Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz #07746304 #15 üzenetére

    Bevettem egy doboz leszarom tabletát, szóval:
    Ó az Intel az elmúlt 2 évben q jó volt. Olyat ment, hogy huh, éljen az Intel. Hajrá, csak így tovább. Intelt te tudsz. Csíkszélességváltás mi az neked, teljesítmény mi az. Az, meg hogy előtte se nagyon növekedett a procik sebessége nem volt gáz, mert legalább az áruk nőt. Meg legalább nem volt affinitásom 4770-ről váltani, éljen Intel, mi ez a szar AMD? Ryzen? Most gondolkodjak el azon, hogy váltsak procit? Azzal csak a e szemét nőne. Elvégre miért nem lehet Intel lapba AMD procit rakni? Erről is csak az AMD tehet, a szemét. Olyan szép világ lenne, ha az XT-mre ráraknék egy microkód frissítést s egyből hozná az Epic teljesítményét, ok nem 4000$ lenne, hanem mondjuk 5000$ de legalább mennyivel környezetvédőbb.
    Szóval Intel, Intel, Intel!

    Duck663 17:
    Amúgy nem értem, ha valakinek a stílusa zavar, miért olvassa?
    Mert legalább lehet fikázni. Amerikában volt olyan Radio DJ akit a felmérések szerint azok hallgatták többet, akik utálták. A rádiónak meg mindegy volt miért hallgatják. :D

    [ Szerkesztve ]

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz drotsztyuart #63 üzenetére

    Reméltem hátha valaki értékeli a viccet
    Most az Intel nagyon elszúrta. Ha meg már nincs VIA, akkor logikus, hogy most az AMD a jobb. (Legalábbis a többségi igényekre) Ez szerintem objektivitás, és nem az AMD felmagasztalása.
    Az AMD híres volt a vízióiról, jó ötletei voltak, vannak, csak az sokszor kevés. Ebből a szempontból igazat adok annak a vélemények, hogy pl az APU milyen jó ötlet, hogy közelebb vannak az eszközök, kssebb a késleltetés stb, milyen jó lenne, ha elterjedne, csak aztán jön a realitás, hogy meg lesz-e hozzá a kritikus tömeg, lesznek-e olyan szoftverek, játékok amik ezt ki tudják használni stb?
    Mégoffabb, hogy nekem ironikus, hogy az AMD volt nagyon benne, hogy a DB-nél is milyen jól ki lehet használni a GPU-k számítási kapacitását példáula JOINnál, nyomta, aztán most a Postgre megcsinálta, csak épp CUDA-t támogat OpenCL helyett.
    De ugyanez a helyzet a EPIC-el, nagyon jó, csak elterjedés, programoptimalizáció, üzemeltetési tapasztalat nem igazán van rá, ezért így is az Intelnek áll a zászló, mert ezek fontosabb szempontok, mint a beszerzési ár, és a teljesítmény.
    Ezzel az AMD és a hozzáértő újságírók is tisztában vannak, mint ahogy itt is sokan mások.

    Most akkor ez alapján elemezzük azt a kijelentést, hogy az AMD/NV/Intel/ARM új khm technológiája forradalmasítani fogja a számítástechnikai ipart.
    Feltételezzük, hogy a potenciál tényleg meg van benne, az elgondolás jó, megtehetné.
    Ha úgy állnak hozzá, hogy hát igen, ez egy tényleg kiváló ötlet, de az ötlet még önmagában kevés, kell a marketing, mázlifaktor, elterjedés, vásárlók, szóval sok minden más is amire igazán nincs ráhatásunk, akkor azzal azt mondták, hogy nem is hiszünk úgy a termékben/ötletben, igazából biztos nem fog elterjedni, ne is vedd meg. Egyből eltemetik.
    Szóval amikor azt mondják, hogy ez el fog terjedni, s milyen jó ötlet, akkor gondolom ezt mind beleértik, hogy tényleg jó ötlet, jó lenne, ha elterjedne, mert azzal mindannyian jobban járnánk, de nehéz piacot építeni, s annak az első lépése, hogy hiszünk a termékben.

    Másik a lemorzsolódás: Nem csak a PH változása állhat a háttérben, hanem mi is öregszünk, mások lesznek a vágyaink, preferenciáink, más lesz fontosabb. Ha fontosabb az, hogy a gyerekemmel játsszak egy fél órát, akkor a PH mutathat akármilyen színvonalat, nem fogom olvasni. Vagy ha csak 10 perce van, akkor telefonon játszik, s nem egy 100kg gamer vason asztallal, székkel, mindennel. S ugyanez igaz lehet az újságírókra is, ő is mondhatja, hogy már nem érdekli annyira, hogy milyen új dolgok vannak, nem kívánja a legújabb csúcskártyát hajnalig tesztelni, hogy még 2%-ot kihajtson belőle, mert más többet ér. Ezért is el lehet menni a PH-től, de én is csak ötletelek.

Új hozzászólás Aktív témák