Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz Patice #14 üzenetére

    "Az optimalizált szofvereket"

    Ez mit takar? Én pont a szoftver miatt félek a NAS-októl, meg mindentől amit nem én telepíthetek. Ha valamire felrakhatok amit akarok homályos garanciás játszmák nélkül, mondjuk egy Debian-t amit így már ismerek, akkor pontosan tudhatom mire számíthatok. Ha veszek valami NAS-t... franc tudja pontosan mit tud, ill. hogy tényleg tudja-e amit állítanak róla és milyen szívatásokkal... vagy hogy mit szabad amibe nem köt bele a szerviz. Szóval alapértelmezésben kapják be.

  • ddekany

    veterán

    válasz Patice #18 üzenetére

    Vagy az ember inkább összerak valami kis atomos izét normális árú alkatrészekből, mert gondolom lehúzás előre összerakottból. Persze a helyzet közel sem ideális, mert a telepítés csomó vesződség. Ez lényegében ugyan az a vásárló-szívatás, mint hogy routereknél sem tudod, hogy épp miféle félkész kretén firmwaret kapsz a gyártótól. Ha miden router egyszerűen DD-WRT-vel menne, akkor az ember kb. tudná mire számíthat, ergo több bizalma lenne a vásárláshoz, főleg mert a szoftver minőség is jobb lenne. Hasonlóan a NAS-oknál is lehetne valami nyílt platform... mondjuk FreeNAS, bár nem használtam, nem tudom mennyire univerzális. Persze a gyártók ezektől félnének, mert mi lesz, ha nem kérhetnének el fatális összeget azért, hogy nem szednek ki képességeket a szoftverből...

  • ddekany

    veterán

    válasz Patice #22 üzenetére

    Azért a NAS-ok, routerek, és hasonlók nem épp arról híresek, hogy mennyire csiszolt gyémántok... Inkább arról, hogy ha nem rohad le a hardver a garancia idő után 2 perccel (főleg router esetén mondjuk... azok hihetetlen nagy fostalicskák), akkor is jó eséllyel egy bugs hányás a firmware. De mint mondtam, ez lenne előremutató, ha ezek a cégek csak hardvergyártók lennének, és lenne valami nyílt NAS platform, amit előtelepítenek (a szükséges driverekkel). Mert az a baj, hogy néhány kifejezetten szoftveres profilú cégtől eltekintve (Google, MS, Apple, és még sok neves kisebb cég) senki nem tud értelmes minőségű szoftver fejleszteni, dokumentálni (hogy tudd mi mire számíthatsz, meg egyáltalán mi mit jelent a menüben) meg pláne nem.

Új hozzászólás Aktív témák