolom lesz majd hozzá egy kisebb külső vaku.
    De hogy 1000$???:Y A hosszú fejlesztésnek jól megkérik az árát. El vannak kicsit tévedve, ennyiért már inkább d90.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz ottkar #46 üzenetére

    Nem értem mi a problémád ezzel a géppel. Nem mindenki szereti cipelni a dslr-eket, a képminőségüket viszont szeretné. Persze van alternatíva, a távmérős gépek, ebből jelenleg 2 van a piacon, meg lehet nézni mennyibe kerülnek (bár egy oly e420, vagy egy nikon d40 szvsz semmivel nem nagyobb mint az m8).
    Én örülnék egy ilyen kis olynak. Jöhetne egy kis fix 24mm-rel, egy nyaraláshoz már nagyon jó lenne, és nem fájna a nyakam estére. Azután persze meg lehet toldani egy 50, ill. 125-össel. Vakuból pedig egy sb-400 méretűt bőven elbírna. Az egész felszerelés egy kis retikül méretű táskába beférne, és lenne egy dslr képminőségű géped.

    Egyébként csinálhattak volna egy ilyen vakupapucsba tolható evf-et hozzá.

    [ Szerkesztve ]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz ottkar #49 üzenetére

    Egy nyaraláson lőtt képeim 80%-a 28mm, mivel ez az obim nagylátó vége. A maradék 20%-ban meg majd csak át tudnám cserélni az üveget.
    Stílus kérdése, biztos vagyok benne aki a zoomtartomány nagy részét kihasználja, az csak szenvedne a fixekkel. Nekik nem ez a gép való. De másnak akinek ilyen igényei vannak, azoknak senki ne gyártson fényképezőt, mert a többség nem szeret a fixekkel bíbelődni?
    A vaku megint egyéniség kérdése. Egy kezemen meg tudom számolni hányszor használtam a d50 saját vakuját.
    Ami viszont egyáltalán nem tetszik az a gép ára. 1000$ erősen lehúzás egy ilyen tudású fényképezőért. Mondjuk ha jól láttam ez a kitnek az ára, kérdés milyen objektívvel adják ennyiért. Maga a váz szerintem úgy 300$ érne, legalábbis ennél többet nem adnék érte.

    Ja, látom 14-42-es obival. Hát ez azért enyhén szólva vicces.

    [ Szerkesztve ]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

Új hozzászólás Aktív témák