Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz VaniliásRönk #21 üzenetére

    "A gyártók rengeteg mindent ráírnak a termékeikre, de kérdés hogy ki az aki ezt ténylegesen ellenőrzi is.

    A piac.
    Az OEM gyártók nem hülyék. Ha megemelkedik a garanciáztatás aránya egy alkatrész beszállító termékei esetében, bizonyosan lecserélik a beszállítót."

    "Az én tapasztalatom az általad sugalltaknak pont az ellentéte. (az egyetlen 3.5"-es HDD-m ami elpusztult pont egy WD Blue volt egyébként "

    Értem. Megteszed, hogy hozzá barkácsolod egy notebookhoz. Kapja meg pont azt a terhelést, amit egy 2.5" merevlemez kap meg. Kíváncsi vagyok mennyi ideig tűri a gyűrődést.

    "Ha kétszer annyit bír a mechanika, de háromszor gyakrabban parkol a fej, akkor nem kell matekzseninek lenned hogy kiszámold, így is kevesebb ideig fogja bírni."

    ??
    Érvelési gond van. Ha több HA van a feltételezésben. Az eredmény csak egy adott esetben igaz és nem általánosítható.

    "A nagyobb gyorsulásértékek elviselésében pedig egyrészt annak is szerepe van, hogy fizikailag sokkal kisebb alkatrészekből van, másrészt ennek megint ...."

    A tömegnek van jelentősége és nem a méretnek.

    "..semmi köze ahhoz, hogy mennyi elhasználódást visel el mielőtt működésképtelenné válik. Tehát ez megint csak nem releváns."
    Az elhasználódást Te hoztad elő és nem Én. Valóban nem releváns. Minek mixelted a hozzászólásodba?

    "Ugye desktop HDD-t nem fog senki notebookba rakni (talán még bacsis sem! :D), tehát annak hogy notebookban nyilván többet bírna egy 2.5"-es HDD sok jelentősége nincs."

    ??
    Értem. Illetve nem értem. Jól értem? Elismered, többet bír egy 2.5"-os merevlemez, de ennek te nem tulajdonítasz jelentőséget. Tehát ezért bírják jobban a 3.5" merevlemezek a gyűrődést?!

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák