Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • The DJ

    addikt

    válasz greenity #20 üzenetére

    Megértem a te nézőpontodat is, mert tényleg rossz az, ha te tiszta fejjel látod azt, hogy a másik a vesztébe rohan. Kívülről lehet, hogy ez teljesen magától értetődik és teljesen logikus, de bennük ilyenkor totális káosz és disszonancia van és nem tudnak olyan reálisan tekinteni magukra és a helyzetükre, ahogyan te. Az egyetlen dolog, amit tehetsz az az, hogy szépen, kedvesen megpróbálod elmondani nekik pontokba szedve, hogy miért nincs értelme ennyire epekedni. Azt nem fogod tudni elérni úgysem, hogy kiszeressenek a lány(ok)ból, de talán azt igen, hogy kicsit felnyíljon a szemük. Én például elmondanám, hogy: "Nézd, ötödjére utasította el a közeledésedet a Kriszti, hiába tepersz, hiába mész le kutyába, ez még annyira se fog segíteni. A nőknek nem ez kell. Vedd észre, hogy ez már veszett fejsze nyele és próbáld meg kicsit kívülről szemlélni a helyzetet. Állj fel, porold le magad, menj tovább, mert rengeteg olyan lány van, akiért megéri harcolni, de ez most nem egy ilyen helyzet. Ne szalassz el még több alkalmat csak azért, mert olyan buszra vársz, ami úgysem fog felvenni."

    Aztán még az is segíthet, ha megfordítod a dolgot és arra kérdezel rá, hogy miért szerelmesek ennyire. Egyáltalán mi táplálja a szerelmet egy olyan nő iránt, aki észre se veszi őket és még a legapróbb figyelmességet sem viszonozza? Talán szeretnek szenvedni? Szeretik az önsanyargatást? Kicsit átmentem most ezzel Csernusba, de ez nem hülyeség. :) Néha bele kell merülni a lélek bugyraiba ahhoz, hogy megtaláljuk a választ (meg egyáltalán a helyes kérdést is). Azért szerelmesek, mert szép a lány? Na és? Van millió és egy, aki még nála is szebb. Vagy azért ez a nagy vágyódás, mert egyszer beszélgettek egy jót? Mert ha igen, akkor beleestek az idealizálás csapdájába és most szépen felruházták olyan tulajdonságokkal, amikkel valójában nem is rendelkezik. Meg még lehetne folytatni ezt az elemzést napestig.

    https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Új hozzászólás Aktív témák