Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #84490496

    törölt tag

    válasz mr_ricsi #3985 üzenetére

    Ha a kornál tartunk, akkor nyugodtan köszönhetsz csókolomot nekem, nem fog zavarni :D

    A telefon akku méréséből indultatok ki, az pedig NEM 7,4V-os.Arra vonatkozott a kommented.A 3903-ra: Abban igazad van,hogy a firm update után növekedhet az akkuidő. Ez lehet a progik optimalizálása,a kernel módosítása,a telefonban lévő alkatrészek firmware-ének frissítése és ezer másik ok miatt is. A töltés vezérlő áramkört is be lehet vele lőni,tehát okozhat olyat,amit írtál. Hozzátenném azonban,hogy az Iphone ilyen szempontból azért kivétel,mert ott a gyári töltő az rx-tx ágat is használja az alaplappal való kommunikációra, ellenben a többi teló töltője "csak" tápfesszel operál:)Önmagában édesmindegy.A felhasználó szokásai,beállításai fogják meghatározni az üzemidőt...
    A telefon akkumulátorában lévő töltőelektronika a beérkező feszültségszint alapján (és a cellák aktuális töltési feszültsége alapján) enged át egy bizonyos áramot. Ezt komparátor áramkör ellenőrzi az akkuban. ( Ha már tisztában vagy a szakszavakkal,akkor ezt a szót is ismerheted :D )
    #3937-re:
    Az alaplapon lévő töltést és usb kapcsolatot kontrolláló chip szintén komparátor és logikai kapu egyben,ami a telefon akkuból "mért" feszültséget és áramerősséget összehasonlítja a bemeneten kapott értékekkel,ez alapján átenged ( tölt) vagy zár .Így tölti az usb-ről az akkut. 3 másik láb meg az rx-tx kapcsolatért felel ebben az IC-ben,ami a kommunikációt indítja.( Föld,rx,tx. A tápot megkapva elindul az áramkör,táp nélkül nincs kommunikácíó..)

    A primer oldalon van a graetz, ez igaz.Azon kívül az opto-van csatoljuk vissza, az is "kvázi" vezérli..és még egy csomó áramköri elemet tudok rá mondani. Viszont üvegbizti soha sehol nincs a kimeneti oldalon. Azt diódákkal, smd-s biztosítékokkal oldják meg.Hozzátenném,hogy a kimenetet a kondikkal(B) IS(/B) simítják,de nem csak azzal. Az elektrolit kondik egyébként sem a tizedpontos értéktartásukról híresek :)A Graetz kimenetén egyébként sem 100Hz-es jel van :) Arról nem is beszélve,hogy nem szaggatja semmi.Ott folyamatos jel van :D Pont azért, mert a graetz (majdnem) egyenirányít, az ott lévő fesz egyenfesz,csak épp vannak benne kilengések a gyártásból és a szabványból adódó (10%) tűrés miatt.

    #3989: A mostani válaszomban van a magyarázat is: Az adott telefon alaplapi IC-je szabályozna. A 10%-os tűrés miatt eleve eltérő a töltés telefon és telefon között, a komparátor beállítás és az akku már ezt is ujabb 10-10%-al módosítja. Egyszerűen szólva : ugyanolyan gyártmányú telefonnál ugyanazzal a töltővel töltve a két telefont lehetséges kb 30-40%-nyi eltérés is töltési időben és töltőáramban is.

    [ Szerkesztve ]

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz mr_ricsi #3985 üzenetére

    Valóban elrontottam a képletet, repluszt kellett volna írni... lejjebb javítva újra :W
    Tehát akkor még egyszer, ezúttal helyesen:

    A terheletlen áramgenerátor maximális (zárlati) áramát CSAK a belső ellenállása határozza meg: Imax=Ukapocs/Rgbelső

    Az már más kérdés (sehol nem írtam az utolsó hozzászólásomban hogy ideális generátorokról van szó!!!!), hogy az ideális modellben a zárlati áramnak van max. érték megjelölve. A nem ideális, tehát valós esetben ez a határ a végtelen nagy áram lenne. Itt nem célja sem a topicnak sem nekem, hogy kiszámoljam mekkora hőt disszipál el az akku rövidzárban és hogy ezt képes-e még elviselni. Li-Ion esetén valószínűleg nem, tehát zárlat közben hamar leég.

    "Ha terhelt, tehát van rajta fogyasztó, akkor It=Ukapocs/(Rgbelső replusz Rter) képlettel számolhatod. Ha az Rter közel nulla (rövidzár), akkor visszatérünk a zárlati áramhoz.

    "Tehát az áramgenerátor árama a terhelő ellenállás függvénye."

    Itt sem írtam, hogy ideális, azt már csak te magyaráztad bele! Nézd meg a képet: [link]

    Tehát az áramgenerátor esetében az áram a terhelő ellenállás függvénye, a feszültséggenerátor esetében a feszültség és nem úgy, ahogy pl. a wiki-n megtaláltad... :U OTT van azon a képen!

Új hozzászólás Aktív témák